marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bools    19

wifam a slyszeliscie o zdjeciu embargu z ukrainy od nowego roku jesli to wejdzie to zasypiom nas zbozem slyszalem to od rolnika ktory ma 300ha i sam mowi niewie co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

wifam a slyszeliscie o zdjeciu embargu z ukrainy od nowego roku jesli to wejdzie to zasypiom nas zbozem slyszalem to od rolnika ktory ma 300ha i sam mowi niewie co robic

 

a skąd ten rolnik ma to info? przecież już coś tam jezdzi npon stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bools jak ten rolnik nie wie co robić powiedz mu niech pisze zażalenie do angeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

wifam a slyszeliscie o zdjeciu embargu z ukrainy od nowego roku jesli to wejdzie to zasypiom nas zbozem slyszalem to od rolnika ktory ma 300ha i sam mowi niewie co robic

Rozumiem że skoro ten gość ma 300 ha to czyni go nieomylnym i wszechwiedzącym? Istny guru. Ukraina zmaga sie z poważną jesienną suszą a ich ozime zasiewy sa w opłakanym stanie. Niech każdy sam sobie zinterpretuje jak ta informacja wpłynie na rzekome szastanie zapasami ukraińskimi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Uwazajcie na firmę Agros Mlodziawy Duze lub Pustelnik ten sam gość ogłasza się ze kupi zboże ogólnie płaci od reki ale ładnie gada dopóki nie za ląduje towaru później zaczyna się kręcenie i tak było u mnie z kukurydza może bym się nie zorientowal i był szczęśliwy ze sprzedałem i mam kase na koncie ale postanowiłem przyjrzeć się sprawie i trochę podzwonić i wyszło szydło z worka jeszcze twierdzi ze jest uczciwy jak mu w koncu zaproponowalem uczciwe rozwiazanie sprawy to sie zgodzil i rozlaczyl no i przestal odbierac telefony więcej z tym typem nie chce mieć nic wspólnego....nie dajcie się oszukać bo takich typów nie brakuje...

 

Ten gość to Mariusz nawet mam chyba jego nr...

609576535

maly00 potwierdzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Wipasz Międzyrzec Podl.

Wstrzymany skup pszenicy, pszenżyta itd.  aż do końca miesiąca ( już widzę te ceny jak rozpocznie znowu skup),tylko kukurydza idzie.

 

Czyżby zapasy na trudniejsze czasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Ja dzwoniłem tydzień temu do Wipaszu to przedstawiciel mówił, że pewnie będą brać po 11 listopada. 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

pszenica paszowa 620 netto

konsumpcja 12.5% białka 630 netto

14%białka 670 netto Agrolok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

pszenica gdy pokona cenę 530usd to powinna dojść aż do 600usd, w przeciwnym razie może nastąpić powrót do ceny 460usd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/susza-na-ukrainie-odbija-sie-na-zasiewach-pszenicy-ozimej,60818.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Znalazłem drugi młyn w promieniu 50 km i ceny przedstawiają się następująco: pszenica kons. (gluten 30) 600 netto, paszówka 550 netto. Dacie wiarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

okoliczny skup pszenica paszowa 620 brutto 10 zł w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

Znalazłem drugi młyn w promieniu 50 km i ceny przedstawiają się następująco: pszenica kons. (gluten 30) 600 netto, paszówka 550 netto. Dacie wiarę?

 

Jano7711 co to za młyn? szczerze mówiąc jestem trochę w szoku bo wiem że u nas w lubelskim ceny są niższe niż np w Poznaniu ale za paszówkę z podwórka mam na dziś 590 netto a za konsumpcję coś tam więcej ale ja nie miałem w tym roku kons.

 

okoliczny skup pszenica paszowa 620 brutto 10 zł w górę 

 

cena z podwórka czy Ty musisz im dostarczyć? 620 brutto to już całkiem całkiem czyli netto wychodzi jakieś 577zł .. gdzie dokładnie tak płacą?

Edytowano przez eheskey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

@eheskey Młyn Wylezin. Z tą ceną przeszli samych siebie, są firmy, które jak napisałeś dają 590-600 netto za paszówkę i 620-630 netto za konsumpcję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

icek i melon wiecie co to jest: analiza techniczna, teoria fal Elliotta, liczby Fibonacciego, świece japońskie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyżby pseudonim artystyczny jakiejś cyganki? No i nie dobiło do 530 usd wręcz gwałtownie obrało przeciwny kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z analizą giełdową to wszyscy po fakcie mądrzy szczególnie na surowcach. Znajdź mi analityka który dwa lata temu przewidywał poniżej 50$ za baryłkę ropy. Wykresy teorie wszystko to ładnie napędza giełdy ale gospodarkę już mniej choć posrednio również. W Polsce niby tak super a giełda od prawie  10 lat stoi w tym samym miejscu.

Co do cen troche zaczęło drożeć, ale bez żadnych powodów, więc pewnie wiele nie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Biofarm Motycz
Pszenżyto ijęczmień 550 netto
Pszenica 600 netto podwyżka od 3 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj