marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

bialy2005    582

jutro bede wiedzial jak w Łukowie. Osadkowski 720 podbnie agrolok, korci ta Rossa Ale co to za firma bo nigdy z nimi nie handlowałem i nie slyszałem o nich ani dobrze ani zle 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

stało sie u mnie na terenie ceny zaczeły spadać w piątek poleciały o jakieś 30-50 zl na tonie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5
Napisano (edytowany)

A jak jest z płatnościa młynarex mojsławice. Sprzedwal ktoś

do nich?

Edytowano przez gm18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Elewator trawniki paszowa max 650netto a konsumpcyjna max 680netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ale leci pszenica w dół... Już 183 ojro... Cóż... Chciałem sprzedawać pod koniec lutego pszenicę ale trzeba będzie zacisnąć zęby bo za paszówkę 600zł to trochę mało  :wacko:


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztajerek91    0

handlowaliście może z agrolokiem?? zawsze kupuje od nich nawóz ale zboża nie sprzedawałem. wiecie może jak u nich wygląda z kantowaniem na parametrach. bo teraz to juz chyba wszyscy chcą nas oszukać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

teraz trzeba czekać ......... ceny wrócą może bliżej wiosny , powiem , że u nas na skupach to w zeszłym tygodniu kolejki jak w żniwa , jak tanieje to już lecą jak much do lepu  i jak ma nie tanieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Siemka. W jakich cenach jest w waszych okolicach żyto ? U mnie w mazowieckim okolice pułtuska 470 + VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Siemka. W jakich cenach jest w waszych okolicach żyto ? U mnie w mazowieckim okolice pułtuska 470 + VAT.

U mnie podobnie elewarr drobin po 480 + Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja pszenice już wypchałem prawie całą i z tego co widzę to trzeci rok z rzędu powtarza się ta sama sytuacja czyli względnie najlepsze ceny to grudzień-styczeń potem są spadki, a o ile ceny wrócą to pewno gdzieś okolice maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja pszenice już wypchałem prawie całą i z tego co widzę to trzeci rok z rzędu powtarza się ta sama sytuacja czyli względnie najlepsze ceny to grudzień-styczeń potem są spadki, a o ile ceny wrócą to pewno gdzieś okolice maja.

 

W moich stronach ceny "nędzą" nie ruszyły w żadną stronę gdzieś od początku grudnia. Jakoś na początku roku wszyscy zaczęli nagle wywozić, ale podobno wcześniej handlarze zajęci byli kukurydzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Frankiewicz Pniewy Żyto konsumpcja 520 paszowa 500 zł Ceny netto


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jaka cena pszenżyta paszowego u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

macie spadki cen w skupach? w agrobiznesie armagedon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Fenomen skupów jak drożeje na giełdzie to wzrosty po miesiącu jak spada to cena z godziny na godzinę spada ...

 

Nie ma co panikować trochę paniki i jest to co jest w skupach.  Dziwne te spadki jak cła na wschodzie wprowadzono 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

W moich stronach ceny "nędzą" nie ruszyły w żadną stronę gdzieś od początku grudnia. Jakoś na początku roku wszyscy zaczęli nagle wywozić, ale podobno wcześniej handlarze zajęci byli kukurydzą.

 

Niestety nie do końca o sobie pisałem, bo podobnie jak u ciebie u mnie ceny w grudniu byłe identyczne jak w październiku 640zł za pszenice mimo, iż na północy ceny dochodziły czasem do 800zł. W tamtym roku skupy u mnie szybciej reagowały na podwyżki w tym albo wcale albo bardzo opieszale. Dopiero w połowie stycznia w jednym młynie coś drgnęło i podnieśli na 700zł, Jednak większość sprzedawałem w grudniu, a gdzieś 1/3 teraz, bo taki miałem plan od samego początku aby w tych miesiącach sprzedawać. Ale jakby spojrzeć ogólnokrajowo to zanosi się na powtórkę sytuacji z 2 ostatnich lat, że prawdopodobnie najlepiej wyjdą ci, którzy sprzedawali grudzień/styczeń, choć wszystko się może jeszcze zmienić np. wymarznąć choć jest to już bardzo mało prawdopodobne co zresztą widać po notowaniach giełdowych. Co gorsza zanosi się na kolejny rekordowy rok przynajmniej zdaniem analityków i jak tak będzie to dopiero będzie jazda...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

handlowaliście może z agrolokiem?? zawsze kupuje od nich nawóz ale zboża nie sprzedawałem. wiecie może jak u nich wygląda z kantowaniem na parametrach. bo teraz to juz chyba wszyscy chcą nas oszukać....

 

Agrolok sam nie bada parametrów, parametry badają w portach, a tam nie raz słyszałem opowieści że różnie bywa. W większości przypadków jest wszystko ok. Płatność 14 dni, Czas odbioru miesiąc lub dwa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Łuków za pszenice 680, żyto stoczek  540 ceny netto.  Nikt nic nie wie o tej firmie Rossa Comercium z krakowa ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Kolego @Bialy2005 firmy nie znam, ale jeśli juz handlujesz z nowymi odbiorcami to warto przestudiowac ich KRS. A z niego wynika ze ich kapitał zakladowy to 5000 zł, a ostatni wpis w KRS miał miejsce w roku 2012. To nie zachęca do handlu z nimi - przynajmniej mnie, ale to twoja decyzja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

bo teraz Sp z O.o. zakłądasz z kapitłem 5tys kiedyś było 50. Przestudiowałem ich historie ale to i tak nic niedaje. Najlepiej jak sie rozmaiwia z kims kto miał z dana firma doczynienia.  Matif dzis zaczą odrabiac straty.

 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj