marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

grego    385

Jeśli chodzi o rzepak to jak najbardziej, bo nie masz pewności jak Ci się przechowa. Oczywiście jeszcze na jakich warunkach jest ten depozyt. Ja w tamtym roku dawałem w taki depozyt nie ponosząc przy tym kosztów przechowania pod warunkiem, że im potem sprzedam. Ale już w tym roku skubani, niechętnie chcą tak brać i uzależnili depozyt od tego, że zobowiążesz się im sprzedać 50% zbioru z ceną giełdową w żniwa i wtedy możesz im dać 50% na przechowanie. Co zrobić lepsze to niż sprzedawać 100% z ceną dnia w żniwa. W okolicy i tak nikt więcej nie ma takiej oferty tylko "cena dnia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica może teraz wzrosnąć jeszcze trochę w najbliższych dwóc htygodniiach, ale jeśli brak Ci miejsca i boisz się ryzyka to 600zł netto to całkiem nienajgorsza cena za paszówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kolego albo podpisuj do końca czerwca umowę, góra do 15 lipca , albo szykuj magazyn na rzepak . W żniwa nie będzie drożej , będzie coraz taniej - drożej może być a za pewne będzie we wrześniu i póżniej. Ja osobiście do nowego roku nawet nie myślę o sprzedawaniu rzepaku... Ty zrobisz jak chcesz

 

to trzeba sprzedac z poczatku zniw najwyzej sie dosuszy i bedzie ok i cena wieksza a gdzie mozna sprawdzac notowania cen kontraktacyjnych rzepaku z nowych zbiorow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

ja mam propozycje po 740 brutto i nie wiem co zrobic,choć duzo nie mam bo jakieś 30 ton, niby miejsce bym miał na nowy zbiór,ale sie zastanawiam czy sprzedać czy zostawić ja do jesieni a moze do wiosny,nikt nie przewidzi jaka będzie cena

Edytowano przez kristofer85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to trzeba sprzedac z poczatku zniw najwyzej sie dosuszy i bedzie ok i cena wieksza a gdzie mozna sprawdzac notowania cen kontraktacyjnych rzepaku z nowych zbiorow ?

 

A w jakim regjonie jesteś? Jaką ilość masz na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer    0

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/niemcy-prawie-5-mln-ton-zboz-mniej-niz-w-2014-r,58128.html

Potwierdzenie suszy w Niemczech bo co niektórzy wątpili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Dokładnie Niemcy już tną swoje prognozowane zbiory rzepaku i pszenicy z powodu suszy ,jeszcze z dwa tygodnie bez deszczu i znowu prognozy poleca w dół a zagrożona susza również jest Rosja także może być ciekawie w zimę z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

pamiętajcie że  ubiegły rok u naszych sąsiadów na zachód był rekordowy jeśli chodzi o  zbiory ,zresztą  jak i  u nas więc spadek o kilka procent zwiastuje  ni mniej ni więcej jak po prostu przeciętny rok a nie jakieś klęski

po za  firmą  z  Koźmina  wiesz PawelWlkp może  kto jeszcze  bierze w  depozyt  rzepak w  naszych okolicach, bo  jakoś  mi  nie  przyszło  do  głowy  wcześniej  żeby  oddać  w  depozyt <_< tylko sprzedać  ze  względu na  brak  miejsca  bo  nie  dam rady  skończyć  większych  magazynów  do  żniw...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy, które biorą w depozyt to: Elewarr, BZK Group i Komagra. Ale to duże podmioty handlowo przetwórcze z potężnymi powierzchniami magazynowymi (największymi w kraju), więc jeśli szukacie lokalnie, to musicie pytać, bo wielu małych i średnich pośredników taką usługę wykonuje. Nie mniej jednak musicie zwrócić uwagę na zapisy w umowach, bo może się Wam to przechowanie czkawką odbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Zapasy zapasami jak będzie susza to się robi chaos i wszystko możliwe ,kto przewidział że rzepak tak podrożeje po takich rekordowych zbiorach 2014 roku ,albo pszenica po 800 przecież była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

będzie wysoko ale niektórzy dalej będą zaklinać rzeczywistość  raporty teraźniejsze mają na celu uspokojenie  choć już NIemcy mocno scieli  prognozę plonów u siebie  skoki będą później

rzepak w żniwa wysoko nie będzie ale około października listopada myślę że 1700 dobije choć ja na część zbiorów mam podpisany po 1500 brutto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

A w jakim regjonie jesteś? Jaką ilość masz na sprzedaż?

 

mazowieckie a ilosc tto niewiem jaka bedzie bo skory na niedzwiedziu sie nie dzileli czy jakos tak przyslowie jest takie jest  ponad 6 ha mieszancowym siane i wszystkie warunki dane no tak liczylem ze 25 ton powinno byc ale pogoda jaka jest i susza u nas jest tez wiec niewiadomo jak bedzie i umowy pewnie nie ebdzie sie podpisywac albo zoabczymy jestem pod kontaktem z moim okolicznym skupem i jakby leciala to podpisze sie najwyzej i do kruszwicy podajcie numer kontaktowy to i tam sie ebdzie dzwonic jak bedzie leciec w dol to sie podpisze umowe moze z nimi bezposrednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warchest, nie pospisuje się umów jak cena leci, chyba że w okolicznościach bardzo sprzyjających dla sprzedajacego.

Mazowieckie ma wiele skupów i każda z największych firm tutaj kupuje, więc zawsze znajdziesz dobrego dobiorcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no jak leci w dol to trzeba podpisac by bardziej nie stanialo co nie ? a jak rosnie to sie czeka by wieksza cene dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie aktualne ceny proponują na rzepak 2015 woj opolskie?.

 

 

 

 

Najwyższa o jakiej słyszałem to 1470zł netto z Twoim transportem kolego. Ale za ilości powyżej 500ton dostaniesz sporo wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

woj.Opolskie cena z odbiorem, jeszcze nie podpisałem czekam  trochę bo jak na razie to cena rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1510netto pow. 50t termin odbioru sierpień agro-as

 

Nawet 1515 netto, tylko, że płacą za połowę surowca, a drugą połowę wymieniają za środki do produkcji rolnej.

 

Przy sprzedaży całego surowca AgroAs płaci ok 1480zł z dostawą rolnika do punktu skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To trzeba by zrobić zapasy przed żniwami, póki tanio. Faktem jest że te prognozy wysokich zbiorów to takie patykiem po wodzie pisane, ktoś zarobić na tym może dużo to  takie prognozy sobie zamówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Woj wlkp. Pszenica 600, jęczmień 600, zyto 400-450. Pszenzyto 480-500. Owies i mieszanka 450- 500. Ceny sa jakie sa .


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaccmajrzak    0

dokładnie nie ma co nażekać, ceny są jakie są.. jak to mówią zawsze może być gorzej !


Chcesz podobać się swojemu facetowi? Jeszcze bardziej niż w tym momencie? W takim razie ekskluzywny sklep erotyczny warszawa to takie miejsce, które warto odwiedzić - po to, aby kupić powabną bieliznę erotyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj