marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

ozik77    0

Pszenica aktualna 12,5 bialka 750 netto w promieniu 100km od gdanska:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z tym przechowaniem plonów to nie ma obowiązku sprzedania dla nich, jeśli sprzedaż komuś innemu to doliczają jeszcze 6zł/t.jest to stawka za miesiąc przechowania

tutaj też, jesli im sprzedaż to nie płacisz za przechowanie

ja jestem z okolic Braniewa

 

pół roku przechowywania za 300 ton to prawie 11 tyś warto stawiać biny robić magazyny

i jakby cena nie wzrosła pi razy drzwi 12-13 ton musisz oddać za przechowanie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rroooolnik    0

widzicie cos ie na rynku dzieje jak uwazacie bedzie droga kuku na zniwa chodzi o mokra prosze odp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

thug, niby tak ale ale sprzedać spod kombajnu, a poczekać na górkę to też różnica. a u siebie nie mam miejsca na tyle. bo muszę mieć na pasze dla krów :-|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozik77    0
Jeśli chodzi o cenę jaka będzie, nie da się przewidzieć dokładnie ile i kiedy będzie kosztowało.
Przykład rzepak ostatnie dwa lata po żniwach ok. 1100-1200pln a tu w tym roku 1600 kontrakty na niecały miesiąc przed żniwami.
Dlatego mam taką strategie żeby podzielić plony na części - nawet na 10 i sprzedawać co miesiąc robiąc casting wśród kupujących takim sposobem mam, sztuka uzyskać najwyższą cenę w danej chwili i wtedy nie jesteśmy skazani na wahania rynku bynajmniej nie w 100 %-ach.
Natomiast obserwacje rynku nie zawsze dają nam jasny obraz bo załóżmy giełda Paryska czyli MaTIF cena aktualna pszenicy konsumpcyjnej to ok. 200euro czyli przy kursie złotówki to ok. 838pln oczywiście jest to cena na porcie w Rouen. Dla importerów nie ma to większego znaczenia czy załadują się w Gdyni czy Rouen, różnica minimalna, a max 10euro na tonie, często żadnej różnicy nie ma. Ale chęć zakupowa na ta chwile minimalna, nikt nie chce od nas kupować starej pszenicy za 200 euro jak mają świeże nad morzem czarnym za ok. 190euro a i transport tańszy, gdyż większość kupujących to bliski i daleki wschód jak i afryka północna i wschodnia.!!
Tak wiec obcinają premiami aby się to opłaciło i mamy automatycznie cene matif minus 20euro a w skrajnych przypadkach minus 30 euro, w lepszej sytuacji są rolnicy bliżej portów bo transport ok 30pln, w żniwa nawet 50pln ale już w głębi Polski to nawet 100pln/tona, a magazyny na tą chwilę w porcie niemal pełne. Tak ze nie jest tak różowo. Zobaczymy co za miesiąc namłócimy i jakiego zboża będą potrzebowali i czy białko będzie wyznacznikiem??
Kto wie ceny na aktualne zboże za 12.5 białka  ok 755 na gospodarstwie, na przyszłe zbiory nawet 760 oczywiście netto
Pracuje w firmie która eksportuje ale nie podam nazwy (kryptoreklama) ale jak ktoś chce aktualnych cen lub analizy rynku to proszę pisać na priv. oczywiście bez zobowiązań.
Pozdrawiam
cleardot.gif

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

U mnie już pośrednicy przebierają nogami ze złości, bo wieści o wzrostach się szybko rozchodzą po ludziach. Wielu już krzyczało, że w żniwa więcej jak 600 netto nie da za jakościową, a teraz nie chcą się nawet wypowiadać.  U mnie zbiory nie zapowiadają się za różowo, wiele zbóż już podpalonych i szału nie będzie. Z jakościową na pewno będzie problem.

Afryka i Bliski Wschód bierze zboże jak leci. Egipt podpisał kontrakty z Rosją, która będzie miała problem z wywiązaniem się z nich, więc szukają na wolnym rynku.

Podobno znów okazuje się, że Elwarr nie ma zboża, mimo że na papierze ma, ciekawe, na ile to prawda. Oby nie było afery w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

W Agroloku cena na za pszenice, na północy 700/t,południe 650/t oczywiście ceny netto. A wczorajsze zamkniecie Matif cena 205eoro/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Wczoraj dostałem propozycje 760 netto za pszenice 12,5 białko, oferta z Elewatora Jabłowo, Ceny jakie są na rynku są na moje celowo obniżone bo skoro na MATIF jest 205 euro Chicago też stoi wysoko bo koło 600-610 to nijak to sie ma do ceny maksymalnej 760.  Nie wspominając o ty że jak sie nie ma miejsca w magazynie i wyraża się chęć zawiezienia prosto z pola to tną na cenie po 10-20zł (bo koszty skałdowania)""". Mieliście jakieś wyższe oferty? Bo się zastanawiam nad tą ceną 760... ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Spokojnie dojdzie do 800 przy obecnych warunkach pogodowych i wzroście na giełdach.A bym sue pokusił i sprzedał drożej później ale jeśli nie masz gdzie przechować to sprzedaj z pola 760 to dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rroooolnik    0

podobno kukurydzy jest duzo w magazynach ale z pszenicą to sie zgodze moze byc droga do kuku jeszcze daleko odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Tylko że pamiętać trzeba iż susza w kraju jest na zaledwie 1/5 powierzchni jak dotąd i to bardziej południowy-zachód a pomimo że jestem z Kuj-Pom to bliżej mam do Pomorskiego gdzie pola są ok i w którym ceny zbóż ustala tak naprawde port więc trzeba też rozważyć w jakich rejonach pszenicy będzie dość a w jakich będą braki...jedna wielka loteria...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Na 1/5 susza???? :blink:  Chłopie ktoredy ty jeżdzisz? Ja bym powiedział że na 1/5 to nie ma suszy - pozostała część kraju boryka się z mniejszym lub wiekszym deficytem wody. I nie ma co mowić o zbiorach z poprzednich lat, te beda wyraźnie niższe od średniej 5 letniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Jeżdżę po całej kraju i wiem co mówie, owszem wszędzie jest   sucho ale ogólny stan pszenic jest dobry, jedyny problem jaki może wystąpić to brak parametrów a konkretnie gęstości bo ziarno teraz kiepsko się dolewa. Już nie raz bywały lata że była susza właśnie w tym okresie przed żniwami i były słabsze plony ale nie na poziomie katastrofalnym na skalę kraju, owszem np Wielkopolska część Kuj-Pom , Łódzkiego  to nie ma powodów do zadowolenia bo jest tragedia ale  spora część kraju nie może narzekać na ogólny stan pszenic. Pamiętajmy że mówimy o pszenicy ozimej bo jeżeli chodzi o zboża jare czy inne wiosenne zasiewy to zgodze się że jest lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Właśnie jest spowodowany zamęt z suszą i informacje na jej temat są manipulowane . Nie tak dawno wypowiadał się pan w TV że susza jest na pomorzu i zachodzie ale w lubelskim na Zamojszczyźnie jest lepiej . Co to znaczy lepiej ? Lepiej nie mówić ? Na kresach sytuacja przebiegała identycznie jak w całej Polsce ;sucha jesień , brak zimy , sucha wiosna . Swojego czasu w marcu ,kwietniu  na zachodniej części Polski bywały nikłe przelotne opady a na wschodzie nawet tego nie było regionami . Sytuacja zmieniła się po majowej ulewie o której nawet wspomniano w TV , napompowało wody ale w ciągu pół godziny i niestety część wody pospływała a nie wsiąkła . Oczywiście uratowało to rośliny bo sytuacja była by fatalna ale od tamtej pory praktycznie nie padało czyli półtora miesiąca bez deszczu w fazie nalewania ziarna . Upały także dotarły dopiero dziś i i od razu widać jak wszystko wysycha jak po desykacji a jeszcze miesiąc do żniw ! .Tak więc susza to nie jest problem tylko jakiejś części Polski tylko jej zaawansowania w całej Polsce . Wspomniane przez kolegę 20 % i tak mówi wiele bo susza według IUNG to zjawisko gdzie wysycha uprawa w 100 % więc jeśli wyschło już 20 % to oznacza w skali kraju 5 mln ton zboża  mniej . Jak jeszcze doliczyć straty z deficytem wody w tych pozostałych 80 % to znów parę mln ton mniej . Osobiście celowałem  w 6-7 ton i tak był nawożona i pielęgnowana plantacja a jak będzie 3-4 ton to będę szczęśliwy ale to wariant optymistyczny który gaśnie wraz z pogodą . 

Odnośnie cen to skorzystałem z akcji kolegi z forum " Zadzwoń do swojego skupu " :) i o dziwo ceny są jakie były  no może 20 zł/t w górę . Na pytanie dlaczego tak jest , czy nie widzą sytuacji na giełdach to udają  Greka że nic się nie dzieje . Najwidoczniej znów trzeba wszystko chomikować i wywozić w kraj jak jednego roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Bo nie chcą robić haosu,a sytuacja n całym świecie nie jest różowa,powoli to wychodzi na jaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Jak zachód europy ma temperatury ok 40 C od kilku dni i będzie tak jeszcze conajmniej tydzień, to podczas pisania tego postu pewnie już przepadło kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt ton przez suszę. Skupy na ten moment będą mówić że na żniwa będzie powiedzmy 600 netto a jak w rzeczywistości będzie 650 to się chłopy ucieszą bo miało być mniej. Myślę że tak jak dotychczas bywało pszenica powinna kosztować ok połowy tego co rzepak 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Ja stary wam mówię -trzymajcie zboże bo złodzieje nie mają  litości ,to jest ich działalność gospodarcza-okradanie nieswiadomego chłopa ,szykujcie magazyny ,sami możemy wywołać brak zboża na rynku ,niech każdy z nas uświadomi tylko jednego sąsiada który nie ma dostepu do internetu co się dzieje na giełdach,jak będą mieli mało towaru to podniosą ceny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a z rzepakiem co myslicie bo i tak rzepak odrazu ze zniw sprzedajemy a slaby rzepak u nas na gorce bo poprzypalało to lepiej podpisac krotko przed zniwami kontrakt czy sprzedawac na wolnym rynku lepiej i pewnie jak sie zaczna zniwa lepiej ciac i sprzedac bo jak kolejki sie zaczna to pewnie spadnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A dlaczego zaraz   ,,złodzieje''    przecież  jak komuś cena  nie pasuje to sprzedawać nie musi   -wiadomo każdy  chce  sprzedać  drogo a  kupić tanio.  Złodzieje  to ci co wogule  nie płacą  -   i tak dla  jasności   czasem coś  kupię  innym razem  sprzedam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Też uważam że żadnego skupu nie powinno nazywać się złodziejami bo to przesada a co najwyżej lichwiarzami :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj