marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

michax    2

Wczoraj wieczorem zadzwonił do mnie jakiś handlowiec z okolic krasnegostawu i oferował za pszenicę 660+vat płatność przy załadunku jak myślicie wypchnąć już czy cena jeszcze podskoczy?

 

Rozumiem że ilości samochodowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ja sprzedałem swoją Bamberkę po 773 zł brutto/, białko 13%, gluten 33, jedynie gęstość była niska, bo około 76.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Zna ktoś tę firmę "Firma handlowa Tomasz Gargała  Stare płudy 19"

Tak ilośc samochodowa

Edytowano przez tofil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ceny z piątku za pszenżyto 585 zł pszenice 12,5% białka 780 zł owies kontrakt podpisany po 520 zł a za jęczmień cena w okolicach 630 zł ceny oczywiście netto z odbiorem z podwórka.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

u nas w zachodniopomorskim. z tym że odbiory dopiero w lutym bo niemcy kanały wodne zablokowali i nie puszczają barek, pierwsze barki maja się pojawić chyba z połowie lutego.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A skąd dokładnie jesteś, ile masz tej pszenicy i o jakich parametrach? Możesz odpisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aror    0

 małopolskie/siętokrzyskie -  ponad 60 ton pszenicy - konsumpcyjna - szukam solidnego odbiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

pszenica paszowa 650+Vat lokalny skup

woj.lubelskie

 

W jakim to skupie mozesz podac namiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Odmina Astoria parametry podlug ubieglego roku gorsze bo bialko bylo 16 i gluten 40 ale na ten rok bardzo dobre a wyrownanie jak uruchomie skaner wrzuce skan kwitka takiej pszenicy jeszcze nie mielismy nigdy ale to chyba odmiana poprostu wczesniej  doszla i tyle bo Akteur z podobnymi parametrami 92 i tak mniej wiecej co roku 90-92 a ta do siewu jak byla czyszczona z 2,5t odeszlo 45kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@komodo, ile kosztuje taki skaner? co jeszcze on bada oprocz wyrownania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

hehe coś mi się zdaje, że taki skaner to "bada" czcionkę na papierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

hehe:) fajne nieporozumienie...

@marluk   koledze komodo chodzilo o to że za pomocą skanera będzie mógł wrzucić swój kwitek z laboratorium, żeby nam forumowiczom udowodnić że miał takie wyniki na próbie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

powicie coś mi na temat tego człowieka skupuje zboże Tomasz Gargała  Stare płudy   Słomianka 


powicie coś mi na temat tego człowieka skupuje zboże Tomasz Gargała  Stare płudy   Słomianka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Moze wiecie jaka jest cena rzepaku

 

http://www.barchart.com/commodityfutures/Rapeseed_Futures/XR?search=XR*

 

od najbliższego kontraktu (pierwszy od góry) odejmij 10 euro i przemnóż przez aktualny kurs

 

http://www.reuters.com/finance/currencies/quote?srcAmt=1.00&srcCurr=EUR&destAmt=&destCurr=PLN

 

i masz cenę

 

 

nie sprzedawajcie rzepaku pośrednikom bez dopłat za jakość, średniej jakości rzepak o wilgotności 7% nie powinien  mieć prawie wcale zanieczyszczeń jeśli poprosicie o rozliczenia na warunkach iso, co gwarantuje dopłatę rzędu 2%, czyli obecnie około 30zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj