marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Gość   
Gość

Jednak klient się wycofał z tych 660 netto paszówka pow. Garwolin. Dzisiaj chciał dać 640 netto 3 dni płatność. Firma Jak-Pol.

 

Znalazłem innego odbiorcę za 650 netto. Jeśli dojdzie do transakcji podam co to za firma co by znów nie zapeszyć.

Oczywiście ilości cało samochodowe a nie na metry na targu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a na metry na targu po ile ?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pszenica 750, pszenżyto 550, owies 500. Ruch niemal że zerowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja sprzedałem kilka ton pszenzyta na metry po 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

u nas zdaje się 580 netto

 

 

W województwie opolskim 580zł netto za paszówkę? Jaki powiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Panowie widzę że panika się wkrada na to forum a to najgorszy doradca przy sprzedaży jakichkolwiek zbóż, w moim regionie zdecydowanie brakuje paszowych zbóż i hodowcy gorączkowo poszukują żeby uzupełnić zapasy z kolei na skupach ruch zerowy zarówno jeśli chodzi o sprzedajacych jak i ceny które żenująco stoją na niskim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Panowie widzę że panika się wkrada na to forum a to najgorszy doradca przy sprzedaży jakichkolwiek zbóż, w moim regionie zdecydowanie brakuje paszowych zbóż i hodowcy gorączkowo poszukują żeby uzupełnić zapasy z kolei na skupach ruch zerowy zarówno jeśli chodzi o sprzedajacych jak i ceny które żenująco stoją na niskim poziomie

 

a to dlatego, że cwaniaki zaczynają ciągnąć towar zza granicy wschodniej i z południa. Gołym okiem widać, że firmy nawet z Kalisza szukają kontaktów na Ukrainie. Widzą, że rolnicy trzymają w wiekszości i liczą na wyższe ceny, które nie chca nadejsc. Za to obcokrajowcy się cieszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

pszenica 750, pszenżyto 550, owies 500. Ruch niemal że zerowy.

 

kto tyle za pszenicę płaci ?

ceny netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Gołym okiem widać zetor że najwięcej właśnie ty siejesz paniki, tu nie wiele osób ulega mitom o imporcie ,jasnym jest ze iles ton wjedzie do naszego kraju ale procentowo są to śladowe ilości, owszem może mieć taki import wpływ na cenę ale tylko i wyłącznie lokalnie być może w kilku miejscach w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kto tyle za pszenicę płaci ?

ceny netto ?

przecież pisał że na targu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Sam środek Polski, sprzedana przyczepka pszenicy białko 12,8 gluten 31 po 670 zł+Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tydzien temu miałem oferte 520-530netto za pszenzyto. Dziś dzwoniłem do żabczynskich zyto biednie 450, pszenicy nie kupuja. Zyto młyn tomaszów lubelski 515netto jak narazie to bieda w porównaniu do ubiegłego roku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zabrali drugie i na szczęście ostatnie auto kukurydzy mokrej z kontraktu.

Był szofer z własnym autkiem co od 2007 roku jeździ tylko dla cedrobu. Powiedział że kukurydza z ukrainy na granicy kosztuje 620 zł i jemu za przewóz  stamtąd dają 70 zł/t. Teraz stwierdzili że patelniami nie będę tego ciągnąć tylko wagony od razu do centrum Polski. Ale koszt i tak będzie ten sam bo będzie trzeba przeładowywać, lub wózki podkładać. Tory - szerokie/wąskie

 

Czyli jedno jest pewne, pszenżyto, paszówka i kukurydza nie stanieje zwłaszcza że kury mają branie na eksporcie i każdy będzie dostawiał dziobów do wykarmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tydzien temu miałem oferte 520-530netto za pszenzyto. Dziś dzwoniłem do żabczynskich zyto biednie 450, pszenicy nie kupuja. Zyto młyn tomaszów lubelski 515netto jak narazie to bieda w porównaniu do ubiegłego roku.

 

to w żniw żyto sprzedałem po 500 netto, a pszenicę po 640 netto - pewnie bym trzymał, jakby było gdzie przetrzymać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

przenzyto po 600zł netto, dobra cena?

 

w moich stronach tyle dają mni za pszenice,a za pszenżyto 540zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no ładnie na giełdzie szarpnęło aby tylko w skupach sie to przełożyło. Tak patrzyłem na ceny giełdowe w zeszłym roku to w tym czasie było mniej, a w skupach więcej przynajmniej w moim regionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dokładnie też myślę że ruszą ceny do góry-cierpliwie czekać myślę że ceny osiągną kilka procent więcej jak w ubiegłym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj