marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

jahooo    9201

Nie wiem, kogo nazywasz frajerem ? Tego, co stara się dostać uczciwą zapłatę za swoje plony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Nie -tego  co  nie musi  sprzedać a sprzedaje- bo   mu się  nie  chce  zmagazynować,  bo lepszego kupca  nie szuka, bo się  nie targuje.   A znam  takich wielu-,, bo nic  się nie opłaci.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

kiedyś sprzedałem rzepak w żniwa po 2400zł za tonę netto , tylko dlatego że punkt do którego zawiozłem rzepak potrzebował towar do wykonania kontraktu, jak się później dowiedziałem , punkt skupu dokładał do tego interesu , ale rzepaku było mało i woleli dopłacić do interesu niż zapłacić karę za niewykonanie kontraktu , tak więc mamy różne punkty skupu i nie można każdego nazywać złodziejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Tu akurat złodziej chciał okraść złodzieja a Tobie udało się z tego skorzystać ,czy któryś właściciel skupu powie wam że pszenica drożeje na giełdzie ? nie -podniesie cenę jak nie będzie miał innego wyjścia
za dwa tygodnie będzie wszystko jasne ,będą pełne kolejki frajerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

szkoda że Elewar nie skupuje zboża po cenie jaka jest obecnie na Matif czyli po 850 zł to by działało stabilizująco na rynku , ale tam taka korupcja że tylko premjki liczą.

na granicy opolskiego i dolnośląskiego jest kilka punktów skupu chempest, polskie młyny , osadkowski , gawor, contipasz, agropol , agroas , agroefekt, itd więc jak nie ma zboża to jest konkurencja, jak towaru jest pod dostatkiem to nikt się nie wychyla, 

jakieś 20 lat temu sprzedawaliśmy pszenicę w żniwa po 600zł płatne gotówka po żniwach pszenica była po 350 i był to ostatni sezon tego skupu , więc każdy uważa żeby nie zostać na lodzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U nas w zachodnio-pomorskim cena pszenicy konsumpcyjnej kształtuje się na poziomie 693 zł/t to o 0,2% więcej niż 21.06.2015 roku .

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

słuchajcie a jak myślicie podpisać kontrakt na 1550 netto czy czekać bo może wzrosnąć? znajomy w skupie co robi mówił że Kruszwica miała po 1580 ale obniżyli o 30zł
Tak na marginesie to ładna cena pszenżyta na samym dole forum

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

chyba zaczyna sie zjazd na żniwa aby tanio skupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na MATIF raczej to przez Grecję. a żniwa to się już zaczęły, może nie w Polsce ale w europie już tak.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

też prawda co nie zmienia faktu, że drugi dzień z rzędu dość wyraźne spadki ale tego można się było spodziewać jak tylko pierwsze kombajny wjadą w pole (w tym wypadku na zachodzie europy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No wczoraj sporo kombajnów jeździło w Niemczech ,sporo pól jest też już z zerwanym ścierniskiem dlatego pewnie ceny w dół.w Wielkopolsce zboża i rzepaki też białe-upał zrobił swoje.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj matif źle wygląda

 

parę postów wyżej o tym pisałem  że mogłabyć to spekulacja te wielkie wzrosty cytowałem kolegę który zajmuje się skupem w potężnej firmie oby teraz nie było tylko w dół

lokalny skup u nas kontrakt na rzepak już tylko 1530 zł a jeszcze niedawno było 1620 netto

a pytałem na kilku skupach jak będzie z cenami na wolnym rynku wszędzie otrzymałem odp cena będzie podana kiedy żniwa się rozpoczną nikt nie chce sie wychylić

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

ten tydzień pokaże co będzie, na pszenicy dziwna sytuacja pszenic na matif równa się ceną z cbot

co do rzepaku , wzrosty były mocne teraz korekta , nie wiem jak u was ale u mnie rzepak nie wygląda dobrze i myślę że w grudniu będzie dobra cena.

do tego wszystkiego Grecja i kiepskie nastroje inwestorów, jak wszystko się uspokoi napłyną pierwsze informacje o zbiorach na zachodzie europy, no i jak nie zacznie mocniej padać to odbije się to na kuku. no zobaczymy co będzie

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na rzepaku nie wygląda to na korektę albo Grecja albo gra na zniżkę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli co teraz nalezalo by na zniwa podpisac umowe na rzepak na sprzedaz bo i tak my sprzedajemy rzepak ze zniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jak masz taką możliwość i dadzą ci powyżej 1500 to bym pisał, w żniwa będzie taniej niestety bo nie wieże, że jak się kolejki ustawią do cena wzrośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

ja nie wierze w to zeb beda kolejki przynajmniej w moich rejonach, bo raz ze rzepaku jest duuuzo mniej , dwa ze wiekszosc rzepakow to straszna cienizna  jak dadza po 3,5 tony to bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

To przecież dobry plon 3,5t, chyba że się pomyliłeś i chciałeś napisać 1,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

pszenica nawet odbiła na Matifie ale na cenie rzepaku wyraźnie widać, że gdzieś zaczęły się już żniwa bo ostro w dół. No chyba, że to wina Grecji i umacniającego się dolara ale po cenach pszenicy tego nie widać tylko rzepak zdołował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

To przecież dobry plon 3,5t, chyba że się pomyliłeś i chciałeś napisać 1,5t

 

na dolnym śląsku to taki średniawy plon


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj