marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kombinujecie z tymi dopłatami jak kon pod góre, ja tam jestem za zlikwidowaniem dopłat i wprowadzeniem normalnych cen na płody rolne, najprostsze i najlepsze rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Zamość w byłym woj. zamojskim zapewne, a nie ten koło Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Stara czy nowa pszenica ? i drugie pytanie gdzie tak płacą bo skupów jest wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś może podzielić się opinią na temat firmy DS TRANS z Końskowoli woj. lubelskie. Oferują szybki przelew za zboże. Czy to jest prawda, czy w ogóle są wypłacalni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,ze Polskie Młyny ,a raczej Komagra, bo to ona skupuje rzepak, mają też w swojej ofercie jeszcze umówę bez ceny, moim zdaniem bardzo ciekawą jak na ten rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ktoś może podzielić się opinią na temat firmy DS TRANS z Końskowoli woj. lubelskie. Oferują szybki przelew za zboże. Czy to jest prawda, czy w ogóle są wypłacalni?

 

Sprzedałem im samochód pszenżyta.

zważyłem samochód i podałem gościowi wagę i wystawił FV i wysłał kasę i przesłał mi na email skany, ale szybkim przelewem wysłał mi 14 tys ( tyle może ) i zostało 780 zł do wysłania i musiałem się upomnąć żeby dosłał, bo coś mu się zapomniało .

 

ALe ogólnie dobrze oceniam współpracę z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wielkie dzięki za info. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

wreszcie rzepak ruszył do góry myślę że po niedzieli w cennikach będzie 1550 netto na południu kraju

 

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a lokalny skup mowi ze koszty przyjecia rzepaku itd ma 80 zł tone czyli jak kruszwica placi 1540 u sb na miejscu to on placi o te 80 zł na tonei mniej i od tego normalnie procenty za wilgotnosc itd a ile kosztuje transport takiego rzepaku np jeden samochod 25 ton zeby zawiesc do kruszwicy z płońska ile koszt by wyszedł od tony . i czy mozna z kruszwica na nastepne lata podpisywac umowe na rzepak bezposrednio z nimi tylko na dostawe ze np z tylu i tylu ha czy oni sami odbierac tez moga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie a lokalny skup mowi ze koszty przyjecia rzepaku itd ma 80 zł tone czyli jak kruszwica placi 1540 u sb na miejscu to on placi o te 80 zł na tonei mniej i od tego normalnie procenty za wilgotnosc itd a ile kosztuje transport takiego rzepaku np jeden samochod 25 ton zeby zawiesc do kruszwicy z płońska ile koszt by wyszedł od tony . i czy mozna z kruszwica na nastepne lata podpisywac umowe na rzepak bezposrednio z nimi tylko na dostawe ze np z tylu i tylu ha czy oni sami odbierac tez moga ?

 

Najlepiej jest zadzwonić do przedstawiciela firmy i Ci powie comają w ofercie.

 

A co kosztów 80zł/t.... Mói tak specjalnie, koszty są rzędu 10-20 zł maksymalnie. Transport za jakieś 100km w żniwa musisz liczyc około 25-30zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no walsnie nie moge sie dodzwonic byc moze zle numery telefonu znalazlem moglibscie podac nr do kruszwicy ? a koszt to podaja ze i transport w tym i wogole no tak mowia zreszta ja wiem ze zarobic musza to normalne ale w tym roku nie mialem pewnosci czy bede mial te minimum czyli 25  ton rzepaku ale na drugi rok sieje wiecej rzepaku i wtedy podpisze umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

DS trans i WS trade to jedno i to samo :) Może i płąca ale jakby cos było nie tak z parametrami jakie zapisaliscie w umowie to tna ile sie da albo transport spowrotem na twój koszt. Już nie jeden miał takie akcje. Płaca według umowy chyba 80% wartosci reszta zostaje na potracenia jakby wyszły :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ach te naiwne dzieciaki. Myślą że wszystko obraca sie wokół kosztu paliwa czy transporu, w dodatku jeszcze paliwa ruskiego kupowanego pokątnie z przemytu.  Jak firma mówi w umowie o kosztach przyjecia to ma na maśli wszystko co moze mieć na myśli. Czy słyszeliście o vacie, ubezpeczeniu, zus-ie, pit, cit,  koszcie podwykonawcy, marży handlowej, koszcie kredytu, ryzyku kursowym i wielu wielu innych. Jeśli nie, to w takiej sytuacji możecie usłyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oo, WS trade i DS trans różnica w cenie pszenżyta to 60 zł/t. Bo dzwoniłem tu i tu, a nie wiedziałem że to jedno i to samo. Kurcze ze 2 t mam pół na pół z żytem, dobrze  że oddzielnie w big bag a miałem i to nasypać z myślą że się nie wyda przy ilości cało samochodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ile teraz płąca za pszenzyto? @ bagsy jakbys sypnał na dół to nawet sladu nie bedzie :)  


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj