marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Slomek    186

no ja nie wytrzymałem, podpisałem auto po 1600netto na gospodarstwie, kasy na zasiewy i całą jesień powinno wystarczyć więc reszta zbóż i rzepaku pojedzie dopiero zimą/ wiosną, tak bynajmniej myślę.
Oferują także na nowe zbiory za pszenicę 12,5 białka 760netto, też kuszące ale skoro tyle dają to pewnie będzie więcej zimą, tym bardziej że z plonami szału nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

No i dzwonić do podmiotów skupujących i śmiac się z ich cen prosto w oczy.

dobry pomysł, tak właśnie róbmy, chociaż raz bądźmy górą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

rzepak Szamotuły 1610zł netto

Jeszcze 40 zł i będzie się opłacało zerwać kontrakt... Mam po 1370netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym dzwonieniem to dajcie sobie spokój, komu chcecie zrobić na złość? Tym pracownikom szeregowym, którzy mają podane ceny z centrali? Zachowujecie się jak dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w agroloku mam zapis ze kaara umowna 20% wrtosci kontraktu ale jest mały haczyk że jesli szkoda przewyższy kare to moga rzadac całej szkody :( Szlak mnie trafia mam kontrakt na 1440 w dodatku na praktycznie cały towar :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

kruszwica dzisiaj 1600 netto u nich na bramie a agrolok tez 1600 netto tyle ze podstawiaja swoj samochod na zaladunek ale to nie jest prosto z pola tylko z magazynu a za pszenice 750 netto 12,5 bialko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

To nawet nie źle, w moim regionie ciężko po 60 sprzedać bo dziadki po 55 sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jeszcze 40 zł i będzie się opłacało zerwać kontrakt... Mam po 1370netto

 

panczo spokojnie spokojnie 1620 netto to jest kontrakt zobaczymy z jakimi cenami wyjdą  na bieżacym skupie jak się zrobią kolejki

a ze zrywaniem to trzeba uważać i czytać dokładnie co jest zapisane bo po bodajże 2011 roku jask dobrze pamiętam firmy bardzo uważają na umowy wtedy też ludzie nie wywiązywali się z umów

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Oferta z firmy handlowej:

jeczmień - 585, rzepak - 1540, pszenica - 595, pszenżyto - 565 żyto - 525, pszenica kons. - 700. oczywiście netto i odbiór z podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Oferta z firmy handlowej:

jeczmień - 585, rzepak - 1540, pszenica - 595, pszenżyto - 565 żyto - 525, pszenica kons. - 700. oczywiście netto i odbiór z podwórka.

odbierają z całego kraju? jak tak to daj namiar. u mnie za żyto proponują 380 netto - śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wczoraj w porcie pszenica 12,5 825zł/t netto i rzepak 1645zł/t netto bez dopłat za jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w porcie cena na pszeniczkę piękna a u nas na południu brak słów  nic nie chą ruszyćprzed żniwami

wczoraj rozmawiałem z kolegą który na skupie  zęby zjadł i on akurat twierdzi że te wzrosty dla niego to kapitał spekulacyjny napędza  i żeby się nie okazało że będzie duże tąpnięcie tuż przed dostawami z nowych zbiorów no ale zobaczymy mi sie wydaje że będzie juz tylko wyżej

a tu kolejne info które może działać na zwyżi zbóż http://cereals.ahdb.org.uk/markets/market-news/2015/july/01/grain-market-daily-1-july-2015.aspx

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Ceny ładne. Na zachodzie Europy żniwa nie ruszyły? U nas na mazurach jęczmień żółty mocno sie zrobił. Dzwonili do mnie w pon z agroloku ze po 1500 netto rzepak a teraz juz sporo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

kryssr, z której części mazur?
Chcę w tym roku oddać plony do przechowania w pobliskim skupie, rok temu brali 6zł/t. Jak u was to wygląda, czy to rozsądna stawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy rozsądna stawka to zależy od dalszych warunków - jakie są koszty wydania zboża jeśli nie sprzedaż temu skupowi? 

Edytowano przez Gość
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

U mnie sąsiad opowiadał,że w pobliskim młynie sprowadzają pszenice z Ukrainy po 370zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to prawda tam jest  teraz taka cena na pszenicę a że nasz ukochany minister zdjął cła więc importują

dziś rzepak na matifie sporo stracił

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ciekawe tą pszenice to ja bym kupil nawet po 400 okolo 400-500t chetny bym byl na nią . Kaski by bylo sprzedal bym po chociaz 700zl


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

grzes14405 jestem z okolic nidzicy, nie wiem ile za przechowanie. W okolicach płońska kumpel mówił że jak daje na przechowanie i sprzedaje później tej firmie to nie płaci nic za przechowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

z tym przechowaniem plonów to nie ma obowiązku sprzedania dla nich, jeśli sprzedaż komuś innemu to doliczają jeszcze 6zł/t.jest to stawka za miesiąc przechowania
tutaj też, jesli im sprzedaż to nie płacisz za przechowanie
ja jestem z okolic Braniewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj