marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

tofil    6

Mi dziś agrolok dawał 680netto przy 12.5 białka lubelskie ktoś da wiecej?

Edytowano przez tofil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Pszenica paszowa 67netto z tendencja spadkowa


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1304

 Ceny na dzisiaj:Elewator Strzelno -pszenica kons 700zł (było 720) ,Elewator Orchowo -pszenica (12,5% białka) 715zł (było 730).Rzepak na bramie Kruszwicy 1500zł.Wszystkie ceny netto.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

robicie już kontrakty na pszenice ze zbiorów 2015? jakie propozycje dostajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

robicie już kontrakty na pszenice ze zbiorów 2015? jakie propozycje dostajecie?

 

tak zakontraktowałem pszenice na poczatku stycznia 700 netto woj dolnośląskie

teraz propozycje sa w granicach 640 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Witam jak tam ceny pszenicy ? może znacie jakąś rzetelną firmę chętną na zakup pszenicy magazyn wielkopolska parametry rózne białko od 10-13(średnie 11,5)  opadanie 310-379 (średnia 355) towaru około 100 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

teraz jest najgorszy czas na sprzedaż, gdyż ceny trochę poleciały.. sam się przymierzałem, ale jako, że właśnie ceny nie zachęcają a robiona próba wychodzi w każdym punkcie inna to poczekam do marca-kwietnia, może wtedy coś ruszy.. A kolego też mam ok 100t, tylko że białko pewnie koło 12 średnio co najmniej a to co teraz oferują za to to szkoda gadać.. liczę na to, że może w usa tam powymarza a może i sprawa ukrainy wywrze jakiś wpływ i coś na giełdach się ruszy w końcu konkretnie.. Jakby udało się sprzedać po tych 750zł netto to było by już całkiem fajnie ;) 

 

u mnie teraz ceny od 600 - 700 brutto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Czy wzrosną ciężko powiedzieć, jeśli się okaże, że w USA dobrze przezimowało to raczej będą spadać. Tak było przez ostatnie 2 lata, choć jekieś wzrosty bywały w okolicach czerwca, maja ale to głównie na północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Żeby wam przypadkiem do 1000 nie podrożało. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że jeśli nic się nie wydarzy w przyrodzie bardzo gwałtownego, to najlepszy moment na sprzedaż pszenicy miał miejsce na przełomie roku. Jeśli w USA pszenica wymarznie to odsieją ją jarą a ewentualne tendencje wzrostowe cen dopiero na przyszły sezon. Tyle że to pobożne życzenia, a fakty są takie że miały miejsce rekordowe zbiory, zapasy są tęgie, a w 2015 roku ma być jeszcze lepiej, tzn gorzej. Jeszcze bardziej rekordowe zbiory i jeszcze bardziej powiększone zapasy. I póki co to się sprawdza. Pszenicy w Polsce jest jeszcze w magazynach w bród i to parametrowej. A miało nie być białka. Sami jesteście dowodem na to co by się działo jakbyście się wszyscy nagle wysypali w skupach. Amerykanie chcą się pozbyć pszenicy, ale mają problem bo muszą być cenowo konkurencyjni z UE, a poki co nie są. Będą zaniżać cenę, a za ich ceną będzie zjeżdżać cena na waszej ulubionej matif. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Kolego powyzej.

Absolutnie nic nie jest pewne i mozemy snuć jedynie przypuszczenia.

Pszenica moze juz nie zdrozec i do zniw trzymac sie na niezmienionym poziomie czy nawet tracić, a równie dobrze mogą powstac jakies zawirowania na swiecie (np związane z ukrainą) i surowce zaczną rosnąć, albo zdarzy sie cos na rynku walutowym, ze złoty bedzie słabł (co też podnosi cenę u nas)

 

Gdyby to było takie łatwe i klarowne, toby traderzy na giełdach nie mieli na czym zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Traderzy? Oni zarabiają na krótkotrwałych spadkach i wzrostach. Na momentach w których jakbyś pękł to i tak byś nie sprzedał, bo po prostu nie masz fizycznej możliwości podwyżki. Zwróciłeś uwagę co się wyprawia od pewnego czasu z soją? Huśtwaka. Miliony jak nie miliardy się kręcą. Skorzystałeś na tym? Nie miałeś czasu nawet palcem kiwnąć. Także przepraszam, ale jak ktoś żyje w wyimaginowanym świecie ze złudzeniami że ceny muszą pójść do góry, bo jego jedynym argumentem jest fakt że posiada w magazynie zapas to jego sprawa. Oczywiście chciałbym tego co wy, ale fakty i liczby są zatrważające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3493

Wszystko się może zdażyć susza prawdopodobnie będzie ,spekulacje ,gdzieś zaleje ,rzepaku taka nadwyżka i co do 1500 dochodzi ,ktoś to przewidział ,wczoraj na MATIF zwyżka 5,25 EURO coś się dzieje,sam mam jeszcze 30% zbiorów do sprzedaży ,teraz trzeba czekać do maja prawdopodobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Masa ludzi w okolicy ma jeszcze zboże ,a i oziminy dobrze przezimowały ,wiec na wzrost cen bym nie liczył ,raczej bedą to spadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Propozycja kontraktu na żyto w żniwa 2015 Rola Człuchów:

500zł netto dostawa do 100ton powyżej 510zł netto

 

Czy to dobra oferta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli loco gospodarstwo to uwazam że dobra cena. teraz zyto jest w bardzo podbnej cenie. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Cenę to ustalą  sobie kołnierzyki i po tyle będzie ! A z cała pewnością  to czy gdzieś zaleje, wysuszy czy urośnie ponad miarę to ma gó.no do rzeczy a raczej minimalny wpływ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Czyli jak w 2010 r. pszenice w Polsce wymarzły i było po 1000 zł za tonę, to też zasługa 'kołnierzyków'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Czyli jak w 2010 r. pszenice w Polsce wymarzły i było po 1000 zł za tonę, to też zasługa 'kołnierzyków'?

A moze to byla zasluga ze u Franka za stodoła wymarzlo? Na calym świecie byl deficyt, a jak czegoś nie ma to jest to w cenie. Poza tym chyba piszesz o 2012 a nie o 2010 i skoro wątpisz w spekulantów to powiedz dlaczego skoro wypadku rzepaku to w trakcie zbiorów byly najdroższe a później bylo coraz taniej? Cudowne rozmnożenie zapasów? Nie, twoje kołnierzyki zamieszaly. Wiara czyni cuda, ale w tym roku będzie naiwna. Dzis nikogo nie obchodzi jak sytucja wygląda na naszym podwórku. Ceny na krajowym rynku są odzwierciedleniem cen w portach, a tam cen na gieldach. Na gieldach spadki i w dalsze perspektywie również bo najwięksi importerzy przebieraja w towarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

W kwietniu ma być 3 okręty po pszenice może cena skoczy do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj