marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Kaszlak79    749

Ja miałem białko 11.5-12 ale co z tego jak marudzili na gęstość 66 i opadanie poniżej 150. To zboże czekało 3 tygodnie na polu, na przemian lał w to deszcz i wysychało. Jak już było prawie do koszenia, znowu deszcz. Cudów się nie spodziewałem, ale plon poniżej 7t/ha to już nędza. Cześć na polu została na pewno, tyle co zleciało z kłosów na ziemię przez te 3 tygodnie, a potem co kombajn wypluł porostów to wystarczyło na gorszy plon niż w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no bez przesady z tym małym plonem 6-7 ton to nie tragedia, Ja w tym roku miałem ~7ton i uważam to za przyzwoity wynik, chyba jeden z najlepszych jakie miałem, w tamtym roku miałem pszenicę bardzo dobrą jakościowo ale plon niecałe 5 ton i to bym nazwał nędzą. W tym roku różnie z jakością u mnie raz się łapie raz mam potrącenia z mały gluten tyle, że opadanie i gęstość w normie więc parę zł dołożą  względem paszówki. Opłacalność chyba wyjdzie na podobnym poziomie jak w tamtym roku. W tym roku jedni bardzo dużo zyskali szczególnie na północy gdzie mieli wysokie plony i dobre jakościowo, o cenach prawie 200 zł większych nawet nie wspominam, a na południu kiepska jakość i marne ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Po ile koledzy żyto stoi w tym momencie (łódzkie).

 
 

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Wczoraj kupiłem trochę zytka do bykow po 420. Tyle co w mlynie w grabowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Młynex Pszczyna, pszenica konsumpcyjna - 650 Netto

Młyn Gliwice, pszenica konsumpcyjna - 620 - 720 Netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

mąk-pol burzenin

żyto 450, facet przy mnie przywiózł 90ton dostał 480.bardzo dobra pszenica 700. ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Mazowieckie, Cedrob pszenżyto 580 netto.

 

a pszenica paszowa i jeczmien ? i jak ci sie handluje z cedrobem nie kreca nic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a agrolok to skupuje na terenie calego kraju ? i co tirami zabierają ? i jak jest z płatnoscią czy to firma pewna jest ? bo onni i wapno hyba sprzedaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Elewator Orchowo (Chemirol) -pszenica 12,5% białka to 760-780zł netto,ta druga cena to przy 50 tonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ceny z dziś pszenicy kons. przy 12,5 białka:

 

chemirol- 800 zł

agrolok -770 zł

duet poznań-750 zł

firma frankiewicz -760 zł

 ceny netto u mnie na podwórku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wie ktoś jak tam na podlasiu ceny chodzi mi tu o okolicy Bielska Podlaskiego ( skupy w Parcewie, Krzywej, u Michalewicza jest ktoś tu z tych stron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mazowieckie, Cedrob pszenżyto 580 netto.

W magazymnie u ciebie czy u nich. Ile km masz do miejsca dostawy zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

 Cena u nich na placu, mam do nich 20 km.


 

a pszenica paszowa i jeczmien ? i jak ci sie handluje z cedrobem nie kreca nic ?

Za pszenicę paszową płacą 690 netto u nich na placu, handluje mi się z nimi dobrze, jak sprzedawałem do nich kukurydze to u nich miała 3% mniej wilgotności jak u pośredników.

Edytowano przez seat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Osadkowski Nysa pszenica paszowa 620 netto zabierana z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Nie zastanawiaj się tylko sprzedaj nawet jakbyś miał stracić bo widzę że coś ze złotówką się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj