marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

sim0n    27

Cena na dzisiaj kontrakt rzepak żniwa 2015 1310 zł + VAT odbiór z podwórka pomorze środkowe, lepiej chyba nie będzie ja podpisuje kontrakt na połowę zbiorów czarnych nasion.

Co do kontraktów nie są może idealne ale pozwala choć trochę się zabezpieczyć z ceną w żniwa.

Zawsze ciężko sprzedać po dobrej cenie, w żniwa zawsze cena niska, przechować też nie zawsze się opłaci no i trzeba mieć gdzie trzymać, kontrakty? też ciężko przewidzieć ile się zbierze zboża i jakiej jakości. Każdy będzie miał inne rozwiązanie dobre dla siebie, nie każdy ma gdzie przechować, nie każdy może sobie pozwolić aby zamrozić pieniądze w magazynie w zbożu.

Co do przewidywań słyszałem że w tegoroczne żniwa rzepak ma być tani nawet i poniżej 1000 zł/t a ze zbożem nie wiadomo, owszem są niby duże zapasy z zeszłego roku ale zbiory mimo wielkich przewidywań ostatnio korygują w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie stoi jeszcze 30 T pszenicy paszowej. Obdzwoniłem kilka firm co auta podstawiają i dają max 540 netto a zdziwiłem się, bo poblisku skup dajej trzyma cenę 600 brutto i chyba tam w końcu sam zawiozę. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja sprzedałem w zeszłym tygodniu sporą ilość z białkiem ok 12 po 600netto, a paszówę po 580netto... dobrze, że ilościowo lepiej niż zwykle to troszkę nadrobiło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Bardzo zle zrobiłeś ,idzie  do góry  w szybkim tempie ,oby tak dalej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Nie ma co oczekiwacz w najbliższym czasie cudów bo wszyscy graja żeby wyrwać jak to mówi się za krzywy ... żniwa też coraz bliżej to i ciśnienie mniejsze,  dużo ludzi podpisało kontrakty i zje.ali rynek tym samym sobie i zarówno drugim  bo firmy mają już towar pewny to nie muszą o nic się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

pogoda idealna do produkcji ziarna więc będzie go dużo więcej jak w ubiegłym roku mam madzieję że ceny będą dużo wyższe by spłacić kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

statki pszenicę biora cały czas to i na rynku się zluźni i miejmy nadzieje że gorszy od tego nie będzie. Ten rok marny,nie opłacało się trzymać, ale to tylko potwierdza fakt że w te zniwa trzeba magazynować :)  Nic nie jest pewne teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

pogoda idealna do produkcji ziarna więc będzie go dużo więcej jak w ubiegłym roku mam madzieję że ceny będą dużo wyższe by spłacić kredyt

 

Tak jasne ogromna nadprodukcja ziarna będzie dużym bodźcem do podnoszenia cen w skupach... ahh ta ekonomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Bardzo zle zrobiłeś ,idzie  do góry  w szybkim tempie ,oby tak dalej !

 

bardzo źle to zrobiłem, że nie sprzedałem tej pszenicy w styczniu jak proponowali mi na rękę 670zł netto. pszsenica bez szału to i nie da się za nią wymagać, a jednak kasa potrzebna w końcu bo maszyny na mgr jakoś trzeba zakupić.. życzę powodzenia tym co trzymają i nie są im pieniądze potrzebne, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4
Napisano (edytowany)

Cena na dzisiaj kontrakt rzepak żniwa 2015 1310 zł + VAT odbiór z podwórka pomorze środkowe, lepiej chyba nie będzie ja podpisuje kontrakt na połowę zbiorów czarnych nasion.

Co do kontraktów nie są może idealne ale pozwala choć trochę się zabezpieczyć z ceną w żniwa.

Zawsze ciężko sprzedać po dobrej cenie, w żniwa zawsze cena niska, przechować też nie zawsze się opłaci no i trzeba mieć gdzie trzymać, kontrakty? też ciężko przewidzieć ile się zbierze zboża i jakiej jakości. Każdy będzie miał inne rozwiązanie dobre dla siebie, nie każdy ma gdzie przechować, nie każdy może sobie pozwolić aby zamrozić pieniądze w magazynie w zbożu.

Co do przewidywań słyszałem że w tegoroczne żniwa rzepak ma być tani nawet i poniżej 1000 zł/t a ze zbożem nie wiadomo, owszem są niby duże zapasy z zeszłego roku ale zbiory mimo wielkich przewidywań ostatnio korygują w dół.

 

To tanio sprzedałeś. Po 1340zł netto Towje gospodarstwo praktycznie każdy przetwórca płaci.

Ktoś z tymi cenami trochę kitu Tobie niestety nawciskał;/

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

Wczoraj Agrolok proponował za rzepak 2014r-1520 netto ,a za 2015r-1370netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

pszenica paszowa lubelskie 550 brutto i idzie cały cza w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

powiem ci jeszcze lepiej ze w okolicach biłgoraja pszenica paszowa jest po 500 brutto ale gosciu mowi ze juz nizej raczej nie powinna pojsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

Tak jasne ogromna nadprodukcja ziarna będzie dużym bodźcem do podnoszenia cen w skupach... ahh ta ekonomia.

Bo to wina Tus ... yyyy znaczy rządu że tak nie ma. Jak nastanie Ciasteczkowy z Jarkiem u władzy to w trymiga wzrosną ceny i wydajność z ha.

bardzo źle to zrobiłem, że nie sperzedałem tej pszenicy w styczniu jak proponowali mi na rękę 670zł netto. pszsenica bez szału to i nie da się za nią wymagać, a jednak kasa potrzebna w końcu bo maszyny na mgr jakoś trzeba zakupić.. życzę powodzenia tym co trzymają i nie są im pieniądze potrzebne,

 

A to co, maszyn nie masz że MUSISZ kupować i się na nie zadłużać akurat teraz gdy ceny nie za bardzo?? Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

dziś mi proponiwali  za pszenżyto 470zł za kvintal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

dziś mi proponiwali  za pszenżyto 470zł za kvintal

 

to ja bym sie nie zastanawial bo u nas kvintal to 100 kg :D

a tak powaznie to po ile w waszych okolicach idzie pszenic 12,5 białka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Coś sie zaczyna dziać na giełdach czyżby ceny ruszą wkońcu do góry? Jest grupka ekonomistów która wróży wysokie wzrosty cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Pszenica kons.660 brutto a paszowa 580brutto. Cena caly czas w dol idzie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Matif dziś ładnie  w górę oby tak dalej

 

matif w górę a u nas wszystkie skupy 15 zł niżej za pszenicę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja w sobotę sprzedałem ostatnie 30 T po 590 brutto. Była to partia pszenicy o wilgotności ok 14.5-15% więc dobrze że poszla bez marudzenia. Auto podstawiała firma skupująca. Dziś już płacą 570 i jak mówił szef tak zostanie chyba do żniw.

 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to już za późno aby cos u nas drgnęło. Już się szykują powoli na żniwa, a zapasów nie brakuje. Teraz tu już chyba lepiej przeczekać do jesieni jak ktoś jeszcze ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Elewator Koronowo :
Pszenica konsumpcyjna 630, paszowa 590
Jęczmień 530 pszenzyto 480 żyto konsumpcyjne 440 rzepak 1460.
Rola Człuchów :
Pszenica elitarna 630 konsumpcyjna 600 paszowa 580 żyto 400 pszenzyto 450 Jęczmień 510 owies 400 łubin 900 rzepak 1460 Ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj