marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

miwigos    3438

Według mnie zero zysku ,zorać,zasiać i sprzątnąć trzeba ,a rosnie bez nawozu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

rośnie bez azotu trochę PK trzeba dać ale ogólnie nakład niski tylko przy zbiorze duże straty (rośnie bardzo niski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie rośnie bardzo nisko tylko ten rok taki był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Na strączkach interesu już nie będzie, w tym roku to już wg porażka, groch 1 t/ha, łubin 0,5 t/ha ceny od 700 do 800 zł/t brutto :/ A dopłaty pewnie wyjdzie koło 100 Euro/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

http://www.rolpetrol.com.pl/wiadomosci/2015/09/07/rosja-dobre-prognozy-dla-produkcji-zboz/

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/zniwa-w-rosji-za-polmetkiem,59560.html

http://www.agrofoto.pl/aktualnosci/zboza/rosja-pozostaje-glownym-dostawca-pszenicy-do-egiptu-takze-ze-wzgledu-na-najnizsze-koszty-frachtu.html

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

lokalny skup

 

sprzedałem owies po 420 netto,  15 % wilgotności

 

pszenice paszową kupują po 550 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Lokalna gorzelnia placi zyto po 49zl


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

co za pojebany kraj ruscy nam embargo nalozyli a my pszenicę od nich kupujemy .tego co od nich kupi powinno się w niej utopić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

U ruskich będzie sporo więcej zbóż niż prognozowano i zapewne zniosą cła eksportowe, w ogóle to te światowe prognozy mogą sobie w..... Żeby aż taka rozbieżność była, tu nie chodzi o parę % tylko o naście lub nawet dziesiąt% z zapowiadanych jeszcze do niedawna słabych zbiorów zrobił się nagle rekord.

 

@iron ja tam ogólnie jestem za wolnym rynkiem ale jak ruscy tego nie szanują to powinno się im odwdzięczyć tym samym ale do tego trzeba mieć jaja.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvofh12    0

Witam oferuje transport naczepa wywrotka ład 26 ton woj lubelskie powiat biłgorajski jeśli ktoś zainteresowany proszę pisać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Iron dobrze piszesz, ale to tak jest jak nasi rzadzacy bardziej zajmuja sie walka o stolki jak o dobro kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Z jednej strony nie ma co sie dziwić , ludzie przez własną głupote sami sobie cene obniżają chwaląc sie ile to oni nie zebrali w tym roku . jak ogłosili susze to pierwsi pod gminą stali a kiedy wyszli to plony pszenicy po 10 ton mnieli , szkoda gadać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie w okolicy byli nawet tacy co twierdzili że zebrali więcej niż w ubiegłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U mnie to norma że plony ozimin były wyższe niż w poprzednich latach. Z jarymi na słabszych glebach już gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

wszyscy znawcy szacują na przyczepy i zbiorniki a rzeczywistość jest na wagę.

post-27529-0-48426100-1441732000_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

U mnie plony ozimin były sporo niższe a jare to nie warto mówić.

Wie ktoś, aktualnie porty kupują?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzisiaj u siebie patrzyłem w Polskich Młynach pszenica 640 i to od 13% białka, "ogólnoużytkowa" 580, rzepak 1450 netto. Sporo taniej jak w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

kukurydzą zbytnio nie byłem zainteresowany ale coś kojarzy mi się 440 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

wszyscy znawcy szacują na przyczepy i zbiorniki a rzeczywistość jest na wagę.

Na zbiorniki słabo oszacujesz ale na przyczemy juz można mniej wiecej określic z dokładnościa do 0,5 tony z ha mniej wiecej. Jak sie sprzedaj regularnie zboże to wiesz ile czego wchodzi na przyczepe jak fajna przykładowo pszenica narośnięta to wiadomo że pociągnie wagowo ale jak poślad to też wiadomo że lżejsza bedzie także mniej wecej można okreslic ile sie nakosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Dokładnie. Ja co roku zbierając 400-500 ton pszenicy i licząc "na przyczepy" mylę się o 2 do max 4 % ;)

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

we wtorek wywiezione 10t pszenicy konsumpcyjnej do lokalnego młyna 640 plus vat termin płatności 30dni, gluten 38 opadanie 380.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Witam orientuje sie ktos jakie ceny w podlaskim za jęczmień jary i owies?? Może ktos ma do sprzedania troszke rzepaku ozimego na poplon (podlaskie) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj