marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panczo1922    631

A ja z kolei mam mieszane uczucia . . Z jednej strony cieszę się że wszystko drożeje a z drugiej strony dziąsła gryzę z tym moim kontraktem na rzepak po 1370 zł... Może pszenica przyniesie fajny zysk... Również w żniwa nie sprzedam ani grama pszenicy ani jęczmienia... Planuje sprzedać z pola owies i pszenzyto bo nie uważam żeby na tym zbożu były jakieś wielkie wzrosty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A ja z kolei mam mieszane uczucia . . Z jednej strony cieszę się że wszystko drożeje a z drugiej strony dziąsła gryzę z tym moim kontraktem na rzepak po 1370 zł... Może pszenica przyniesie fajny zysk... Również w żniwa nie sprzedam ani grama pszenicy ani jęczmienia... Planuje sprzedać z pola owies i pszenzyto bo nie uważam żeby na tym zbożu były jakieś wielkie wzrosty...

 

nie przejmuj się ja mam niewile wyższy i zamierzam go wykonać bo współpracuje z firmą od lat i nie ma co palić mostów aczkolwiek kontrakt robiłem na około połowę zakładanych zbiorów choć  może okazać się przy niższych plonach że to nawet 2/3 plonów


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/poczatek-wielkiej-hossy-na-zbozach,58330.html

sory za post pod postem to z rozpędu

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

nie przejmuj się ja mam niewile wyższy i zamierzam go wykonać bo współpracuje z firmą od lat i nie ma co palić mostów aczkolwiek kontrakt robiłem na około połowę zakładanych zbiorów choć może okazać się przy niższych plonach że to nawet 2/3 plonów

Mam identyczną sytuację... Zakładam połowę plonów ale przy gorszych zbiorach mogą to być 2/3...

Ważne że ceny idą w górę, z resztą już sobie poradzimy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

no moze jeszcze sie uda sprzedac pszenice ze starych zbiorow za przyzwoita cene mysle ze na wolnym rynku dojdzie do 750 netto a jak panowie myslicie na temet rzepaku czy bedzie drozal czy raczej pozostanie na tym samym poziomie jaki jest teraz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozik77    0

idzie wojna

Putin magazyny zapełnia podobnie jak USA i Europa zachodnia - Francuzi tylko paszowke wypchneli Niemy najwieksze zapasy od lat. Reszte dopowiedzccie sobie sami jaka bedzie cena

:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

też tak myślę że może być coś na rzeczy z tą wojną, te wzrosty zbóż jak narazie na giełdach, w skupach delikatnie tylko podnoszą ceny, przed samymi żniwami po ubiegłorocznych rekordach są dziwne (chociaż mnie cieszą bo całe zboże leży w stodole jeszcze) aktualnie za pszenice konsumpcyjną białko 12,5 płacą 720 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Jeżeli faktycznie robią zapasy na wojnę to i my róbmy , sprzedawanie w tej sytuacji za żadne pieniądze nie ma sensu  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Chelmy sobie pokupujcie i granty w świątecznej oprawie w razie wojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

idzie wojna

Putin magazyny zapełnia podobnie jak USA i Europa zachodnia - Francuzi tylko paszowke wypchneli Niemy najwieksze zapasy od lat. Reszte dopowiedzccie sobie sami jaka bedzie cena

:)

 

co za bzdura ani putinowi ani tym bardziej Europie wojna niepotrzebna  no chyba ze amerykanom


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

To jak będzie z ceną pszenicy i qq po podwyżkach na giełdach i spadkiem produkcji?? pszenica ostro wystrzeliła do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Osadkowski proponuje za pszenicę z nowych zbiorów 600 netto loco gospodarstwo

jakie macie propozycje na żyto konsumpcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

jakie macie propozycje na kukurydzę mokrą?


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Osadkowski proponuje za pszenicę z nowych zbiorów 600 netto loco gospodarstwo

jakie macie propozycje na żyto konsumpcyjne?

 

za taką cenę to przedstawiciela osadkowski sa pogoniłbym z gosp są śmieszni

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

sam zadzwoniłem - ciekaw byłem ceny? ale fakt smiech na sali

za rzepak płacą 1500 netto loco magazyn odbiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

firma może nie jest zła jako całość ale ich skup to porażka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Osadkowski proponuje za pszenicę z nowych zbiorów 600 netto loco gospodarstwo

jakie macie propozycje na żyto konsumpcyjne?

ZŁODZIEJE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale imprezę na 25 lat to zrobili jak nowobogaccy Rosjanie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

ale imprezę na 25 lat to zrobili jak nowobogaccy Rosjanie

 

widzocznie lubią się bawić za pieniądze rolników;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Matif też lubią się bawić :) W ciągu godziny rzepak najpierw spadł o 4,5 Euro, a po kilku minutach kosztował już 10 Euro więcej... Kuku też nieźle drożeje. Nie jestem znawcą, ale niezły kapitał spekulacyjny i fundusze musiały pojawić się na giełdzie, skoro wszystko tak skacze, zimą Matif był bardziej przewidywalny i stabilny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

To nie żadne spekulacje tylko oddźwięk na raporty . Na CBOT w przeliczeniu na złotówki 850 zł i ciągle rośnie tak jak kurs dolara . Jazda trwa , najbardziej obecnie drożeje kukurydza za nią pszenica . Każdy wykupuje kontrakty dobrze zdając sobie sprawę że nie będzie miał problemu ze sprzedażą po dobrych cenach . Poczekamy ,zobaczymy co z tego wyniknie i na ile w górę . Po drodze najprawdopodobniej będzie korekta ale na razie to tylko w górę ap ap ap ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tereaz już wszystko możliwe  moim zdaniem  250 eurasów za pszenice realne jeszcze w sierpniu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj