marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

XTRO    1530

Agrocorn to domyślam się, że w Rudnie? Trochę za daleko żeby wieść, a po 15ton nikt mi raczej nie przyjedzie..

 

tak w Rudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

i co dostałeś kasę? komu sprzedawałeś?

 

kasa już na koncie. wszystko zgodnie z umową ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

ja w tamtym tygodniu sprzedałem auto pszenżyta za 540 netto

 

Miałem dziś ofertę po 570 netto z podwórka, ale potrzymam jeszcze.  Świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ja mam propozycje na jęczmień 600 netto z podwórka 100 ton nie wiem czy sprzedać czy zdrozeje jeszcze cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Wielkopolska  700 konsupcja netto ,nie sprzedaje

 

Cena niezła. 

Pytanie tylko jakie parametry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Miałem dziś ofertę po 570 netto z podwórka, ale potrzymam jeszcze.  Świętokrzyskie

 

Jaka firma płaci po 570 netto za pszenżyto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Miwigos kto płaci 700netto i przy jakich parametrach bo jesli taka cena to powoli 3-4tyg i szykuje się do sprzedaży...tylko że najpierw muszę wypchnąć kukurydze bo do pszenicy inaczej się nie dostanę w moim magazynie... :-D

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIMAR    0

Witam wszystkich jak ktoś się przymierza do sprzedaży zboża to zapraszam ....Kupujemy zboża paszowe, konsumpcyjne, rzepak, łubin, grykę, groch, peluszkę....

Cena do uzgodnienia tel w zależności od lokalizacji, parametrów i ilości. Wymagana ilość to 25t lub wielokrotność. Nasz odbiór.

 

 

Pozdrawiam i zapraszam 

 

 

Firma Bimar 

tel: 517-011-781

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Z tego co wiem to Agrolok jak się podpisze np po te 695 to ma czas do połowy grudnia na odbiór a to jest chyba ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Co znaczy ważne? Ten wydłużony czas na odbiór to standard w każdej firmie sprzedajacej do portu. Tak własnie wygląda eksport. Najpierw trzeba nazbierać towaru, czyli pokontraktowac - by samemu sie wywiazac z kontraktu. Oni tez ponoszą ryzyko - nie tylko ty. W tamtym roku kto podpisał w styczniu pszeniczke po 800 wydawał ją w połowie lutego, kiedy to cena rynkowa byłą już o co najmniej 50 zł/t niższa. Nikt nikogo nie zmusza do sprzedazy na porty, można sprzedawać "tu i teraz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

jak ktoś sprzedaje to zazwyczaj potrzebuje gotówki a w przypadku odbioru po dwóch miesiącach raczej prędko jej nie otrzyma. moim zdaniem towar powinien być odebrany w ciągu dwóch tygodni od podpisania papieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Towar jak towar, ale kasa na koncie. Lub 90% reszta po dokładnej wadze i parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Dokładnie buczek. Skoro sprzedaję to nie chce czekać na odbiór jeszcze dwa miesiące i kolejny miesiąc na kase. Wole sprzedać z odbiorem w ciągu dwóch tygodni i najpóźniej po kolejnych dwóch tygodniach mam kase na koncie. Ja tak sprzedaje od kilku lat i nie czekam czy łaskawie ktoś się zbierze do zabrania mojego zboża czy nie. Aczkolwiek każdy ma swoje zdanie i jak ktoś lubi czekać dwa miesiące na odbiór zboża to tez to szanuję. Każdy ma jakieś swoje firmy czy skupy z którymi współpracuje i ma zaufanie mimo ze tam czasem dają 5zł mniej ale dla mnie najważniejsze jest to że ktoś jest wypłacalny i wiem że w miarę szybko odbierze zboże i po dwóch tyg zapłaci albo i wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Czasem ważniejsze od tych 5zł na tonie jest zaufanie do sprzedawcy.

Zagroda k Krasnegostawu 620 brutto pszenica paszowa

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Czasem ważniejsze od tych 5zł na tonie jest zaufanie do sprzedawcy.

Zagroda k Krasnegostawu 620 brutto pszenica paszowa

 

No to własnie o tym mówię.. czasem lepiej dostać mniej ale wiesz że kasa przyjdzie i przekrętów na jakości z d*py nie wymyślą. Mało tego firma, której sprzedaję od kilku lat kupuje tez ze skupów takich jak u mnie w okolicy płacąc identyczne ceny mi jak i tym na skupie. a wiadomo że taki skupik musi zarobić. Na kim? na nas! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Z chemirolem nigdy nie handlowalem co do agroloku to też mi nie odpowiada ich dlugi termin odbioru, bo jak to w życiu zawsze trzeba ładować jak inna robota wypadnie a jak mi pasuje to nikt nawet nie wspomni o kontrakcie po za tym mialem z nimi ciężkie przeprawy z parametrami , tzn gdzie bym nie robil w innym laboratorium zawsze wypadało u nich gorzej, byc może to odosobniony przypadek ale ja staram się tej firmy unikać w miarę możliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

agroloku po swoich przejsciach z rzepakiem tez nie polecam problemy z parametrami i odbiorem. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj