marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

JPH2    25

Koledzy te 9 t/ha i więcej to bardzo realny plon ale z gumowego hektara:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

gdzie można sprzedać konsumpcję pszenicy na północy lubelszczyzny ?  mam na przyczepie i muszę sprzedać 

 

Żabczyński łuków, Miłomłyn, jelonek,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1524

uu, to ten raczej odpada, ale do łukowa i kijowca będę musiał przydzwonić.

Dzisiaj musialem sprzedać 10t po 630 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Wy naprawde myślicie że jak ktoś tu napisze że miał 9 ton to jakoś wpłynie to na cene? Nawet jakby wszyscy użytkownicy na tym forum chwalili by się plonami 9-10t to i tak nie wpłynie to na cene :) Oni za przeproszeniem w d*pie mają te wasze posty i chwalenie się plonami. Ceną rządzi amerykan i jego raporty, przykład raport na koniec drugiego kwartału, prognoza plonów mniejsza niż wcześniej, cena na CBOT od razu do góry o kilkadziesiąt dolarów, niedługo później na MATIFie wzrost cen o prawie 20E na tonie pszenicy i potem dopiero wzrost cen w skupach. Cena w żniwa zawsze jest niższa tak było jest i będzie.

A co do ce to tragedi jeszcze nie ma w styczniu sprzedawałem po 670 netto, a teraz po 660 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Wczoraj na skupie PR Rusko koło Jarocina   pszenica paszowa 610 netto konsumpcyjna 640 netto. Do niedzieli było po 10 zł drożej. Fermy drobiu Borowski podobno 600 netto ale osobiście nie byłem. Kolejka na jednymi drugim skupie duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Koledzy te 9 t/ha i więcej to bardzo realny plon ale z gumowego hektara:) :)

 

zapraszam pod wrocław czy strzelin czy ziebice czy św katarzyna na dolnym śląsku a zobaczysz że tak jest


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

zapraszam pod wrocław czy strzelin czy ziebice czy św katarzyna na dolnym śląsku a zobaczysz że tak jest

dokladnie ,u mnie na jednym kawalku 10 ton pękło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

tylko ze Wrocław to nie cała Polska ogólnie plony niższe w centralnej Polsce , niektóre zboża nie opłaca się kosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

a co się dziwicie, pewno chcielibyście wysokie ceny i wysokie plony? To się wyklucza wzajemnie więc trzeba się zdecydować albo nawozi się racjonalnie i cieszy się z wyższych cen albo uprawia się na maksa i cieszy się z wysokiego plonu i tyle innej opcji nie ma. Denerwuje mnie jak ktoś kosi 9-10t czy tam chwali się z rekordowych plonów i jeszcze narzeka na niskie ceny w skupach... kupujący to nie barany i nie będą płacić za coś czego jest w nadmiarze.

Racja, tylko jak zatrzymać postęp ?? Kiedyś 5t/ha to był dobry plon, nikt nie będzie dążył żeby mniej zbierać, tylko więcej i więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

A właśnie więcej więcej...

Człowiek nie świ.ia i swój umiar powinien znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

mam nieodparte wrażenie, że od września będzie ciekawie... rok temu brak zainteresowania żytem i pszenicą u odbiorcy - w tym roku sam pyta i po 20-tym chce brać, ale narazie o cenie gadać nie chce... No to gramy w zbożowego pokera.... HOLD.


Racja, tylko jak zatrzymać postęp ?? Kiedyś 5t/ha to był dobry plon, nikt nie będzie dążył żeby mniej zbierać, tylko więcej i więcej ...

Wiesz z tą pogonią za ilością jest jak z kryterium ceny na przetargach. Po przekroczeniu masy krytycznej wszystko trafia szlag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dokładnie, tylko tego nie da się zatrzymać. Trzeba było by wprowadzić "kwoty zbożowe" w całej UE i zamknąć nasze rynki na resztę świata, ale to działa w obie strony. Poza tym, nawet z obecnymi cenami zarobek powinien być przyzwoity przy wydajnościach rzędu 8-10 t/ha, chyba że całą zabawę psuje owe "przekroczenie masy krytycznej na przetargu". Czytając temat o cenach ziemi, nie powinno to dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Co do plonowania, zamojszczyzna w zależności od pola na najgorszym 6,5 na najlepszym 9T/ha, jeszcze nie skoszona wszystka, na skupie od 57 do 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

uu, to ten raczej odpada, ale do łukowa i kijowca będę musiał przydzwonić.

Dzisiaj musialem sprzedać 10t po 630 netto

 

dzwoniłeś?

jakie ceny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dzwoniłem. Pszenica 650 netto 12,5 - 13,5 musi mieć białka. Coś tak babka wspomniała. Żyto 450 netto. Oczywiście chodzi mi o Łuków.

Dzwoniłem też do tych jelonek co podałeś ale kurcze zapomniałem cenę, bo obdzwoniłem dzisiaj z 15 miejsc. A kartkę z cenami zostawiłem w gospodarstwie. Z tym że chętnie kupi i pszenicę i żyto ale nie dzisiaj, ze dwa trzy dni bo mają na placu 1000t i kolejkę i się nie wyrabiają żeby to ogarnąć, ale chętnie kupią gdy sytuacja będzie opanowana.

 

EDIT: A i ten jelonek może bez problemu samochody przysyłać poniżej siedlec.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Racja, tylko jak zatrzymać postęp ?? Kiedyś 5t/ha to był dobry plon, nikt nie będzie dążył żeby mniej zbierać, tylko więcej i więcej ...

 

Tu masz rację zatrzymać tego się nie da jedynie można liczyć na naturę, która czasem zrobi to za rolników bo inaczej to już dawno sypalibysmy te rekordowe plony w rów... Chociaż z tego co wiem to w UE kiedyś przeznaczano jaką część na ugórowanie z jakiego powodu to nie wiem ale też był to sposób na zmniejszenie ilości zbóż na rynku bo chyba co niektórzy już zapomnieli sytuację z ładnych paru lat do tyłu, a było tak że nie było gdzie sprzedawać zbóż czy rzepaku nie mówiąc już o cenach, a wszystko z powodu nadwyżek produkcyjnych czyli, że tak powiem samych rolników... Jest jedna prosta zasada ekonomi prawo podaży i popytu która powinna się w miarę równoważyć. Teraz nie jest źle więc narzekać za bardzo nie można, ludzi na świecie też przybywa ale i areał się powiększa szczególnie na wschodzie, gdzie potencjał jest ogromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1524

dzwoniłeś?

jakie ceny?

 

 

jeszcze nie, teraz mam gdzie magazynować to wolną chwilą przedzwonię :)

 

@

ChiquitaB

 

 

a niby u Was taka susza była...

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

susza suszą zależy od rejonu kuj-pom i ziemi jaką sie posiada. mamy kawałek piaszczysty jeszcze nie wymłucony ale tam zapewne maks 4 tony da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj