marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aroo22    323

Lubelskie jęczmień ozimy poszedł po 550 zł a rzepak jak na razie po 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

 

Dzisiejsze ceny z  Elewar w Krupcu

- rzepak 1530 kontrakt

rzepak bez kontraktu1510

- pszenica paszowa 640

- pszenica konsumpcyjna 700

Podane ceny netto 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

na pewno po 400 nie będzie chyba że na giełdach światowych kapitał spekulacyjny się przypomni

 

Dziś miałem propozycje po 420 podstawiają nawet TIR Znajomy mówił o 450 ale to chyba za dużo jak na ten czas. Z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

To juź będziesz kosił kukurydze poczekaj do października a wtedy będziemy znać cenę .Zyczę ci ceny 420 za mokrą jesienić ja też o takiej marzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuku powinna być w żyniwa po min. 500zł za tone jak widzę co się z nią dzieje w moim regionie. Choć wiadomym jest że trzeba patrzeć bardziej globalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Rzepak sprzedałem swój, cena podstawa 1490 netto/tona loco skup  - Sobianek Parczew. Wilgotność 6,9 - 7,4 %.

 

jaka wydajność z ha?

 

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dziwne, że na wschodzie macie już tak suche rzepaki podczas gdy w opolskim wilgotnośc jest w granicach 12-14%, w ogóle dziwny rok bo już pszenice będą wnet do koszenia, a rzepak tak coś nie bardzo chce dojrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie desykowany 7 dni temu nadal doł ma zilonkawy jedynie na słabszych mijscach juz w miare, scieżki zielone lubelskie. Grad obił delikatnie gorne straki ale nie ma tragedi narazie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Mówisz że pszenicę do koszenia ja czekam z jeczmieniem jarym bo ziarno doskonałe było przed burzą tylko jeszcze troszkę słoma żywa.Aby parę dni słonecznych.

Edytowano przez agrolublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Boże, daj tym ludziom trochę cierpliwości. Co ma być zebrane tego grad nie wytłucze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzymać towar gdzie się da po szopkach i chlewach przerobionych, a długo ile to możliwe!!!

Ostatnio szukałem kupca na pszenżyto i dzwoniąc pytałem przy okazji o kukurydzę. Dziś 3 tel. z tych właśnie firm czy nie chcę sprzedać kukurydzy i czy nie mam jeszcze pszenżyta. Pszenżyta odpowiadałem że już nie mam więc ceny nie wiem, a po kukurydzę chcieli przyjeżdżać na podwórze po 590 netto - wschodnie mazowieckie w kwadracie siedlce/ryki/garwolin/łuków

 

Ostatnio też pisałem że na trasie wawa-lublin pełno pateln mijałemi. Dzisiaj na zwykłej wojewódzkiej gdzie jadę nią 4 km do gospodarstwa 3 patelnie mijałem, a w tamtym tyg. jakiś handlarzyna z inowrocławia kręcił się patelnią po wioskach i skupował wszystko jak leci po 400 zł/t. Na jedną patelnię sypali pszenżyto, owies, żyto. Z worków do łyżki tura i na patelnię. Od gospodarza do gospodarza, no cyrk na kółkach scania biała (babcia taka, trójka) mówię wam. ch*j wie o co chodzi żniwa za pasem a oni jak opętani za towarem.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie to samo tel ciągle dzwoni na podwórku co chwilę jacyś ludzie czy nie mam zboża kukurydzy lub rzepaku do sprzedania też nie rozumiem o co chodzi, mi zostało jeszcze z ubiegłorocznych zbiorów trochę ale ni sprzedaje czekam na grudzień-luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john77    8

dzisiaj sprzedany rzepak elewarr krupiec 1610 na reke po utronceniach, wilgotnosc 7,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rroooolnik    0

fajnie jak kukurydza po 400 była ale nie wierze w to ameryce sie pogoda poprawiła i to bedzie miało wpływ na spadki cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_IHC    17

Dolnośląskie. Jęczmień po 535 zł brutto a rzepak po 1605 zł brutto przy wilgotności 9,3-7,2% i zanieczyszczeniach 1,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj