marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Unexpected    246

Skoszony wczoraj pierwszy kawałek pszenżyta jarego na najsłabszej ziemi 1.8ha kl. V z nutą VI, wysokie pole

plon 2.5 t/ha masaakra , wkurzyłem się .Nawożenie saletra 250kg/ha, NPK 150kg/ha itd.

Następne pola będą musiały nadrabiać na zwrot kosztów  z tego kawałka.

 

Owies 5.2t/ha.

 

Ciekawe jak reszta pszenżyta wyjdzie na lepszych kawałkach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dossche Sandomierz 

Jeczmien - 530 netto zapisy na 3 tyg 

Pszenzyto 530 netto zapisy na tydzien 

Pszenica 600 netto . 

 

w Opatowie Jeczmien po 600 zł brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

pszenica 610 netto - września

cena bardzo kiepska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja jestem ciekawy, skąd są tak niskie ceny? skoro w większości kraju była susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nie dziw się że takie ceny skoro większość pisze że plony 6,5 tony w górę a 8 ton to nawet mieszanki jare dawały a miesiąc temu pisali że susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

tak uważaj że skupujący patrzą na to co ludzie piszą w internecie, i tak połowa tutaj pisze nieprawdę pewnie.

Skupujący wykorzystują fakt, że część rolników musi od razu sprzedać zboże. Toż to jest śmiech na sali jak u nas co niektórzy płacą za pszenicę po 530 netto, a wywiozą do portu i dostaną 750-800 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

o cenie decyduje prawo podaży i popytu. Skoro ludzie są chętni do sprzedaży w takiej cenie to po co kupujący mają dawać więcej. Ludzie sprzedają, bo albo nie mają gdzie przechowywać, albo potrzebują pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ludzie nie mają szacunku do swojej pracy, trzeba być desperatem żeby sprzedawać zboże za takie śmieszne pieniądze jakie podajecie... U mnie ceny takie sobie: pszenica paszowa 620 netto, pszenżyto 560 netto.  Ja wszystko zboże mam wysypane na magazyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

U mnie na okolicznym skupie owies po 350 ,a pszenżyto po 450 -ceny brutto i długa kolejka

 

W  takiej    cenie to bym  kupił  -  płaciłem za pszenżyto  550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

na fermy drobiu dzwoni facet i proponuje pszenżyto po 350

do mnie jeszcze nie dzwonił ale na sąsiednie fermy już dzwonił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

na fermy drobiu dzwoni facet i proponuje pszenżyto po 350

do mnie jeszcze nie dzwonił ale na sąsiednie fermy już dzwonił 

Tak rob dalej propagandę. Naiwni są ci co w to wierzą, naiwny jestes ty ze wierzysz w to ze myslisz ze ktoś w to uwierzy, albo ten wyimaginowany koles co dzwoni ma jakieś problemy z glowa . Cena 500 z hakiem siega dna, a ty wyjeżdżasz z 350. A moze to takie pobożne zyczenia fermowcow w postaci legendy przekazywanej z ust do ust?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

myśl sobie co chcesz ja ci tylko powtarzam co usłyszałem z wiarygodnego źródła nie był bym do końca przekonany ze to blef jak na wipasz jechała pszenica z Ukrainy w okolicy maja  po 250 a ty o mnie się nie martw jak dostane taka propozycje to na pewno z  niej skorzystam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

myśl sobie co chcesz ja ci tylko powtarzam co usłyszałem z wiarygodnego źródła nie był bym do końca przekonany ze to blef jak na wipasz jechała pszenica z Ukrainy w okolicy maja  po 250 a ty o mnie się nie martw jak dostane taka propozycje to na pewno z  niej skorzystam 

Po 250? A moze za darmo ukraina oddaje, bo oni przecież I klasa ziemie i moga oddawać 2x taniej, bo przecież oni to durni są! Zadziwiasz mnie, jeszcze raz napisze; chlopie bardzo naiwny jestes jeśli wierzysz w to co piszesz, albo wierzysz ze ktoś uwierzy. Legenda ukrainy nigdy nie zniknie. Nie pisz nic wiecej bo jak ludzie czytają twoje fantazje to ze smiechu ze stolkow spadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194

Pszenica konsumpcjna 720 zł Sterdyń. Ze Strrdyni odbiera młyn Ciechanowiec. Znajomy tyle dostał ale miał zajebiaszcze zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

najpierw podrośnij potem się wypowiadaj zapisz sobie ze najdalej do końca roku będą ceny takie jak mówie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj