marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

matyziak    6

Kruszwica podpisuje kontrakty na małe ilości, powiedzmy 25t, czy się nie bawią w takie "pierdoly"? Cedrob kontrakty; pszenzyto 500 netto loco gumowo, rzepak 1380 netto loco gospodarstwo, ale to cena z zeszłego tygodnia, przedstawiciel dzisiaj nie chciał podać ceny, bo niby na ten tydzień jeszcze nie ustalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Kolego a do Parczewa nie miałbyś bliżej?

możne i bliżej, ale w mojej ocenie kupujący nie są za bardzo wiarygodni np. umowy na gębę i tym podobne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

jaką tendencję w cenach pszenicy na giełdzie prognozujecie po wczoraszym amerykańskim raporcie o stanie zapasów i prognozach zbiorów w USA??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

co do pszenicy to dane nie były zbyt optymistyczne ale kukurydza pociągnęła ją w dół więc ciężko powiedzieć co się będzie działo. Cała szczęście, że dałem sobie spokój z kuku w tym roku, a chciałem pierwszy raz zasiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Brat Rol Łukowa:

pszenica paszowa 550 zł z vatem(7%)

kukurydza sucha 500 zł z vatem (7%)

 

Ceny ogolnie niesatysfakcjonujące ale co zrobić w łeb człowiek sobie nie strzeli. W lubelskim to ogolnie ceny są kiepskie. U KAPKI chyba jakosciowka od 640 do 720 netto jak oczywiscie nie staniała ale ta za 720 to musi miec parametry niesamowicie dobre jak to u kapki. Wymagania swoje ma. Ja swoje 18 ton ktore jeszcze leżało to opchnąłem już. W sumie pszenicy miałem 30 ton a srednia wydajność z hektara wyszła 7,1 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest co zrobić. Po prostu nie sprzedawać. Ja miałem wypychać pszenżyto i jęczmień, ale stwierdziłem, że za pół darmo nie oddam. Gorzej już chyba nie będzie, więc sprzedam w przyszłym roku, a jak nie to za dwa lata. A później moje możliwości magazynowe się skończą i trzeba będzie kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

.. i człowiek by coś zjadł wypił świat zobaczył, a nie tylko chomikował -----  i martwi jeszcze o wołki myszy czy inne ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jest co zrobić. Po prostu nie sprzedawać. Ja miałem wypychać pszenżyto i jęczmień, ale stwierdziłem, że za pół darmo nie oddam. Gorzej już chyba nie będzie, więc sprzedam w przyszłym roku, a jak nie to za dwa lata. A później moje możliwości magazynowe się skończą i trzeba będzie kombinować.

 

I takie podejście mi się podoba. Środki na dalszą produkcje? No pewno, że jakieś trzeba mieć ale ja sobie teraz nie wyobrażam gospodarzyć, że tak powiem "od pierwszego do ostatniego". Jakieś fundusze trzeba mieć odłożone na cięższy rok czy nawet dwa, zrezygnować z jakieś nowej maszyny i tyle. Przecież jakby nie mówić to ostatnie lata dla większości producentów zbóż nie były takie złe więc można było nieco odłożyć bo zawsze po hoście przychodzi bessa zresztą hodowców też się to tyczy. Tyle, że po sąsiadach widzę, że większość poleciała kupować nowe ciągniki myśląc, że zawsze będzie już dobrze, a coś mi się zdaje że w tym roku ceny będą jeszcze niższe bo zboża przezimowały wszędzie dobrze, a i zapasy sa jeszcze spore z 2 poprzednich rekordowych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

No i ja też mam zamiar tak robić jak Ty ale muszę odbudować zapuszczony park maszynowy+ trochę inwestycji w obejście i silosy zbożowe... A niestety z racji mojej bytności w królestwie zwanym ZUS nie mogę korzystać z wszelkiego rodzaju PROW i wszystkie inwestycje muszę robić z własnych oszczędności....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale dzisiaj zielono na giełdzie na rzepaku w szczególności wydaje mi sie że rzepak  w czasie zniw będzie w cenie a tu trzeba będzie część oddać za 1500 na kontrakcie eh życie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Cena na dzisiaj to 1390 Osadkowski i Frankiewicz za kontrakt na rzepak. JA również waham się co do podpisania kontaktu, nie wiem co by w tym roku mogło się zdarzyć żeby cena była niska, zero dobrych informacji ze świata na temat rzepaku. Ciekawa też jak będzie z pogodą bo na chwilę obecną trzeba wjeżdżać na grzyba pryskać a tu deszcz,śnieg,grad i cały czas wieje że jak by lance rozłożył ... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Witam. Panowie, kupujący nakazał mi zlikwidować jakiegoś robala w pszenicy poprzez zagazowanie, podpowiedzcie coś jaki środek był by dobry i na co mam uważać i zwrócić uwagę podczas tego zabiegu. Nigdy czegoś takiego nie robiłem  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

  ,,Żyć nie umierać''   pszenica  po   892 zł   ,pszenżyto  po   736  i to po spadkach ! ! !  - takie  ceny na  mapkach  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Gazownie przeprowadzałem ostatnio bodajże Phostoxinem w takiej dużej srebrnej butelce. To takie tabletki. Ja miałem żyto na pryzmie to w kilku miejscach pryzmy po kilka tabletek i przykryte w miare szczelnie plandekami. Zostawić tak na minimum 2 tygodnie. Nie przeżyje nic. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Zamów firmę ,mają doświadczenie 5 zł od tony,no chyba że masz 10 ton to będzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

  ,,Żyć nie umierać''   pszenica  po   892 zł   ,pszenżyto  po   736  i to po spadkach ! ! !  - takie  ceny na  mapkach  :P

A zapytam - masz jakiś wkład w AgroCeny?

 

Chyba nie jest problemem poświęcić kilkadziesiąt sekund i wprowadzić cenę do systemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ale dzisiaj zielono na giełdzie na rzepaku w szczególności wydaje mi sie że rzepak  w czasie zniw będzie w cenie a tu trzeba będzie część oddać za 1500 na kontrakcie eh życie

 

o to bym się nie martwił, nie ma szans aby w żniwa było więcej jak obecnie w kontraktach no chyba, że rzepak wymarznie. Po żniwach owszem ceny mogą wzrosnąć i pewno wzrosną ale w same żniwa będzie kibel jak zawsze, jak są kolejki na kilometry to i nie będzie ceny bo i tak rolnicy muszą sprzedać. Jedyne wyjście to przetrzymać u siebie bądź u odbiorcy te kilka miesiący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ale dzisiaj zielono na giełdzie na rzepaku w szczególności wydaje mi sie że rzepak  w czasie zniw będzie w cenie a tu trzeba będzie część oddać za 1500 na kontrakcie eh życie

 

a dziś czerwono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj