marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Albercik99    93

Opłaca się według was podpisywać kontrakt pszenice konsumpcyjna na nowe zbiory 730zł netto z odbiorem z podwórka ? 

Co to zapytanie? Kto ci ma odpowiedziec na to pytanie, skoro ty sam nie wiesz dziś w jakiej cenie wyprodukujesz tę tonę pszenicy. 

A jeśli twoje pytanie jest źle postawione, tzn jeśli pytasz o to czy cena jest dobra, czy może w żniwa bedzie lepsza, a może gorsza, to myślę że to pytanie byłoby jeszcze ciekawsze od tego ktore zadałeś. Dlatego że jakby ktoś miał taką wiedze to byłby jasnowidzem przyszłym milionerem. A i tak odpowiedzi by nie udzielił, bo jakby to zrobił to według mnie byłby idiotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Na dzień dzisiejszy wydaje się dobra ,ale przy jakim białku napewno koło 14 ,a kto ci zagwarantuje że taką pszenice sprzętniesz ,za duże ryzyko według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozik    0

Nie do końca jest tak

Sam praktykuję kontraktacje jak i wielu moich znajomych rolników.

Czas pokazał iż nie każdego roku w żniwa lub zaraz po nich ceny są satysfakcjonujące, często zdarza się tak, iż to właśnie na wiosnę ta cena osiąga max. roczne  - np. w ostatnich latach. I nie ma dużego znaczenia w jakich kosztach wyprodukujesz, bo to cena zakupu warunkuje zysk a nie to w jakiej cenie wyprodukujesz (nie na wszystkie koszty produkcji mamy wpływ - paliwo itp.)

Strategia kontraktacji polega na dzieleniu plonów do sprzedaży i tak ja dzielę na 3 części, pierwszą część kontraktuje w najwyższej cenie możliwej do osiągnięcia na wiosnę - czas na śledzenie giełd. Drugą część sprzedaje do ok. grudnia - w miare potrzeb (zakupy nawozów itp.) Reszta zostaje na szczyt wiosenny, najczęściej kiedy kontraktujemy pierwszą 1/3. Rzepak rządzi się podobnymi prawami, jednak ze względu na trudności jego przechowywania, najczęściej kontraktuje się 100% z odbiorem w żniwa lub zaraz po nich

Edytowano przez ozik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Opłaca się według was podpisywać kontrakt pszenice konsumpcyjna na nowe zbiory 730zł netto z odbiorem z podwórka ? 

Kto tyle daje? Ktoś tu z dolnegośląska, chyba  okolice kłodzka pisał o 700zł netto w tamtym tygodniu u Osadkowskiego. Ja myśle o kontraktacji pszenzyta, bo z pszenicą to nie wiadomo co zbierzesz. 

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel675    0

 

Dziś dostałem ofertę na paszówke 650 brutto  (Małopolska)

 

 

Z jakiej części małopolski jesteś ? I przy jakiej ilości dostałeś taką ofertę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Ja na szczęście podpisałem na samej górce i średnio wyszedł mi po 1545 zł netto , po dopłatach <śr wilg 6,9% , zan. 1,5%> z podwórka , a do zakładu ponad 200km , wsch. łódzkie

 

a dzisiaj na zamknięciu na matifie najbliższy -6,5 euro !!!

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Z jakiej części małopolski jesteś ? I przy jakiej ilości dostałeś taką ofertę ?

 

Powiat chrzanowski  ilość min 24t


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Propozycja na dzis od Osadkowskiego:

- paszowa 630

-11,5% - 660

-12,5% - 700

ceny netto loco gospodarstwo min 25t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Pierwsza paszowka a reszta to co kons. Czy paszowa o takim białku? Jak to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

rozmowa dotyczyla pszenicy paszowej, a gdyby miala takie bialko jak napisalem i reszte parametrow w normie to taka cene moze dac. Nie bylo wogole mowy o konsumpcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

A po jakiej cenie sprzedajecie żyto ? U mnie chce mi zapłacić 480 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Opłaca się według was podpisywać kontrakt pszenice konsumpcyjna na nowe zbiory 730zł netto z odbiorem z podwórka ? 

Kto po tyle kontraktuje ? I o jakich parametrach mowa w kontrakcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczkas    0

Ciekawe jak w tym roku bedą kształować sie ceny zbóż .U nas w okolicy młyn gotów przez cały rok miejmy nadzieję że na chleb bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Co to dzis sie zadziało na giełdzie ze rzepak tak mocno poleciał pszenica tez dosc wyraznie w dól  były ogłaszane jakies nowe raporty prognozy ? miałme sprzedawac pszenice ponad tydzien temu ale jakos tak sobie odpusciłem i cos czuje ze dostane przez to po tyłku :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

ZT Brzeg przez tydzień spadek o 40 zł na tonie. Na dziś dzień 1520.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Elewator Strzelno- 660netto/pszenica paszowa,co do rzepaku to zwykła zagrywka żeby wywołać falę sprzedaży ,bo tanieje.Też miałem już sprzedawać ,ale jeszcze poczekam, w zeszłym roku szczyt ceny był w kwietniu .Co do prognoz to w Europie jest mniej zasiane i przez brak zaprawy spodziewane są mniejsze plony ,tak więc RACZEJ nie powinno się źle dziać z ceną,ale mogę się mylić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

zależy kto z jakiego regionu, ja na dzisiaj dostałem ofertę na pszenicę 730-740 netto max, jeżeli przejdzie próby, od polskich młynów. a ze sprzedażą pewnie jeszcze 2-3tyg poczekam, Wy też nie panikujcie! pamiętam jak wchodziłem tu w żniwa, i pisali, że zyskał ten co sprzedał w żniwa, i co?! Już teraz na tonie ok 150zł do przodu, bo w żniwa pszenica była po 600-650brutto.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

zależy kto z jakiego regionu, ja na dzisiaj dostałem ofertę na pszenicę 730-740 netto max, jeżeli przejdzie próby, od polskich młynów. a ze sprzedażą pewnie jeszcze 2-3tyg poczekam, Wy też nie panikujcie! pamiętam jak wchodziłem tu w żniwa, i pisali, że zyskał ten co sprzedał w żniwa, i co?! Już teraz na tonie ok 150zł do przodu, bo w żniwa pszenica była po 600-650brutto.. 

Gdzie sprzedajesz w takich cenach? Jakie parametry musi spełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a co tak na giełdzie pszenice zdołowało nagle? W 3 dni prawie 9E i to w przeddzień wprowadzenia ceł eksportowych w Rosji i bardzo dobrego eksportu z UE w ostatnim czasie. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czego się tak kołniezyki przejęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

włąsnie o to samo pytałem wieczorem a dzisiaj dalsze spadki rzepak juz ponad 12 e. Albo celowa zagrywka albo cos sie wydarzyło o czym nikt nic nie napisał.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

To podłoże pod przyszłe realizacje zysków. Informacje ze świata wrecz powinny nadać zielony kolor cenom soi, a jak widzimy jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj