marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

cobrap    0

Jutro jedzie pszenżyto po 580 netto

 

kto tyle placi, daj jakis namiar bo mam troche pszenzyta na zbyciu a proponuja mi 540 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

witam co sadzicie o tym. pszenica 600brutto, wstrade krk. 630brutto, okoliczny mlyn 640 brutto opłaca sie czy trzymać dalej, pszenżyto 540brutto? nie wiadomo czy coś podskoczy woj. małopolskie pow. miechowski.

 

heheh ale cena. U nas po 630 netto to dają za paszówkę... Także żadna okazja, szukają frajera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Na matifie paszówka zaczyna przeganiać konsumpcyjną.

możesz dać linka gdzie jest rozróżnienie pszenicy konsumpcyjnej od paszowej na giełdzie matif


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Z tego co pamiętam to na NATIF-ie nie ma notowań pszenicy paszowej. To co jest wskazane w notowaniach dla pszenicy to są dla konsumpcji i dla konsumpcji o bardzo dobrych parametrach. Z ostało to wprowadzone jakieś 6 - 8 mcy, jeśli dobrze pamiętam.

 

A tu link jeden to wszystkiego

http://www.barchart.com/futures/exchanges.php?exch=matif

 

Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego jęczmień jest jakby zamrożony. Nic tam się nie dzieje?

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Na matifie paszówka zaczyna przeganiać konsumpcyjną.

 

bo konsumpcja na paszę za bardzo się nie nadaje a jak jest zapotrzebowanie to i cena rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

lukejro, a skąd jesteś, u nas taki region bo nie było suszy, i dlatego taka cena bo na północ wożą wszystko ;) szkoda trochę po tej cenie a mam ponad 30 t pszenicy i 20 pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

lukejro, a skąd jesteś, u nas taki region bo nie było suszy, i dlatego taka cena bo na północ wożą wszystko ;) szkoda trochę po tej cenie a mam ponad 30 t pszenicy i 20 pszenżyto

 

Granica trzech województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. U nas zboża też nie najgorzej sypały ale takich niskich cen nie ma. W tamtym rekordowym sezonie pszenice bez parametrów sprzedawałem na młyn nie taniej jak 660zł netto. W tym roku jeszcze nic nie sprzedawałem, także nie jestem na bieżąco. Miesiąc temu facet z młyna oferował mi 660zł netto. Znajomy mówił, że w Good Mills Grodzisk za pszenicę z dobrymi parametrami można dostać ponad 700zł netto. Ceny paszowego sprawdzam online na stronie Fermy Drobiu Woźniak. To jest u nas największy podmiot skupujący zboża paszowe. Na swojej stronie codziennie podają aktualne ceny netto we wszystkich swoich elewatorach. Od żniw cena pszenicy paszowej trzyma się na poziomie 630netto a pszenżyto ostatnio podrożało do 590 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

nie no ceny dobre macie u nas drugi rok tak słabo trzymają, kurze do wstrade krakow poda się inną miejscowość to wyższa cena też na pograniczu 3 województw małopolska, świętokrzyskie, śląskie i w każdym identyczne ceny nie wiem czy to zmowa czy co, z każdego woj. dzwoniłem do 2 skupiających i co do grosza to samo tylko młyn okoliczny wiecej w poniedziałek ma przyjechać gościu i zobaczymy na ile się dogadamy bo jak mało to nie sprzedam i już;)
kurde *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

U mnie ceny kukurydzy bardzo rozczarowują mokra po 350 a sucha 550-600.Ja osobiście więcej niż pół areału zakisiłem.Zbierałem coś koło 9 t/ha.Sprzedając po 350 na tonę to z hektara wychodzi ponad 3000 zł.Ponad połowa tego to wkład w uprawę i zabiegi.I jak tu być zadowolonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

A jaka cena jest rzepaku. Wiecie coś co sie dzieje z firmą AGRO CORN  

 

Jeśli chodzi Ci o oddział w Rudnie, to powiem Ci tyle, że sprzedawałem im 2 razy pszenicę w sierpniu, jakieś 30t i kasa była, fakt, że 2 dni po terminie ale to jeszcze normalne, teraz to nie wiem jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To widzę, że co niektórzy mają już przyzwoite ceny.  W Kluczborku pszenica konsumpcyjna 640 przy 13% białka, rzepak 1440 , sprawdzałem w czwartek. Gdzie za rzepak płacą 1580 netto to więcej jak na paryskiej giełdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kruszwica dostawa do Tychów we własnym zakresie. U pośrednika co najmniej 100 taniej i jak pojedzie to wymyśla aby jeszcze urwać !!! Każdy może do nich zawieść, tel wzięty że strony, najmujesz auto i sprzedajesz sam po 1580 netto :-)

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie był już po żniwach handlarz oglądać pszenicę i brać próbki. Zawsze objeżdza teren żeby w zimie wiedzieć gdzie co jest do kupienia. O repaku powiedział mi tyle żeby trzymać do stycznia-lutego i że min 1800 netto złapie na pewno. I tego się jak na razie trzymam. Mniej rzepaku jest na rynku i tyle.  


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj