marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Dawid727    153

Żyto 470-530 netto, pszenżyto 530-550 netto, jęczmień 580-600 netto, owies w roli człuchów 540 netto, a łubin sprzedałem dziś po 780 netto. 

 

Ceny ze skupów z powiatu człuchowskiego, woj. Pomorskie. Kolejek brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nie za tanio ten łubin? ile to plonuje?u nas pierwszy rok to siali i nikt się jeszcze na tym nie zna, a kolega płacił za nasiona po 4000 z centrali. odmiana zeus. póki co stoi jeszcze w polu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dawid podaj namiary tam gdzie płacą za owies 540 netto-chyba że to lipa ,bo ja sprzedałem 24 t po 400 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

kampol Rusiec za strączkowe płacą 700 zł brutto :o Obojętne czy to groch czy łubin itp bo się pytałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Żyto 470-530 netto, pszenżyto 530-550 netto, jęczmień 580-600 netto, owies w roli człuchów 540 netto, a łubin sprzedałem dziś po 780 netto. 

 

Ceny ze skupów z powiatu człuchowskiego, woj. Pomorskie. Kolejek brak. 

I bardzo dobrze że kolejek brak, im mniej sprzedamy teraz, tym większe szanse na lepsze ceny później. Na południu Opolskiego średnie ceny o 100zł niższe niż u Was, na szczęście coś już ruszyło pomimo że gdzieniegdzie jeszcze żniwa trwają. Polecam lekturę: http://www.cenyrolnicze.pl/zboza-oleiste-straczkowe/zboza-konsumpcyjne i http://www.cenyrolnicze.pl/zboza-oleiste-straczkowe/zboza-paszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Co do łubinu to cena i tak dobra bo w Roli człuchów co drugi transport to włąśnie łubin. A nasili tego rolnicy od groma dla dopłaty która nie będzie wcale taka duża. Co do Owsa to Rola Człuchów tyle płaci tylko ze gestość powyżej 50 kg/hl z resztą tu masz stronkę, na bieżąco aktualizują ceny http://www.rola.com.pl/. kilka kilometrów ode mnie też jest mały zakład przetwarzający owies na płatki i też tyle płacą. Kolejek nie ma bo kto musiał to sprzedał, a i plony w moim regionie o 3 do 4 t na ha mniejsze. Jęczmień przez 2 tygodnie podrożał o 50 zł na tonie. Przez kilka dni byl ponad 600 netto. Teraz lekkie korekty w dół. Kto nie potrzebuje kasy niech trzyma. Już od września w górę wszystko pójdzie. 

 

benio1967- żadna lipa. Na moich terenach owies już nie jest, aż tak popularny jak jeszcze kilka lat temu. To i towaru brak.

 

filantrop- siewne nasiona drogie były bo wszyscy powariowali z tymi łubinami, a i sporo osób, w tym ja, mają programy rolnośrodowiskowe gdzie trzeba  przesiać czymś innym  niz zboże i mieszanka zboż- strączkowa a rzepak tam by plonu nie dał. Dwa lata temu sprzedałem łubin po 980 netto, a i 1000 przekraczał.

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    186

nie za tanio ten łubin? ile to plonuje?u nas pierwszy rok to siali i nikt się jeszcze na tym nie zna, a kolega płacił za nasiona po 4000 z centrali. odmiana zeus. póki co stoi jeszcze w polu. 

Zeus jeszcze stoi? CHYBA juz leży na ziemi. U mnie biało tam gdzie nie wykoszony wszystko opadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

paszówka 560zł, lublin, do hodowcy


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sucha na targu już po 800 - 850 schodzi. Ja chyba na razie więcej nie sprzedaję, coś czuję że w grudniu chłopy po 1000 mi za nią dadzą. Tylko że jak nowej nakoszę ze 4 t ha to max. Więc i tak w plecy mocno  <_< 

Lokalizacja pogranicze maz / lub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to się zdecyduj, bo wcześniej pisałeś suche albo mokre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ciekawe rzeczy z cenami opowiadacie. Koledze w ubiegłym tygodniu wanne kukurydzy przywieźli po 570 brutto. Jak po 1000 ma być to może też pare łódek zamówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

570 to bajka cena brutto ? hahaa jak kolega sprzedawał po 680 netto !! minus 10zł dowóz go wyszedł do zakładu czyli z podwórka 670netto teraz cennikowo trochę niżej jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To jutro się  muszę jeszcze raz zapytać. Pszenżyto 520 netto to wożą u mnie na 100% bo dzwonili czy nie chce łodki, za kuku więcej dać jak za pszenżyto to nie bardzo widze sens. Chyba że pare dych ale nie 100 albo 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PawelWlkp podaj na PW mi namiary na tego dostawcę kukurydzy, bo znajomy chyba na pewno po tyle by kupił bo paszy mało będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Wie ktoś, jakie ceny na kiszonkę z kukurydzy, bo kolby to raczej marne, a schnie w oczach i trzeba na kiszonkę niestety skosić. 


Poproszę również namiary na tego od kukurydzy oraz pszenżyta. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

eee to ja bym wstawił zdjęcie kuku z pobliskiej spółdzielni, posiana po grochu to sobie możecie wyobrazić jak wygląda- półmetrowe kikuty. Ta ze zdjęcia to, że tak powiem bujnie jeszcze wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Zeus jeszcze stoi? CHYBA juz leży na ziemi. U mnie biało tam gdzie nie wykoszony wszystko opadło

 

 

był późno siany i u nas była bardzo zimna wiosna. kwiecień/maj . rozmawiałem z nim to mówił że gdzieś tam oferują mu 1700 za tonę ale dla  niego za tanio. ciekawe jaki bedzie miec plon bo plantacja wygląda jak las, krzaki co kilkadziesiąt centymetrów. ja też chciałem siać łubin ale tak myślałem że wszyscy się rzucą na niego. w tym roku pewnie będzie jeszcze więcej chętnych, tzn w przyszłym. w sumie nie duże koszty uprawy to może też zasieję? zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

eee to ja bym wstawił zdjęcie kuku z pobliskiej spółdzielni, posiana po grochu to sobie możecie wyobrazić jak wygląda- półmetrowe kikuty. Ta ze zdjęcia to, że tak powiem bujnie jeszcze wygląda...

kukurydza piękna posiana w dolinie rzeki Gwda wilgoci pod dostatkiem a sprzedaja bo już mleczarzami znudziło się im być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

rrooolnik- z ceną qq wielka niewiadoma, ja też jestem ciekawa alel dopiero we wrześniu coś się wyjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj