marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

czajkamar    0

Kolego mp255 o jakich Pniewach mowa?tych obok Kutna/Żychlina? W zeszłym tygodniu żyto sprzedawałem po450zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Pszenica paszowa 620 netto Transrol Leszno chociaż na stronie firmy 650 netto . Osadkowski-Cebulski 610-620 netto ilości tirowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

bo teraz Sp z O.o. zakłądasz z kapitłem 5tys kiedyś było 50. Przestudiowałem ich historie ale to i tak nic niedaje. Najlepiej jak sie rozmaiwia z kims kto miał z dana firma doczynienia.  Matif dzis zaczą odrabiac straty.

Nie o to mi chodziło. To ze jest te 5000 to jasne, przecież inaczej nie uzyskaliby tego wpisu. Chodzi właśnie o to że jest to minimalna kwota i to rodzi podejrzenie. Ale tak jak pisałem zwróć uwagę że ostatnia aktualizacja pochodzi z 2012, a powinna być co roku.... ("nic nie daje"?????) Przecież to jest główny argument ktory powinien cie zniechecić do handlu z nimi, a ty dalej szukasz anonimow ktorzy z nimi rzekomo handlowali... Wyślij samochod na probe, moze nie bedziesz zakladal nowego tematu pt "Komu jeszcze wisi $ firma X?"  Your money -  your buisness

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

A zna ktoś jakiś skup który kupuje  owies  najlepiej na dolnymslasku lub wielkoploska. Nie mam dużo 5t ale mogę zawieźć. Owies ładny nowe nasienie w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3
Napisano (edytowany)

Łuków za pszenice 680, żyto stoczek  540 ceny netto.  Nikt nic nie wie o tej firmie Rossa Comercium z krakowa ?

 

tylko raz z nim handlowalem i nigdy wiecej.

wszystko fajnie słodko do momentu gdy zostal tir zaladowany, po zaladunku tira facet mowi "przepraszam ale nie mam pieniedzy bo dzis mialem mnostwo wydatkow" caly dzien nerwow i wiele telefonow, po 5 godzinach postoju tira na placu pieniadze sie znalazly na koncie ale dziekuje serdecznie za takowa wspolprace...

aha i nie łakom sie na cene bo raczej takiej jaka Ci obiecuje nie dostaniesz tyllko zaplaci Ci tyle ile bedzie chcial

 

Pozdrawiam i powodzenia w handlu ;)

Edytowano przez kornel
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

mi nie zaproponowali zapłaty po załadunku tylko 7dni jak zapytałęm o kase po załdunku to chcli żeby im z ceny zejsc. CHyba sobie ich daruje choc cena kuszaca ale i podejrzana bo w małopolsce ceny raczej nizsze.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3

chyba znasz dobrze powiedzenie "lepszy wrobel w garsci jak gołąb na dachu" ;)

reszta działan juz do Ciebie nalezy ;)

u nas w malopolsce taniej i to wiele, zreszta u nas pszenicy z parametrami nie uswiadczysz bo pogoda nie dopisala, sam zniwa konczylem we wrzesniu :o

 

Powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechu12m3    1

witam. ma ktos z was namiary na labolatoria ktore badaja pszenice w wojewodztwie świetokrzyskim?? 
oddalem 3 proby(wszystkie jednakowe) do badania z tej samej partii materialu i 3 rozne wyniki. chcialbym uzyskac jakies niezalezne podwierdzenie odnosnie jakosci materialu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Agro As oddział w Strzegomiu , pszenica konsumpcyjna 720 brutto, paszowa 660 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w tym roku a moze ogólnie badania zboża nie ma powtarzalnosci wszytko zalezy od laboranta i użytego sprzetu oraz uczciwosci. Znam przypadek że pszenica dosłownie z jednego wiaderka badana na 4 rónych urzdzeniach miał tak wielkie rónice ze głowa boli. białko od 11-14,5 gluten 22-28. Ja dzis dałem próbki do kolejnego skupu zobaczymy co pokaże czy potwierdza sie wyniki z Łukowa czy nie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechu12m3    1
Napisano (edytowany)

wlasnie u mnie tak bylo. z jedna probko poszedlem ja  z druga moja zona a z trzecia tato. 3 rozne wyniki jak ja powiedzialem ze mam 2 patelnie do sprzedania to glutenu 26, jak moj zona mowila o 10 tonach to 28. jak tato powiedzial ze ma 2 dony to mowil ze jest 30. ale spiewka zawsze ta sama on przyjmuje zborze od gluten+1 to co wyszlo na kazdej probce. jakas parodia. bylem u znajomego po soje to z ciekawosci zapytalem po ile sa otreby. 550. nam za przenice proponowal 600. ja juz wole jak jest susza wtedy sprzedaje 10 ton i przynajmnie sie nie narobie przy zaladunku a pieniadze sa te same( oczywiscie na czysto).
dzwonilem do PZZ w Kielcach  zrobia badania za 50 zloty. jutro chyba tam zawoze probke i jak cos to tam pojdzie transport chyba ze sasiad bedzie chcial na paszowke za rozsadne pieniadze

Edytowano przez Grzechu12m3
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3
Napisano (edytowany)

co sądzicie o kontrakcie na pszenice nowe zbiory przy 100  tonach 670 netto?

Edytowano przez RYZYNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

co sądzicie o kontrakcie na pszenice nowe zbiory przy 100  tonach 670 netto?

 

K olego troche mało ja podpisałem na początku stycznia po 800 loco port teraz żałuje ze tylko troche podpisałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KennyArt    0

Koledzy do kiedy trzymacie maksymalnie pszenicę przed żniwami? Analizowałem trochę ceny i chciałbym przytrzymać do maja/czerwca trzymał ktoś z Was tak długo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Maj jeszcze można ryzykować ale czerwiec to już za póżno zwykle. Wszyscy już mają kupione zapasy do żniw i ciężko sprzedać zwłaszcza w dobrej cenie. Ale może się trafić i inny rok ale to juz loteria.

 

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brtk_lask    0

tydzień temu wywiozłem pszenicę do młyna w szadku, gluten na granicy konsumpcji -26

zapłacił mi 700 brutto, kasa już na koncie. zostało mi jeszcze 10 ton, ale teraz to już chyba trzeba czekać. mam jeszcze pszenżyto, ale na razie nie sprzedaję, 420 + Vat to śmieszne pieniądze...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Co to ma być? - owies po 450zł/t a kwalifikat po 1700zł/t?

Panie Premierze jak tu żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj