marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

andrzej1988    293

pszenica znowu w gore. Na matifie 195 euro. Ciekawe jak to sie przełozy na skupach. Zawsze jest tak jak sa spadki na giełdach to i cena na łeb i szyje spada a jak sa wzwyzki na giełdzie to ceny na skupach slamazarnie ida w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Wroce jeszcze do transportu, sa przewoznicy co pojada za 3 i4,5 ale to zalezy od odleglosci, ja zazwyczaj ustalam cene fraktu czyli kursu i z moich moich obserwacji wynika ze im gorszy sprzet tym taniej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A bo idą ślamazarnie ceny przez to że kurs euro jest na śmiesznym poziomie  4.12zł.  Jeszcze na początku stycznia euro stalo po  4.3zł. Przy kursie styczniowym myślę że każdy mógłby mieć to  670-700zł za tonę paszówki....


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Woźniak i inni u mnie 610 netto za paszówke pszenicę daja.

Czyli podrożało ? W poniedziałęm sprzedawałem pszenżyto to Woźniak płaci za pszenicę 620 ale brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ceny u Woźniaka można sprawdzić online, na dzień dzisiejszy pszenica 580 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W lubelskim to normalka bo sam jestem z lubelskiego.

Pszenica paszowka 550 brutto w lutym była 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

ja też jestem z lubelskiego i ceny pszenicy ostatnimi czasy poleciały w dół. tak jak koledzy pisali jak na matifie w dół to od skupujących śię słyszało, 'a bo na matifie leci w dół to dlatego spadki', a teraz dobry tydzień podwyżki na giełdzie a na skupach zero ruchu, myślę, że trend wzrostowy jeszcze się utrzyma.. na skupach w przyszłym tygodniu powinny być już podwyżki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

w chemirolu zaproponowali  za pszenżyto 540 netto ,ciekawe jak się wywiązują z terminem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Dziwne,na ich stronie(20.03) jest 500 netto,chyba ,że sprzedajesz duże ilości.Inna możliwość,że ceny ruszyły do góry-oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w chemirolu zaproponowali  za pszenżyto 540 netto ,ciekawe jak się wywiązują z terminem?

Do którego oddziału dzwoniłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

w ubiegłym tygodniu propozycja pszenica 12,5 białko po 695zł netto żniwa 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

Do którego oddziału dzwoniłeś?

ups w chemirolu nie mieli zbytu w mojej okolicy i nie podali ceny  a w dekatrade w ,,obsłudze rolnictwa,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dość dawno nie patrzyłem na giełdowe ceny, ale widzę że ostatnio solidne zwyżki, prawie najwyższe ceny od żniw. Stało się coś, że tak ostro idzie do góry? Szkoda tylko, że w skupach nic sie nie dzieje, ale trzeba zaczekać. Jak trend się utrzyma to w skupach coś powinno drgnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no dzisiaj to niezły pojazd w dół i na pszenicy i na rzepaku matif  ja jeszcze czekam ale chyba sie nie doczekam


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

Ja tez czekałem żyto było u mnie po 520 netto i nie sprzedawałem a od poniedziałku spadło na 460 netto...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Jakie ceny macie na rzepak z nowych zbiorów u mnie najwięcej 1400 netto
Pszenzyto u mnie 430 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś wyjechało auto rzepaku. 1510 netto z podwórka. Chyba udało mi się upolować najlepszą cenę, Następny za kilka miesięcy:) Lubelskie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jakie ceny macie na rzepak z nowych zbiorów u mnie najwięcej 1400 netto

Pszenzyto u mnie 430 netto

 

u nas bardzo podobnie dzisiaj rozmawiałem na firmie skupującej  to niestety nie wygląda żeby było wyżej jak narazie w kontrakcie sierpniowym rzepak spadł ledwo do 355 euro a pszenica z prawie 200 do 190

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj