marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9108

Trzeba uwzględnic  fakt, że słabe ceny rzepaku w ubiegłym roku spowodowały, że masa ludzi rzuciła się na wysokobiałkowe i inne rosliny z dopłatami, dużo ludzi musiało zasiać spory areał czymś innym ze względu na wymogi zazielenienia. Nie byłbym taki pewien, czy obszar zasiewów rzepaku i zbóż sporo się nie zmniejszył w całej europie z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Napewno się zmniejszył ,ci co posiali strączkowe to tylko wspólczuć co z tym badziewiem zrobić ,oddać za prawie darmo  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

trzeba pamietać jeszcze o cenia za jedno euro a trzeba dać prawie 4,2

dodajmy sytuacje w Grecji i na Ukrainie  i mamy kolejne dwa powody do podwyższania się cen rzepaku

trzecia rzecz rzepaki np we Francji okazuje się ze są w kiepskiej sytuacji szczególnie w jej południowej części

a dzisiaj to już totalny boom nawet na zbożach

myślę że rzepak będzie po 1700 na wolnym rynku w żniwa i cena będzie rosła

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

rzepak 1555zł netto loco Szmotuły, zawirowanie zrobiło się dosyć duże z rzepakiem, ale ostatnie lata kto potrzebował pieniądze w  żniwa podpisując kontrakt wygrywał, na wolnym rynku była cena znacznie niższa. Resztę na przechowanie i średnia wychodziła ładna. W tym roku okazuje się, ze jest na odwrót ale jak ktoś podpisał kontrakt po 1350-1400 i sprzeda kontrakt a resztę złoży w depozycie to ta średnia tez może wyjść całkiem niezła.( ja podpisałem 30% plonu-1370zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w żniwa nie ale myśłe miedzy pażdziernikiem a styczniem będzie ok a patrząc na dzisiejsze notowania coraz bardziej mi to wygląda na realizację zysków

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzepak 1555zł netto loco Szmotuły, zawirowanie zrobiło się dosyć duże z rzepakiem, ale ostatnie lata kto potrzebował pieniądze w  żniwa podpisując kontrakt wygrywał, na wolnym rynku była cena znacznie niższa. Resztę na przechowanie i średnia wychodziła ładna. W tym roku okazuje się, ze jest na odwrót ale jak ktoś podpisał kontrakt po 1350-1400 i sprzeda kontrakt a resztę złoży w depozycie to ta średnia tez może wyjść całkiem niezła.( ja podpisałem 30% plonu-1370zł)

 

Co to znaczy poprzednie lata? Mam dane z długiego okresu bardzo szczegółowe i taka sytuacja była 4 oraz 3 lata temu! To żadna przestrzeń czasowa w handlu. Poza tym są na rynku dostępne inne formy umów zabezpieczajace interes rolnika ,tylko niestety większość z nas jest nauczona tak, że jak widzi precyzyjnie określoone złotówki to inne racjonalne rozwiązania zostawia z dala od siebie. Pamiętajcie, że podpisując umowę na sztywną cenę nie jesteście bezpeiczni, bezpieczna jest tylko firma, zazwyczaj duży koncern, który zabezpeicza swoje ryzyko na giełdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9108

Realizacja zysków nie daje takich skoków w górę. Aby wystapił takiskok, muszą być jakieś dane statystyczne. Zyski realizuje się wolumenem przy niewielkim wzroście. A tu wyraźnie widać, że trend jest od kilku dni wzrostowy na wszystkich giełdach. Albo jest to przerzucenie się na inne rynki funduszy spekulacyjnych, np z rynku ropy, albo dane o plonach są bardzo złe. Zauwaźcie, że lokaty w europie są znikomo oprocentowane, więc gdzieś kasę trzeba lokować. Grając na wzrosty na giełdzie można więcej zyskać niż na lokatach. Trzymam tylko kciuki, aby tydzień przed żniwami kurs nie poszybował w dół jak w ubiegłym roku. U mnie handlarze zapowiadają, że z wielką łaską dadzą 600 brutto za pszenicę. Ludzie pukają się w głowę i zapowiadają, że chyba będą po nia przyjeżdżać na pole i ją kosić sami. Rosja na razie wstrzymała sprzedaż zboża, poza kontraktem z Egiptem i Syrią nic nie będą eksportować, nałożyli wysokie cła wywozowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/na-zbozach-zaczyna-sie-nowy-silny-trend-wzrostowy-cen,58303.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

są rejony z taką suszą , że strach podpisywać jaki kolwiek kontrakt , cena na giełdach w górę więc ja bym sie wstrzymał. jakieś 10 lat temu może troszkę więcej była taka susza w moim regionie , że zbierano 2 t z ha kukurydzy , gdzie normalnie są plony powyżej 10 ton , a ten rok wygłąda bardzo podobnie, oczywiście burzowy lipiec może poprawić sytuacje , ale jak narazie na 3 klasie kukurydza więdnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie tzn gdzie  uzupełnić profil trzeba

pszenica na matifie przebiła 800 zł za tonę

rzepak zaczął niestety sporo tracić

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Co to znaczy poprzednie lata? Mam dane z długiego okresu bardzo szczegółowe i taka sytuacja była 4 oraz 3 lata temu! To żadna przestrzeń czasowa w handlu. Poza tym są na rynku dostępne inne formy umów zabezpieczajace interes rolnika ,tylko niestety większość z nas jest nauczona tak, że jak widzi precyzyjnie określoone złotówki to inne racjonalne rozwiązania zostawia z dala od siebie. Pamiętajcie, że podpisując umowę na sztywną cenę nie jesteście bezpeiczni, bezpieczna jest tylko firma, zazwyczaj duży koncern, który zabezpeicza swoje ryzyko na giełdzie.

Podaj proszę przykłady tych umów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

rzepak od maja z 345 wybił się na 390 i to przed samymi żniwami , pszenica ze 175 na 195 ceny w EUR z tym że ciągle się wahała a 20 zyskała w ciągu 2 tygodni.

wczoraj na cbot pszenica poszła w górę o 5,7% i kosztuje w przeliczeniu na złotówki 770zł/t .

w tamtym roku na opolszczyźie i dolnym śląsku były rekordowe plony , przeszkadzała pogoda ale mało kto kosił poniżej 8 t co spowodowało spore nadwyżki zboża w rejonie i słabsze ceny . 

jak podpisujecie kontrakty to z jaka karą u mowna za niewykonanie kontraktu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

@piotr30piotr
Jakim cudem wiednie ci qq na 3 klasie ziemi.Jak ja mam czysty piach i sie trzyma wcześniej troszkę gorzej było i juz wiem ze to obnizy plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

przeszły burze , ale są rejony że miesiąc nie padało a jak masz 3 klase na przepuszczalnym podłożu to cudów nie ma potrzebne są regularne deszcze, możesz mieć 4 gline i lepiej będzie wyglądała a nawet na 5 bo mam kawałek 5 ze względy na wysoki poziom wód gruntowych , kukurydza potrzebuje coraz więcej wody a sa takie że maja 30- 40 cm ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja podpisałem prawie cały rzepak po 1420 netto, pewnie w tym roku stracę ale przez 2 lata sprzedawałem średnio o 200-300 zł/t więcej jak reszta, wiec dla mnie kontrakty są opłacalne, poza tym 1420zł/t to cena chyba  przyzwoita. 

z pszenicą jeszcze czekam aż zacznie spadać na giełdach to może coś podpisze, ale tylko na tyle co będę potrzebował kasy po żniwach.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Raczej lepiej wyszedł ten co sprzedał rzepak póżniej ,a nallepiej ten co by teraz sprzedawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Mnie w ciula zrobili . W zeszłym roku podpisałem z wujkiem kontrakt na przenżyto za 2500 zł /t netto kiedy pojechaliśmy w dwa ciągniki po 2 przyczepy bo się opłacalo i się pytamy a tam wyskoczyli z ceną 1850 zł/t netto o 750zł nas rypneli . Masakra jestem ciekaw co w tym roku będzie .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

możesz sprecyzować bo chociaż żyta nie sieję za dobre ziemie bo też chciałbym sprzedawać za 2500 no chyba ze to cała produkcja za 2500


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj