marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

ereksio    321

Doskonałość to wiedza.  W zależności od klasy gleby 200 kg ziarna może stanowić 10, 5 , lub 3 % zbioru. Jak można doskonalić swoja praktykę rolną nie mając pewności ,że jest dobrze czy źle? Pomiędzy polem a spichlerzem jest jeszcze to co zgubi kombajn, wysypie się z nieszczelnej przyczepy i to co błędnie oceniliśmy.

Rzadziej nasze oceny weryfikują się na plus niż na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

na dolnym śląsku cargill wyznacza ceny pszenicy konsumpcyjnej

 

po ile u was gryka? lokalne skupy oferują 2000 netto  - 1,5% za każdy punkt powyżej 15% wilgotności, no i za zanieczyszcenia odliczają samą wagę śmieci, 

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kukurydza mokra na wczoraj 450 F D Borowski, 500 Wawrzyniak Tursko za 30 %. +6 zł -10 a nie jak ktoś tam odwrotnie wyżej napisał. Cena raczej się nie utrzyma bo tych zapowiadanych podwyżek na giełdach nie ma a raczej jedynie to mogłoby utrzymać cenę. Plony z tego co wczoraj gadałem z przedstawicielem to od 1,2 tony do 8 ton. Bida z nędzą. Wszyscy chodzą za kombajnami i grzebią w badylach w poszukiwania ziarna bo w zbiorniku nie przybywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Potrzebuje namiarów na wypłacalny  skup zboża z lubelskiego mam 24t  pszenicy jakościowej Jakie ceny kształtują sie w lubelskim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Witam.
W jakiej cenie sprzedać pszenżyto WITON do siewu znajomemu oczyszczony lub nie?
Zboże to w tamtym roku siałem kwalifikowanym materiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nie czyszczone sprzedaje paszówke po 560 zł bo w pobliskich skupach dostałbym max 540 zł  ,trochę więcej przeczyściłem niż dla siebie potrzebne to po 700 zł sprzedałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

AgroAs porzadna firma- sami od siebie podwyższyli cenę zakontraktowanej po 320zł gg o 30%  czyli teraz 30% wilgotn. jest po 416zł netto.Inni skupujący powinni w ten sam sposób potraktować rolników, którzy zawarli kontrakty w takiej niekorzystnej na obecną chwilę cenie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JPH2 może nie ma co mówić hop za nim się nie podskoczy, ale to co wynika z wstępnej rozmowy telefonicznej, chyba też będę mógł pochwalić jedną firmę. Z 400 zł sami z siebie poprawili na 460 zł/t 30%. Gdy już skoszę i zapłacą podam co to za firma, ale jak się sprawdzi to z takimi aż miło współpracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzygkop    4

JPH2 może nie ma co mówić hop za nim się nie podskoczy, ale to co wynika z wstępnej rozmowy telefonicznej, chyba też będę mógł pochwalić jedną firmę. Z 400 zł sami z siebie poprawili na 460 zł/t 30%. Gdy już skoszę i zapłacą podam co to za firma, ale jak się sprawdzi to z takimi aż miło współpracować.

 

To bardzo  milo z ich strony,sam mam kontrakt po 400 a moja firma nawet suszy nie chce uznać póki co a plony 3t/h  srednio z 14h-a jak u was plony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze nic nie koszone to ciężko stwierdzić, ale z całego areału 6t na pewno nie przekroczy. Kolby są, ale małe i ziarno drobne.

Jeszcze nie dodałem że kontrakt mam na 100 t, to mówią żeby chociaż połowę dowieźć a resztę kontraktu na drugi rok przesunąć.

Bo ja mam swoją suszarnię tylko trochę chciałem sprzedać żeby nawozy na zimę kupić. Ale cena kukurydzy suchej na pewno będzie duża i najlepiej było by mi wycofać się całkowicie z kontraktu. Ale skoro proponują takie rozwiązania to też nie ma co w kulki lecieć tylko z pocałowaniem ręki i trzymać się ich w przyszłych sezonach. A zwłaszcza że mają swoją hodowlę. Oby im się co nie zmieniło, nie mówię hop do puki nie podskoczę.

 

de heuse pszenicę paszówkę po 640 netto coś tam proponuje na wschodnim Mazowszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Jakie macie ceny w Wielkopolsce na kuku mokrą? U mnie 480zł tona mokrej za 30% wilgoci +-10zł za każdy procent ceny netto najlepsza oferta dla mnie

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Potwierdzam, zawoziłem tam dwóm znajomym. Do tego żadnych dziwnych potrąceń i całkiem rzetelna próba wilgotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cały tydzień taka przepychanka, ale mimo wszystko cena rośnie. Seria grudniowa na matif zaczęła się z poziomu około 168 euro i ile mnie pamięć nie myli, a na dzień dzisiejszy już zdrożała do 175,5 euro.

 

Musi ta cena kukurydzy na naszym rynku wzrosnąć, nie ma innej opcji. Już zwiększyli szacunki zużycia ziarna pszenicy na poczet zwierząt, bo kukurydzy jest dużo mniej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

A jak u was pszenzyto? Na poczatku tygodnia mialem propozycje po 545netto...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Na wtorek mam umówione 15t po 560,-netto-coś trza zacząć sprzedawać kasa zaczyna być potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj