marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Prawie po żniwach. Średni plon pszenicy 8,5t/ha. Przy odstawie: białko 13,5, gęstość 80.7, wilgotność 13,3, gluten 29,8 sprzedana w cenie 660 netto 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jeszcze nie, teraz mam gdzie magazynować to wolną chwilą przedzwonię :)

 

@

ChiquitaB

 

 

a niby u Was taka susza była...

ja trochę pojeździłem dzisiaj i podzwoniłem:

miłomłyn kijowiec 610-650 netto

żabczyński łuków 650 netto, trzeba uważać Panny w laboratorium się strasznie "mylą" pszenica wyszła: białko 12, gluten 23, wilgotność 14 - zaproponowali 630 netto. tą samą próbkę zawiozłem do agrocornu i wyszło białko 13, gluten 27,2, wilgotność 10.

agrocorn 640 netto

kruszwica 680 netto - ale odliczając transport wyjdzie 630 netto

jelonek 660 netto - również pozamiatane jak odliczyć transport - 630 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja trochę pojeździłem dzisiaj i podzwoniłem:

miłomłyn kijowiec 610-650 netto

żabczyński łuków 650 netto, trzeba uważać Panny w laboratorium się strasznie "mylą" pszenica wyszła: białko 12, gluten 23, wilgotność 14 - zaproponowali 630 netto. tą samą próbkę zawiozłem do agrocornu i wyszło białko 13, gluten 27,2, wilgotność 10.

agrocorn 640 netto

kruszwica 680 netto - ale odliczając transport wyjdzie 630 netto

jelonek 660 netto - również pozamiatane jak odliczyć transport - 630 netto

 

mi w Agrocornie powiedziały, że u nich zawyża o 0,8 białko. Ale jak na razie i tak mam wszystkie ponad 12,5 także spoko :)

Dzięki za info.

Żniwa skończyłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mi w Agrocornie powiedziały, że u nich zawyża o 0,8 białko. Ale jak na razie i tak mam wszystkie ponad 12,5 także spoko :)

Dzięki za info.

Żniwa skończyłeś ?

 

Tak wczoraj :) - wysłać Claasa do pomocy?

jutro ładuję patelnie pszenica i drugą żytem - garaż zamiotę i wstawiam maszyny. kończę rozwozić kredę i agregat na polu pod rzepak, a w poniedziałek wracam do pracy :(

 

 

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

my dzisiaj skończyliśmy kosić :) teraz zamówić patelnię kredy i talerzowanie pod rzepak, obornik i prawie 400 bel słomy, ale robię sobie na weekend wolne i jadę nad jezioro :D

Musimy pomyśleć nad kombajnem bo kosząc zboża >6t/ha Bizonem to trochę ciężko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jutro powiem ile wyszło pszenicy i żyta z ha - claas nie duży ale całkiem inna robota jak bizonem.

dzwoń do Adama cena przesiewanej się nie zmieniła + transport

ja w niedziele jadę nad Białe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

trzeba teraz trochę odpocząć :D

no będę jeszcze w tym tyg dzwonił, wezmę pewnie tę za 80 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarusek    1

Panowie to u was bajka u mnie plony pszency 6-7.5t w zależnosci poczym ochrona zerowa, ale ceny padaka

pszenica 528-netto

jęczmień 440-netto

owies 350-netto

Jaktu żyć przy takich cenach jestem z małopolskiego okolice Miechowa unas zawsze niskie ceny.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pamiętacie może ceny materiału siewnego z tamtego roku,chodzi o żyto zwykłe i pszenice ozimą?

 

Ja już nawet dostałem ofertę na ten rok i ceny praktycznie te same co w zeszłym roku mimo że zwrot już będzie mniejszy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

Ostatni transport pszenicy paszowej wiozlem dzisiaj, okolice Wrzesni, skup firma Golpasz po 625 netto, w poniedzialek placili jeszcze po 640 :) ale magazyny maja pelne, takze pewnie koniec skupu w te zniwa. Pozostaja lokalni skupujacy na pasze, ale oni zwykle ustalali cene Golpasz - 10 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pszenica 520zł/t kolejka i nie mają już gdzie sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

U nas co dzień to 10zł mniej i aktualnie 650-660netto wszyscy prują do skupów ile wlezie, a tylu się zarzekało, że grama nie sprzeda w żniwa... Chciałem po żniwach sprzedać to co zostało na przyczepach ale jak tak dalej pójdzie to wnet nie będą przyjmować i potem dopiero późną jesienią więc trzeba się będzie ustawiać w te kolejki. Nie wiem czy tak wszyscy strasznie chcą w żniwa wypchnąć bez brudzenia rąk z mniejszą kase czy poprostu tak sypie mocno. Według raportów to w Polsce sporo mniejsze plony i ogólnie w Europie. Wczoraj i dzisiaj ma Matiffie dość wyraźne wzrosty co w żniwa się rzadko zdarza, ale u nas ceny oczywiście w dół czemu się akurat nie dziwie bo jak kolejki po 10-15 godzin to po co mają ceny podnosić czy je utrzymywać skoro chętnych nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

u nas ceny lipa, zboża mało i prawie wszyscy sprzedają, na co tu czekać jak będzie po 500 do ręki pszenica? mazowieckie okolice płocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

hmm myślisz, że będzie taniej? Może zaraz po żniwach to tak jeśli teraz się zapełnią magazyny ale coś mi się zdaje, że jesienią i zimą będzie drożej. W największym skupie w okolicy gro oddaje na składy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

susza suszą zależy od rejonu kuj-pom i ziemi jaką sie posiada. mamy kawałek piaszczysty jeszcze nie wymłucony ale tam zapewne maks 4 tony da.

To najsłabszy kawałek zostawiłes na koniec ? 

8 ton w góre ale kawałek co da 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

A ja sie martwiłem że podpisałem kontrakt po 760 netto pszenice ale teraz widze że to był dobry ruch, tym bardziej że musiałem to wywieść  "prosto z pola". A ceny u nas aktualnie różne, za pszenice od  640 do 690 netto w zależności jakie białko.(kuj-pom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

rzepak kontraktowany w czerwcu po 1380 a skupują po 1500. Dobrze że nawet połowa nie była zakontraktowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego krystian a co to za różnica czy na początek czy koniec jak w trzy dni pszenice wymłóciliśmy. Ogólnie tego słabszego było góra 0.5ha gdzie słońce spaliło, takie pole.  Wczoraj jeden skup za paszową 550 płacił. My po 650 netto puściliśmy reszte co juz na magazyny nie weszła ale parametry miała konsumpcyjnej tylko za 20zł na tonie nie opłacało się 25km w jedną stronę kulać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

podlaskie powiat bielsk podlaski ellewar- pszenica 66zl, pszenżyto 51zl, żyto 47,rzepak 1515zl ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj