marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

przemol87    186

Pszenzyto 560netto gęstość min. 68


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Północ to szerokie pojęcie , dzisiaj pytałem w Wipaszu to 620 netto u nich , myślę , że do negocjacji cena .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

XTRO, ta oferta za 790, to tylko bialko ich interesuje? Ja mam białko 14,5, ale gestosc kolo 72 i kazdy chce placic jak za paszowke...

wspominał tylko o białku. Może w tyg zadzwonię raz jeszcze i się dowiem szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Pszenzyto 560netto gęstość min. 68

 

Możesz podać kto po tyle skupuje i podać jakiś namiar do nich? Jedno auto bym sprzedał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Adrenalinaa, w piątek dzwonili z Agroloku i proponowali 610, powiedziałem że po niedzieli zadzwonię i jak dadzą 630 to sprzedam. Jutro zadzwonię pierw do Roli później do nich, się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Chemirol proponuje 760 zł/t netto z realizacją na luty (kuj-pom), zastanawiam czy nie zejść z pszenicą już po tej cenie... Jak myślicie, pójdzie w górę od lutego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Sam mam ten dylemat. robiłem próby i z 3 wyszły różne choć wysokie wyniki. Białko od 14 do 15.5% gluten 30-32 i cała reszta ok. Jutro dzwonię i chyba pchnę te 3 auta co mam plus auto rzepaku. Niech się dzieje co chce...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozik    0

Witajcie

Moja propozycja loco Gdańsk/Gdynia - transport do dogadania

11.5 pszenica w porcie na dzis 810pln

12.5 pszenica w porcie na dzis 835pln

14,5 pszenica w porcie na dzis 850pln

Zainteresowanych prosze na priv. Ceny netto.

Ceny sie zmieniają 2-3 razy dziennie w zależności od zajętej pozycji kontraktowej jak i od kursu giełdowego i kursu złotówki.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Możesz podać kto po tyle skupuje i podać jakiś namiar do nich? Jedno auto bym sprzedał.

 

Agrolok mi tyle zaoferowal przy 50tonach

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5
DarekAre

a możesz napisać jakie wymagania parametrowe musi spełnić pszenica jakie masz w kontrakcie, czyli jakie białko, gęstość, l.opadania., gluten itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozik    0

Witam
Generalnie w przypadku pszenicy liczą się dwa parametry - białko i wilgotność.
Białko warunkuje cenę.
Na tą chwilę zważywszy na spadki cen na giełdach dzień zaczyna się słabo i otwiera na poziomie :

pszenica 12.5 białko 830pln loco port.
Pozostałe parametry są takie same jak u innych kupujących czyli:
Zanieczyszczenia max/nieużyteczne 6/2%
Gęstość kh/hl 76
Liczba opadania min 250
Pozdrawiam

Edytowano przez ozik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tak tylko o ile przy niższym (w pewnych granicach) glutenie/białku jeszcze wezmą po potrąceniach na konsumpcje o tyle przy słabszej gęstości czy opadaniu raczej nie, choćby białko było wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

być może, choć to dziwnie u nas takie w młynach zawracali spod bramy, a jak mniej glutenu czy białka to po potrąceniach biorą.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Ja w zeszłym tygodniu sprzedałem po 680 netto z odbiorem z podwórka.Białko 13.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

DarekAre

a możesz napisać jakie wymagania parametrowe musi spełnić pszenica jakie masz w kontrakcie, czyli jakie białko, gęstość, l.opadania., gluten itp.

 

 

 białko 12.5

gestośc 76

gluten 26

opadanie 250

zanieczyszczenia ogółem 6

wilg 14.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

A czy kontraktujecie już zboża z ustaloną ceną na przyszły sezon? Jeśli tak to gdzie i po jakiej cenie? I jeszcze jedno jestem z okolic Płocka, tak więc najbardziej interesują mnie te rejony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ktos kontraktuje rzepak z kuj-pom (okolice grudziadza) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jpogorzelak    5

Opłaca się według was podpisywać kontrakt pszenice konsumpcyjna na nowe zbiory 730zł netto z odbiorem z podwórka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john77    8

Elewarr krupiec woj. Lubelskie ceny netto

 

Konsumpcja- 720

Zwyczajna   - 690

Paszowa     - 660 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj