marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Heniekii    2

statki caly czas odbieraja z portu pszenice a jak go niema to na sklad bo jak jest statek to towar tez ma byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvofh12    1

Witam jak tam sytuacja na tych portach mam swój samochód pszenice tylko przez kogo to sprzedać czy trzeba mieć jakąś umowę a może jedziesz i jak przejdzie to biorą podpowie ktos jak to wygląda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Najpierw musisz znac parametry swojego towaru, pózniej podpisac umowe z jakims odbiorca on ci poda adres gdzie pojechac pobiora próby i jak przejdzie to dopiero na rozładunek. Skąd jestes ? szukam 2 aut  z kodu 21-411 do Gdyni jak raz pojedziesz to bedziesz wiedził co i jak :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Małe wtrącenie. Dzisiaj udało mi się uzyskać w Elewarr Gądki 610 zł/t netto za pszenicę 11,8% białka. Dla zawartości białka > 12,5% 680 zł/t netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

mi też tyle  proponowali (680)  w Pniewach już  dostaniesz lepszą cene a na dziś  chemirol Orchowo  proponuje mi 725zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

Dzisiaj dostałem propozycję za jęczmień paszowy po 520 netto myślę że troszeczkę mało co sądzicie o tej cenie jęczmień paszowy ??? Dolny Śląsk kotlina kłodzka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Właśnie, co się dzieje z rzepakiem że tak cena skoczyła? W Bodaczowie na bramie 1550 i wzrost w 3 dni o 40 zł. U mnie nadal czeka 2 auta i nie wiem co robić. W ubiegłym sezonie najwyższe ceny były w marcu/kwietniu...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Dziś Agrolok zaoponował za pszenicę 12,5 % 735 netto  :lol: a za 11.5 680 zł, na nowe zbiory po 670 zł. ogólnie jest źle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

U nas dają 1450 zł za rzepak. Powiedział gościu że był spadek na giełdzie. Powiedziałem mu że to chwilowy a teraz był wzrost. On na to że to nic nie znaczy. Opiepszyłem gościa równo, odpowiedziałem że jak spadki to u was również spadki a jak cena wzrośnie to nic w górę (tak samo ma się jak z ceną za trzodę i ceną mięsa w sklepie).

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@krychu, opieprzyles goscia ktory przed zakupem proponuje ci swoja cene za towar w swojej prywatnej firmie? paranoja... Gdyby zmienil reguly w trakcie gry powinien dostac w morde ale przeciez to normalna propozycja. Zgadzasz sie na nia lub nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

To było tak, tydzień temu jak dzwoniłem dawał 1460 zł a wczoraj 1450 zł i powiedział że spadek. Wszędzie wzrosty a u niego obniżka. Jak tu być spokojnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

rozumiem cie ale ma do tego prawo. NIe musisz mu sprzedawac za ta cene...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

369 EUR na matifie.. szkoda tylko że kurs 4.14 bo byłby 1600 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

Propozycja kontraktu na żyto w żniwa 2015 Rola Człuchów:

500zł netto dostawa do 100ton powyżej 510zł netto

 

Czy to dobra oferta?

Niech sie w dupe pocałuja h*je za***ane za 510 netto to ja do rowu wysypie a sk***iela nie dam 560 netto zeby brutto po 600 było to  minimum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A Zna ktos ceny owsa? mam  ze 30 ton i nie bardzo chce mi sie z tym po rynkach bujać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mieście Śrem po 500. A z okolic Łodzi ktoś chce przyjechać na wschód mazowieckiego i po 450 na rękę może dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja sprzedawałem owies po 650zł brutto w żniwa do 525zł brutto teraz miałem wywieszoną kartkę z ogłoszeniem w pobliskim sklepie rolniczym. Ludzie chcieli i tyle płacili miałem bardzo ładny czysty owies im się podobał. A jak sprzedałem na płatki owsiane 21t owsa to płacili 520 zł brutto w październiku. Teraz sprzedam 11-12t żyta do młyna to cenę mam 570zł brutto. Żyto hybrydowe Visello i jak powiedziałem że to hybryda to młynarz się zaniepokoił mówił że może mieć zbyt wysoką liczbę opadania, niektóre odmiany mają ponad 300. Po zbadaniu wyszło że populacja ma liczbę opadania 160 a hybryda 240 no i się zmieściłem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

sprzedawał ktoś zboze do firmy DOSSCHE ?? chciałbym usłyszeć jakie mają opinie ? bo cena u nich wyższa jest niz na skupach i to nawet do 90 zł/t w moich stronach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

Mógłbyś podać cenę żyta, pszenżyta i pszenicy??

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ode mnie wczoraj wyjechały wreszcie 2 auta pszenicy (raczej je wyciągnąłem-tragiczne warunki drogowe po roztopach) po 740 netto ale cena uzgadniana w połowie stycznia. Kierunek port. Lubelskie. Dziś tyle już nikt chyba nie da.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

niestety wszystkie ceny w porównaniu ze styczniem poleciały przynajmniej o 40 zł na tonie a z niektórymi zbożami (min.pszenżytem) jest problem bo nikt tego nie potrzebuje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj