marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

icek1    179

ja dostałem ofertę 490 za pszenicę i nie wiem co myśleć Nawet żydzi przed wojną tak nie łupili Po co ten Hitler wymyślil holokaust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co tydzień inna śpiewka, w zależności jak chorągiewka zawieje, czyli pogoda przebiega. A oni już od zimy szacują plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ile płacą u was za sucha kukurydze? W moich stronach placą po 560 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

U mnie żniwa zaczęły się na dobre, słabsze ziemie i susza.

Jęczmień 520 zł/t

Pszenżyto 500 zł/t

Żyto konsumpcyjne 450 zł/t paszowe 380 zł/t

Pszenica konsumpcyjna 640 zł/t paszowa 560 zł/t

Owies 380 zł/t

Ceny netto.

Lubelskie

Edytowano przez Jacolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja dalej nie wiem ile bedzie pszenica paszowa w pobliskim skupie. U kapki wiem że staniała jakościówka... z 680 na 640 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

W żniwa to standard ,czemu tu się dziwić jak byśmy mieli skupy tak samo byśmy robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

co innego jakby była po 900 a w żniwa po 850 a co innego rwać z czegoś co już jest oberwane do maximum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moich po 620

 

W jakim rejonie?

 

 

 

co innego jakby była po 900 a w żniwa po 850 a co innego rwać z czegoś co już jest oberwane do maximum

 

Zależy jakie jest podejście firmy. Większość pośredników opiera się na bieżącym kupnie i sprzedaży, więc jak młyny czy firmy paszowe obniżą z różnych względów cenę, to pośrednicy również.

Ceny jednak będę lepsze, póki co trudno określić jaki poziom za kilka miesięcy osiagną, ale na pewno będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Przynajmniej kolega wyżej (rolnikszukaceny) był i jest zgodny ze mną co do cen.

Kto może ten trzyma towar.

Będą wzrosty. Na 200%.

 

Paszówka pszenica golpasz golub-dobrzyń 660 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja też trzymam i nie sprzedaję bo wzrost cen po żniwach pewny nawet na 300% a  za kombajn zapłacę jak sprzedam tak mam uzgodnione

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

we Francji jest mega susza na powierzchni połowy kraju, w części Niemiec też także ceny powinny iśc do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a handlowal ktos z mlynem teresin kolo sochaczewa bo za pszenice paszowa placa 700 złnetto to dobra cena by była handlowal ktos z nimi powie ktos cos o nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

we Francji jest mega susza na powierzchni połowy kraju, w części Niemiec też także ceny powinny iśc do góry

 

narazie spadają


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

panowie a handlowal ktos z mlynem teresin kolo sochaczewa bo za pszenice paszowa placa 700 złnetto to dobra cena by była handlowal ktos z nimi powie ktos cos o nich ?

znajomy sprzedawał w zesżłym roku do teresina i wszystko ok, tylko coś wspomniał, że niby jest taki kontrakt że przez 3 lata teoretycznie musisz im conajmniej 50t sprzedać, ale niby przedstawiciel mówił mu, że nie jest to wiążące.. a pozatym, płatność, odbiór ok, sa się przymierzam, żeby w żniwa im teraz zawieźć coś może.

 

a co do cen to nie bądźcie tacy pewni!! już poprzednie zbiory miały drożej pójść, i co?? Teraz też moim zdaniem guzik drożej będzie, może w porcie za najlepszą pszenicę w szczytowym momencie będzie z 850brutto, już mówią, że np zbiory w usa nie będą takie niskie jak sie spodziewali a w cholere mają jeszcze zapasów zeszłorocznych a z tego co widzę to w mojej okolicy pszenica sypie 6-9t i póki co raczej mają parametry... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie wiem skąd te ceny z mapami poniżej, ale opolskie 630 konsumpcyjna i spadła cena do 620zł/netto za tone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafus    1

znajomy sprzedawał w zesżłym roku do teresina i wszystko ok, tylko coś wspomniał, że niby jest taki kontrakt że przez 3 lata teoretycznie musisz im conajmniej 50t sprzedać, ale niby przedstawiciel mówił mu, że nie jest to wiążące.. a pozatym, płatność, odbiór ok, sa się przymierzam, żeby w żniwa im teraz zawieźć coś może.

 

a co do cen to nie bądźcie tacy pewni!! już poprzednie zbiory miały drożej pójść, i co?? Teraz też moim zdaniem guzik drożej będzie, może w porcie za najlepszą pszenicę w szczytowym momencie będzie z 850brutto, już mówią, że np zbiory w usa nie będą takie niskie jak sie spodziewali a w cholere mają jeszcze zapasów zeszłorocznych a z tego co widzę to w mojej okolicy pszenica sypie 6-9t i póki co raczej mają parametry... 

 

Ja w tym roku sprzedawałem i nie dosyć że szukają igły w stogu siana to jeszcze za platnością prawie 3 miesiące a uzgodnione na do 30dni... Z kontraktu Koniecznie treba sie wywiązać a odsyłają transporty zboża które jedzie później w każde inne miejsce i nie ma problemu, więc jeżeli cena im nie pasowała to po co robią kontrakt a później robią wszystko żeby odesłać i zarobić na karze ,,umownej" która jest napisana na ich korzyść... Więc jak dla mnie firma wykorzystująca naiwność innych... NIE POLECAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj