marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

karolek12    82

w lokalnym skupie

 

owies 450

qq 800

pszenżyto 480-520  w zależności od ilości

 

ceny netto oprócz qq

kolego jak mozesz to podaj namiar na ten skup 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ty to chłopie masz pecha. Wtedy cię rypnęli na 750 zł/t a teraz nawet tego nie dali co cię rypnęli tylko ochłapy 730 zł/t rozbój w biały dzień. Więcej z nimi nie handluj tyle ci powiem, a no i zmień aptekę. 

 

 

@Damian że też Ci się chciało szukać tego postu z 27 czerwca. Pamiętam wtedy tą dyskusję :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy wejść w profil i wybierasz u góry pokaż zawartość, klikasz posty i sobie szukasz po tytule tematu. A sam nie byłem pewien czy to on i z ciekawości go sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

jak co się dzieje, po żniwach trzeba wjechać w pole, nawozy, paliwo potrzebne to kto nie sprzedał w żniwa teraz musi czasem sprzedać żeby było za co robić w polu i to wykorzystują obniżając cenę, a towaru coś w żniwa nakupili to mogą kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a po ile owies dla gesi ?

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9106

Normalny, poważny hodowca dla koni kupuje owies najlepszej jakości, żeby nie chorowały. Bo konie są bardzo wrażliwe na jakość paszy. Pewnie dlatego i cena wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jaki to sens siac zboze i sprzedawac po 400 ? dla siebie to pół biedy bo słoma potrzebna, ale na handel za takie pieniadze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Łódzkie: Pszenżyto 500 zł/t jęczmień 500 zł/t groch 800 zł/t czysty. ceny i plony porażka chętnych brak tylko groch poszedł :/

U mnie dużo rolników rezygnuje z hodowli  :/

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Kupiony owies 360 zl t oraz pszenżyto paszowe 400 zl t. Troche sie poszczescilo. Bylem pierwszy i dobrze ze zaklepalem bo ludzie dawali mu po 45 zl pszenżyto paszowe ;)


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i z czego sie cieszysz ? ze chłopa w biede wprowadzasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Biede? Facet chcial sie pozbyc zmartwienia. A o pieniadze mu nie chodzi bo sprowadza samochody z francji.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to po co sieje te zmartwienie a potem za darmo oddaje ?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ja o to sie nie martwie dobre i to co kupilem tanio ;). Najlepiej zmniejszac koszty produkcji i jechac do przodu no nie?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no w sumie tak  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Coś czuje, że na dobre ceny nie ma co liczyć w tym roku. Nie dość, że Chiński kryzys mocno je obniżył i będzie ciągnął je w dół to ogłoszono, że na świecie produkcja pszenicy wyrówna zeszłoroczny rekord co gorsza zapasy są największe od 30 lat...A jeszcze niedawno pisali, że 10% mniej wszystkiego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9106

U mnie pszenica (brutto):

PZZ Skierbieszów 550 paszowa, 600 użytkowa, płatność 30 dni

Witron Udrycze 540-580 w zalezności od jakości, najlepiej "na wymianę za nawozy"

Proskurex Siennica - 580 płatność 14 dni

FM Agro Krasnystaw - 600 - tylko na wymianę  za nawozy

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj