marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

strzechu    254

Realne jak najbardziej , a jutro na otwarciu MATIF pszenica po 210 euro bedzie . 

W Ameryce dziś kuku +8% , pszenica +6% w reakcji na raporty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Zbyt optymistycznie patrzycie w przyszłość za tydzień znowu może być tanio to jest giełda magia chwili....
Juz w styczniu pisali niktorzy ze pszenica bedzie bardzo droga bo w europie nie ect... I co?
Tak i tu nagle znajdzie sie zboze w magazynach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

ludzie mają sporo zboża w magazynach , sąsiedzi ja mam 80ton ale jeszcze poczekam, może zarobię skoro na kontrakcie rzpakowym straciłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

ja to samo nie wiem co robić, to wszystko jest tak bardzo nieprzewidywalne... rzepak podpisałem po 1400netto  (po 1t/ha) teraz właściwie 1600 co jak dla mnie już jest rewelacją czy podpisywać czy jeszcze czekać czy trzymac do zimy/ wiosny ?
Pszenicy ze starych zbiorów też jeszcze trochę zostało, po spadkach na blisko 650zł postanowiliśmy trzymac i sprzedać zimą, teraz cena w granicach 740zł netto i odbiór jeszcze w lipcu, kuszące, można by sprzedać i kupić Azoty w dobrej cenie. Z kolei susza w rejonie dała popalic do żniw daleko nie wiadomo jak bedzie z parametrami a stara pszenica białko 13,5 jak nie bedzie towaru dobrego to potem dopiero można by kase zrobić.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zbyt optymistycznie patrzycie w przyszłość za tydzień znowu może być tanio to jest giełda magia chwili....

Juz w styczniu pisali niktorzy ze pszenica bedzie bardzo droga bo w europie nie ect... I co?

Tak i tu nagle znajdzie sie zboze w magazynach...

 

Kolego optymistą można bylo być miesiac temu i optymistami byli Ci którzy zapowiadali wzrosty cen na rynku nie opierajac sie na żadnych informacjach ogólnodostepnych albo niepewnych źródłach. I oni w tym wypadku mieli racje. Ja opieram sie zazwyczaj na tym co przedstawiaja oficjalne rapoty a wiec miesiac temu nic nie wskazywało na wzwyżki cen. Obecnie wszystkie gwiazdy na niebie wskazuja na słabe zbiory a wiec nie ma innej opcji niż wzwyżki cen na giełdach i to spore wiec nie podpieraj sie tym że ktoś w styczniu coś tam spekulował nie znajac jaka sytuaca bedzie teraz bo teraz wszystko robi sie coraz jaśniejsze z dnia na dzien.

ludzie mają sporo zboża w magazynach , sąsiedzi ja mam 80ton ale jeszcze poczekam, może zarobię skoro na kontrakcie rzpakowym straciłem 

Myślisz że Twoje 80 ton czy moje bo tez tyle mam coś zmieni ? Nie ani moje ani Twoje ani stu innych. Bo zboża na światowych rynkach może brakować i napewno nie w żniwa ale już po powoli cena zacznie sie windować w góre bo na giełdach bedzie drożeć. U nas wszystkie skupy sa cwane i beda sie starac w żniwa za bezcen kupić a zara potem sprzedac z zyskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to jest taki cytat żywcem z agrobiznesu? No wiesz, sam znam osobiście wielu chłopów co obowiązkowo w południe idą do domu na agrobiznes. Nawet mój teść który jest z miasta często to z ciekawością ogląda. Rozumiesz, media taka 4 władza. Dzisiaj na okolicznym rynku panika, pszenżyto po 380 kupujący chcieli dawać, sprzedający chcieli 400. Owies kupujący chcieli dawać 350 sprzedający chcieli 380. Do tego zboża jak na razie w okolicy ,,ładnie'' wyglądają po prostu spore kłosy i łan równomierny, ale ludzie nie rozumieją że to DTR tylko mówią - żniwa w tym roku jakoś wcześniej, zboża ładnie już żółkną, ale będzie towaru... To się zdziwią jak MTZ polegnie. A dzisiejszy dzień jest tego preludium bo przed nami 2 tyg bezdeszczowych upalnych dni.

 

Ale ja głupi byłem że pszenicę co prawda paszówkę, w kwietniu po 640 wywiozłem. Dobrze że chociaż kukurydza się ostała, a pszenżyta to mam nadzieję że jeszcze zdążę nakupić przez 3 tyg.

 

Jeszcze to cło w rosji, wujek putin wie jak o nas zadbać, polać mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Oferta z firmy handlowej:

jeczmień - 565, rzepak - 1510, pszenica - 585, pszenżyto - 545 żyto - 525, pszenica kons. - 680. oczywiście netto i odbiór z podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/poczatek-wielkiej-hossy-na-zbozach,58330.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To z przed 2 dni są artykuły z wczoraj odnośnie kolejnych skoków na gieldach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Agrobiznesu już nie oglądam, a tym bardziej nie słucham ich prognoz i opinii, bo bzdury piszą okropne i mało kiedy się cokolwiek im sprawdza no chyba, że faktycznie celowo wprowadzają rolników w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ej pany co jest na giełdzie. Brak kontraktów czy co. Jak by giełda zablokowana!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

myślałem że jakaś korekta będzie a tu cały czas tylko do góry co się dzieje w takim tempie to 250 euro jeszcze przed żniwami


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a tymczasem w Polsce http://www.agrofoto.pl/finanse/jak-mrirw-widzi-nadchodzace-zniwa,58374.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rroooolnik    0

jestem ciekaw czy kuku bedzie w zniwa drogie słyszałem ze jets duzo ziarna i ceny moga poleciec jak sadzicie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

a tymczasem w Polsce http://www.agrofoto.pl/finanse/jak-mrirw-widzi-nadchodzace-zniwa,58374.html

 

co ten wiceminister za pierdoly pisze, o 10% areału zboz wiecej niz przed rokiem?

z tego co ja sie orientuje to w EU jest o 3-4% mniej zasiewu zboz do ubiegłego roku przez nowe doplaty przez co ludzie nasiali duzo roslin wysokobiałkowych czy tych azotowych

ja nic niekontraktuje, wywoze aktualnie pszenice konsup po 700 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Apel o dzwonienie do okolicznych i wszystkich innych skupów z pytaniem o cenę. Po uzyskanej odpowiedzi proszę parsknąć śmiechem i rzucić: ,,chyba jest pan/pani nie poważny, w paryżu pszenica po 850 kukurydza 780 i cały czas rośnie więc w takiej cenie ani mi się śni sprzedać, magazynuje dalej.''

jak by tak 60 % dostawców zbóż z PL zadzwoniło moment by sraczki dostali.

 

właśnie tak zrobiłem piast, unipasz, cedrób. Jedynie Pani z piast wykazała się elokwencją i przyznała mi rację że w obecnej sytuacji magazynowanie na pewno zaowocuje procentem ale taki cennik dostała od dyrektora i na dzień dzisiejszy nic innego mi nie zaoferuje.

 

Cedrob panicznie się broni że rolnicy mają dużo kukurydzy zmagazynowanej i przez to ceny nie będzie... Odparłem oczywiście że mają bo sam mam i będę dalej magazynował do puki na podwórzu nie dostanę za nią 750 i więcej. To koleś nie wiedział co odpowiedzieć odparł tylko no nie wiem, nie wiem. A co najlepsze dzwonię ja cena taka i tak, dzwoni znajomy za 30 min juz cena 20 zł droższa, mój nr. pewnie miał zapisany to myślał że ponownie mu oddam darmo jak zimą.

 

Zaciskać pasa, robić wszystko aby tylko nie sprzedawać zboża teraz i w żniwa. No i dzwonić do podmiotów skupujących i śmiac się z ich cen prosto w oczy.

 

EDIT: Kukurydza na MATIF przed godz 13 dobiła do 195,5 e +/- 820 zł

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Ja już kroki podjąłem w tym kierunku, w żniwa nic nie sprzedaję. Czekam do min. do jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kontrakt na rzepak dziś 1620zł netto lokalny skup


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj