marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Pomykala19    2

cena w żniwa bedzie niska na dzień dzisiejszy mam ofertę z agro-efektu na stary jęczmień po 530 zł do negocjacji. wiec Ci co myślą ze bedzie po 700 życzę powodzenia :)
zapomniałem dodać ze po tyle chce sprzedać PS. chodzi o większe ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jęczmień może być tańszypaszowy,ważniejsza do towarowych gospodarstw jest pszenica i rzepak oraz jęczmień ale browarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To może dobrze, że zrezygnowałem w tym roku z jęczmienia choć jeszcze nie dawno sądziłem, że ceny będą przyzwoite bo u nas bardzo słabo wyglądają jare, a zimowe jeszcze gorzej cześć nawet przeorano. Dziwie się się, że tak niskie ceny za jęczmień proponują, chyba że faktycznie nie ma zapotrzebowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jęczmień będzie drogi, ale w grudniu. Wystarczy zobaczyć co dzieje się na polach za równo w ozimym jak i jarym. Z ukrainy to se mogą ściągnąć pszenicę czy kukurydzę. Sam miałem chęć zasiać z 10 ha jarego zamiast łubinu, ale patrząc na jare w okolicy pewnie zbytnio na tym bym nie wyszedł. Jak ktoś ma ładny jęczmień to zbije interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

rzepak na matifie już po 386 euro  tak jak mówiłem jeszcze przed żniwami będzie 400 euro

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

w tym roku za szybko podpisałem kontrakt, ale nikt nie jest jasnowidzem - już liczę straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Pocieszę Cię -nie jesteś sam ,wszyscy więksi rolnicy podpisali ,bez kontraktów została tylko drobnica i ci którzy zdecydowali się na przechowywanie rzepaku .


I tak na skupach ich  o ...........ą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

nie prawda ze wszyscy wieksi rolnicy podpisali umowy kontraktacyjne na cene gwarantowana  znam gospodarstwa co maja od 20 do 100 ha rzepaku nikt narazie nie podpisal i  ja sam jak narazie do nich naleze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja także podpisałem na osttsnij górce 1440 i juz krew mnie zalewa bo jak narazie 50zł/t w plecy. W ubiegłym roku nie podpisałem i przechowywałem było to dobre posuniecie niestety w tym roku byłem zmuszony bo kasa potrzebna na jesieni :( A jak to sie mówi lepszy wróbel w garsci niż gołab na dachu. Jesli jescze plony beda w mire to nie bedzie tragedi ale jak bedzie dużo gorzej od oststnich 2 sezonów to bedzie lipa :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

http://www.rolpetrol.com.pl/wiadomosci/2015/06/24/susza-tnie-prognozy/

dla niejakiego knoro który uważa że wysokie ceny na jesieni to jest tylko moje pobożne życzenie i twierdził że susza jest tylko w części POlski

Hee i po co tyle złośliwości. Odnośnie cen pisałem jakies 2 tygodnie temu i były to czyste spekulacje od tego jest ten temat. A pisałem na podstawie informacji jakie były wtedy jawne czyli brak suszy w innych rejonach europy i głównych producentów miedzy innymi Rosji i USA. Dzis widać już po raportach że susza jest w znacznej cześci Europy a w USA zapowiadaja niższe plony wiec jasne jest że ceny skoczą. Wiec nie wiem o co Ci chodzi za bardzo. Trzeba swoje wypowiedzi na faktach opierać a nie wróżyć z fusów. Co do suszy dalej podtrzymuje swoje zdanie bo na Podlasiu nie ma biedy nie wiem jak w innych rejonach. W tym roku raczej wieksze plony bede miał niż rok temu a tamten rok był rekordowy  wiec nie narzekam ale zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Panowie co radzicie posiac na zimę.Chodzi mi o zboża zimowe(pszenica,jęczmień,pszenżyto).Które z nich jest najbardziej opłacalne po obecnych stawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Z ukrainy to se mogą ściągnąć pszenicę czy kukurydzę. Sam miałem chęć zasiać z 10 ha jarego zamiast łubinu, ale patrząc na jare w okolicy pewnie zbytnio na tym bym nie wyszedł. Jak ktoś ma ładny jęczmień to zbije interes.

 

Swego czasu jak dokupowaliśmy zboże na paszę to jęczmień był przywożony z Czech, bo każdy trzymał i liczył na większą cenę na wiosnę a jęczmień był potrzebny jak skończyły się siewy zaczęły się telefony aby jęczmień sprzedać i jak odpowiadałem że kupiliśmy z Czech to każdy sugerował że pewnie taniej było a wcale nie było.

 

Jęczmień u nas też ładny, ale najlepiej pokaże kombajn.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hee i po co tyle złośliwości. Odnośnie cen pisałem jakies 2 tygodnie temu i były to czyste spekulacje od tego jest ten temat. A pisałem na podstawie informacji jakie były wtedy jawne czyli brak suszy w innych rejonach europy i głównych producentów miedzy innymi Rosji i USA. Dzis widać już po raportach że susza jest w znacznej cześci Europy a w USA zapowiadaja niższe plony wiec jasne jest że ceny skoczą. Wiec nie wiem o co Ci chodzi za bardzo. Trzeba swoje wypowiedzi na faktach opierać a nie wróżyć z fusów. Co do suszy dalej podtrzymuje swoje zdanie bo na Podlasiu nie ma biedy nie wiem jak w innych rejonach. W tym roku raczej wieksze plony bede miał niż rok temu a tamten rok był rekordowy  wiec nie narzekam ale zobaczymy. 

Ty wypowiadaj się jak ukosisz a nie miesiąc przed żniwami. Nie raz było że pszenżyto piękne na polu w okolicy takiego nie było, ale jak grzyb zeżarł liście to i ziarno marne było, brak MTZ.

 

Ja kukurydzy 4 auta podpisałem po 400 z nowych zbiorów i się chyba już wku...iam. Ma ktoś ciekawe propozycje na żyto w mazowieckim? Tak z ciekawości bo planowałem w żniwa wszystko wywieźć, brak miejsca magazynowego, ale chyba się wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Hee i po co tyle złośliwości. Odnośnie cen pisałem jakies 2 tygodnie temu i były to czyste spekulacje od tego jest ten temat. A pisałem na podstawie informacji jakie były wtedy jawne czyli brak suszy w innych rejonach europy i głównych producentów miedzy innymi Rosji i USA. Dzis widać już po raportach że susza jest w znacznej cześci Europy a w USA zapowiadaja niższe plony wiec jasne jest że ceny skoczą. Wiec nie wiem o co Ci chodzi za bardzo. Trzeba swoje wypowiedzi na faktach opierać a nie wróżyć z fusów. Co do suszy dalej podtrzymuje swoje zdanie bo na Podlasiu nie ma biedy nie wiem jak w innych rejonach. W tym roku raczej wieksze plony bede miał niż rok temu a tamten rok był rekordowy  wiec nie narzekam ale zobaczym

to ty kolego zacząłeś pisać o bujaniu w obłokach itd tak jak pisałem te raporty były spekulacją rekordowe plony naświecie dobre sobie  teraz przechodzą do tego co jest realnie na polach i jakoś mocno cięte są te prognozy  a susza była jak pisałem wcześniej w czołowych krajach Europy  nie wzieła się z niczego i od razu trzeba sprawdzać bilanse wodne na własną rękę a nie wierzyć raoprtom instytucji takich jak usda

Co do raportów IUNG w POlsce w swoim pierwszym raporcie też nie widział suszy za okres kwiecień maj a w następnym już zobaczył cudowne olśnienie. heh

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<p>Ostatnie zawirowania na Matifie to najlepszy przykład, jak spekulanci zarabiają miliony, a Nam wydaje się tylko, że coś tam zyskujemy. Jeszcze niedawno rzepak nie przekraczał 360 euro, a teraz zyskuje po 4-5 dziennie. I to 2-3 tygodnie przed zbiorami. W tamtym roku zbieraliśmy 14 lipca, 10 dni po desykacji, w tym może być podobnie. Kolega z Podlasia pisze, że ma lepszy rzepak, aniżeli w tamtym roku, ja muszę się z nim zgodzić, mimo, iż jestem z kujawsko-pomorskiego, gdzie susza jest poważna, to rzepak rokuje dużo lepiej, niż rok wcześniej. A w 2014 sypnął koło 5 ton. Trudno wyrokować, jaka cena będzie w żniwa. Nie ulega jednak wątpliwości, że spekulanci rządzą, a my spinamy się i zastanawiamy, pisać kontrakt czy nie, sprzedawać już czy nie. A najlepsze, że zawsze coś wymyślą, byle zarobić niezłą kasę. Jak nie konflikt na Ukrainie, to susza w Australii, jak nie przymrozek w Kanadzie, to d*pa Maryny. A my musimy przyglądać się, jak fundusze spekulacyjne i hedgingowe robią mega kasę, przerzucając wirtualne kontrakty, a rolnik musi zapier...</p>

Edytowano przez tomektroszynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Mieli susze przed wyborami ogłoscić? Przecież mogłoby to zaszkodzić wizerunkowi zielonej wyspy, bo niby jak zielona jak susza:)

W żniwa raczej drożej niż w kontrakcie nie bedzie. Skupujący ostatnie dwa lata nie wiele zarobili, to będą ostrożni z cenami. A jak się okaże że jednak tak żle nie jest to zapomnieć trzeba o dobrych cenach bo zapasy duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

w tamtym roku o tej porze rzepak kosztował 350 EUR i leciał z każdym dniem w dól spadł na 310 to było jego minimum w lipcu , teraz kosztuje prawie 390 i drożeje , więc cena 1300 jest mało prawdopodobna , raczej będzie 1500-1600 a przyszłym roku może dojść do 2000 jeśli kolejne żniwa nie będą zapowiadały się optymistycznie albo zima wymrozi sporo plantacji.

nie zapominajmy, że w Polsce też mamy zakłady przerabiające rzepak , a więc będą trzymały przyzwoitą cenę aby kupić odpowiednio dużo surowca bo jak wiadomo Polski rzepak jest bardzo chętnie kupowany przez zachodnią europe , a tam plony zapowiadają się sporo niższe, na dolnym śląsku i opolszczyznie  jest sporo słabych rzepaków , susza zrobiła swoje, a w tym regionie bardzo dużo produkuje się rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

PO wyglądzie rzepaku można się mocno przeliczyć z plonem tak roślina,kolego z podlasia jak nie nakosimy w centralno -zachodniej Polsce to nadprodukcji nie będzie,a co do kontraktów to przez ostatnie lata zrobiły się modne,ale wychodzi lepiej ten co przetrzymie i sprzeda póżniej,po za nielicznymi wyjątkami,ja podpisałem raz i straciłem,a teraz nie narzekam,gdyby nie spekulacje to wszyscy by chcieli sprzedać w żniwa i mieć święty spokój ,a tak cały rok jest nerwówka takie czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj