marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

FarmerB    12

rzepak kontrakt żniwa 1400

 

kto taką propozycję? ADM Szamotuł 1370 loco Szamotuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Agro efekt kontraktacja rzepaku na 2015 r. 1375 zł netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Jak na matif będzie 200 euro ,to iu nas się wystraszą na polach szaleją wirusy i na plon nie liczcie ,chyba że będzie co tydzień porządny deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Jedno jest pewne. O powtórce z rekordowych plonów 2014 można w tym sezonie zapomnieć. Ważniejszą rzeczą jest aby udało się korzystnie zebrać plon. Bo i z tym różnie bywa.

U was też sporo osób pisze kontrakty na rzepak po 1390 zł?

U mnie na potęgę podpisują, nawet ci co mają możliwości przechowania.

Panika????? :blink: ........................

........................................

Ale po co te nerwy?

Przyjdzie wrzesień i ceny ostro w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

nie nerwy tylko w miarę pewny pieniądz, zboże tanie, rzepak jeszcze w średnich cenach, jak ma ktoś zadłużenie to woli chuchać na zimne wedle mnie. Sam się zastanawiam czy nie podpisać przynajmniej na połowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/rosja-zawiesila-cla-wywozowe-na-pszenice,57539.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

kto taką propozycję? ADM Szamotuł 1370 loco Szamotuły

Chemiko-Plon Żbiki

Taki lokalny pośrednik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/rosja-zawiesila-cla-wywozowe-na-pszenice,57539.html

Logicznie myślac to teraz Rosja zaleje europe zbożem i cena znowu powinna iść w dół nie myle sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie kontraktować Rzepak po 1400 netto zbiory 2015 czy jednak czekać ?Rzepak mam gdzie magazynować co byscie poradzili ?Sprzedawać czy nie POzdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Panowie kontraktować Rzepak po 1400 netto zbiory 2015 czy jednak czekać ?Rzepak mam gdzie magazynować co byscie poradzili ?Sprzedawać czy nie POzdrawiam 

 

Jak kasa nie potrzebna na żniwa i inne wydatki około gospodarskie to magazyny. Osobiście podpisałbym na cześć plonów kontrakt po tej cenie, u mnie dzisiaj chemirol 1365zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

W żniwa jak dobrze pójdzie po 1300 zł bedzie jak w tamtym roku. Zimą jak dobrze pójdzie to po 1500 z hakiem sprzedacie decyzja nalezy do was ale po 1300 zł sprzedawać to brak szacunku do samego siebie. Chyba że nie ma innego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Kasa mi nie potrzebna po żniwach na nic .Magazyny mam duże .Tylko jest to czy bedzie cena w Grudniu styczniu wieksza ?Kto to wie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Wie ktos gdzie na podkarpaciu/lubelskim mozna qq mokra zakontraktowac ? kontraktowal ktos , jakie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Współpracował ktoś lub zna opinie o Firmie EWEL-JAS z okolic Konstancina Jeziornej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

W żniwa jak dobrze pójdzie po 1300 zł bedzie jak w tamtym roku. Zimą jak dobrze pójdzie to po 1500 z hakiem sprzedacie decyzja nalezy do was ale po 1300 zł sprzedawać to brak szacunku do samego siebie. Chyba że nie ma innego wyboru.

 

dobrze że napisałeś ostatnie zdanie bo czasami niektórzy nie mają wyboru ale poczekaj jeszcze trochę jak będziesz miał więcej niż 22 lata to życie ci pokaże co i jak

  • Like 1

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

wiek nie zawsze ma znaczenie czasami wystarczy mieć coś w głowie. Dodałem ostatnie zdanie dlatego bo różnie to bywa kwestie finansowe brak możliwości przechowania czy inne sytuacje czasami zmuszają ze i po 1300 zł trzeba sprzedać i to chyba jest proste i zrozumiałe dla każdego nie zależnie od wieku. ale jeśli się ma możliwości i czas to sprzedawanie po takiej cenie mija się z celem gospodarowania no chyba ze ktoś ma 1 i 2 klasę to jeszcze mu trochę zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kasa mi nie potrzebna po żniwach na nic .Magazyny mam duże .Tylko jest to czy bedzie cena w Grudniu styczniu wieksza ?Kto to wie .

Nic nie ryzykujesz, bo cena z reguły jest choć troszkę zimą większą. Nie płacisz za magazynowanie, cena rozładunku i ponownego załadunku jeśli masz swoje sprzęty niewielka. Według mnie trzymaj, im więcej takich jak my, tym lepiej będą nas handlarze traktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Euro idzie do góry więc jutro rzepak będzie droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj