marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1507

Agrocorn, 

Wola-Pasze z tego co mi wiadomo to 500 brutto za pszenżyto termin płatności 2 miechy.

Pod koniec października muszę sprzedać jedną Wieltonkę pszenżyta, mam nadzieję że uda mi się chociaż po 500 netto opchnąć, ciekawe ile Wipasz płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zadzwoń do cargill siedlce - może oni więcej płacą, a Ty lubisz jeździć przecież :) - nic innego nie przychodzi mi do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

nie :D ale nie chcę sprzedawać wszystkiego teraz

wolną chwilą zadzwonię

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

kedzy mam takie pytanie zawiozłem dziś przyczepę pszenicy do cargila do ropczyc i nie chcieli mi przyjąć bo białko było prawie 16,5 % jest wogóle możliwe takie białko w pszenicy ?? czy przyżądy mają zjebane do pomiaru  ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

kedzy mam takie pytanie zawiozłem dziś przyczepę pszenicy do cargila do ropczyc i nie chcieli mi przyjąć bo białko było prawie 16,5 % jest wogóle możliwe takie białko w pszenicy ?? czy przyżądy mają zjebane do pomiaru  ??

 

jak ty to zrobiłeś ze aż takie białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

odmiana Figura z Danko a plon około 7 t z ha ale za bardzo  nie chce mi się wierzyć w to białko  musiał bym gdzieś indziej ją zawieść i zobaczyć parametry 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

k...a mało białka źle dużo też im nie pasuje. ale nastanie jeszcze czas że będą brac wszystko bez marudzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku też miałem pszenice jarą z białkiem 16,5 , zimową z białkiem 15,7. Sprzedałem wszystko bez żadnych potrąceń, a było tego 80 t.

Kupujący byli zadowoleni z takich parametrów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

sprzedałem auto pszenicy po 650 zł netto białko 13,4% i auto rzepaku po 1610 zł netto, reszta rzepaku i zboża czeka do sprzedaży na koniec roku lub do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ehh w żniwa pszenice sprzedawałem po 680netto...Za to cena rzepaku u ciebie dość fajna ale ja i tak czekam jeszcze zresztą u mnie coś koło 1500 dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

ja w tym roku miałem  odmiane Skagen plon 7-9ton białko do 17.3 odrazu w zniwa na Niemcy poszła

gorzej troche sypała odmiana Bodycek od 5-7.5t białko również podobnie wychodziło ale nie mniej niz 14

ale ogolnie nie polecam Odmiany Bodycek dziki strasznie w nia wchodzą i niszczą

Edytowano przez DarekAre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

u nas koleś mial białko koło 18 co było dla wszystkich szokiem i badali chyba z 10 razy i to w różnych miejscach i podobnie wychodziło to kupywał najtańszą pszenice jaką była i mieszał i potem sprzedał na konsumpcje. Troche zabawy ale ma mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elewar Lubycza Królewska: paszowa 550zl, zwyczajna min 11,5 białko 580zł konsumpcyjna min 12,5 białko 610zł ceny netto. podobne ceny na okolicznych skupach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj