marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

maly00    26

A jak qq na nowe zbiory.?ruszyło się cos do gory?ja mam propozycjie po 350 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak qq na nowe zbiory.?ruszyło się cos do gory?ja mam propozycjie po 350 netto

Cedrob po 400 netto. Ale chyba już zakończył kontraktację, albo mnie podpuścili żebym szybko się zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KennyArt    0

Koledzy czy ktoś się orientuje na temat metodologii wyliczania cen zbóż podawanych w cotygodniowym Raporcie Rolnym przez Ministerstwo Rolnictwa w ZINTEGROWANYM SYSTEMIE ROLNICZEJ INFORMACJI RYNKOWEJ.

 

Czy tam średnią cenę wylicza się z cen deklarowanych przez przedsiębiorstwa skupowe? Czy z cen transakcyjnych tzn. z cen rzeczywiście zawartych transakcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Czy sprzedawał ktoś zboże do firmy  AGROPLON Głuszyna. Jeśli tak proszę o opinie co do płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja sprzedawałem i z płatnością było ok, choć lubią czasem cos urwać z ceny, a to wilgotnośc, a to zanieczyszczenia itd, ale ogólnie sobie ich chwale.  Ktoś chętny na jęczmień z okolic Kluczborka Olesna mam jakieś 20 ton? Na tira trochę mało więc na miejscu musze sprzedać

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kto daje tyle za paszówke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja ciągle czekam zarówno z pszenica i rzepakiem nic nie sprzedane.  Myśle że cena może jeszcze nie teraz ale w okolicach maja pójdzie w góre. Ogólnie już zmniejszają ilość szacowanych plonów szczególnie rzepaku także sytuacja działa na naszą korzyść ale jak bedzie czas zweryfikuje i pokaże może się myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

gdzie taka cena na pszenżyto ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

północna wielkopolska mieszalnia pasz złotów z tym, że kasa jak już wspomniałem po 60 dniach i biorą na zapisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kujawy, okolice inowroclawia mlyn miejscowosc dobre 680 okoliczne kurniki 710+vat

Mógł byś mi wysłać jakieś nr. tel do tych kurników, bo w razie co bym zorganizował transport. Ze 2 auta mam tej paszówki i jedyne co mi dają to 640, a te 300 km to mi ktoś zawiezie po 40 zł/t i jak bym sprzedał po 710 to i tak lepiej by mi wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

Mógł byś mi wysłać jakieś nr. tel do tych kurników, bo w razie co bym zorganizował transport. Ze 2 auta mam tej paszówki i jedyne co mi dają to 640, a te 300 km to mi ktoś zawiezie po 40 zł/t i jak bym sprzedał po 710 to i tak lepiej by mi wyszło.

 

mlyn dobre 542850683 na kurnik jutro postaram sie zalatwic tj zalatwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KennyArt    0

Mógł byś mi wysłać jakieś nr. tel do tych kurników, bo w razie co bym zorganizował transport. Ze 2 auta mam tej paszówki i jedyne co mi dają to 640, a te 300 km to mi ktoś zawiezie po 40 zł/t i jak bym sprzedał po 710 to i tak lepiej by mi wyszło.

 

A właśnie kolega poruszył ciekawy temat transportu zboża. Koledzy transportowaliście z firmą zewnętrzną zboże na większe odległości? Jak to wychodzi w cenie za tonę/kilometr? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

To ja jestem szczęśliwy ze w żniwa sprzedałem a teść sie woził jak 800 dawali to nie chcial a teraz proponują mu mniej niż w żniwa. Ma z 30 ton paszowki bo jego agrotechnika nie jest idealna. Moja miała parametry super ale ze na kurnikach super cenę dawali i nie mialem gdzie przetrzymać to sprzedałem. A jego jak to znajomy co próby robi powiedzial ze wybitnie paszowa:)

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Nadzieja na matifie idzie do góry ,a susza się zapowiada ,szkoda że rzepak sprzedałem,z pszenicą czekam do maja co najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Gdzie ta susza ? 

 

Szkoda tylko że wprost proporcjonalnie do podniesienia się cen za zboże spada cena euro przez co ceny niemal stoją w miejscu...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj