marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

karolek12    82

za nim ktoś napisze jakąś bzdurę np o Agroloku,że coś  usłyszał albo mu się coś tam wydaje ,to niech 100 razy  pomyśli ,aby nie siać zamieszania ,sam zacząłem się zastanawiać czy aby to prawda ,

Lepiej dmuchac na zimne.Kolega chcial dobrze i dzieki mu za to,wtedy własnie ktos 100 razy sprawdzi za nim 1 wtopi pieniadze a w dzisiejszych czasach o to nie trudno.Ja juz tak kiedys sprzedałem i pewnie nie jeden z tego forum i do dzis kasy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

wie ktoś ile płacą w Łukowie za konsumpcję pszenicy ? białko 12 około

I czy kupuje ktoś jeszcze pszenicę kons w naszym regionie ? oprócz Polubicz i AgroCornu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

łuków przez telefon 620, ile Ci oferuja inni ?  To woła o pomste do nieba na ceny w naszym rejonie jak moze byc taka róznica :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam wszystkich i najserdeczniejsze życzenia w Nowym Roku oby był lepszy. Panowie jak myślicie, sprzedawać rzepak 1440 netto czy jeszcze trochę poczekać? Robi się jakieś zamieszanie że może stanieć bo paliwo tanieje i na bio olej nie będzie tyle potrzeba. Tyle mi dają w świętokrzyskim. A jak u Was w innych rejonach?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

bialy2005 witaj w klubie u nas na Podkarpaciu nikt więcej jak 620 plus vat się nie wyrywa chyba tylko u Nas i w Lubelskim taka hujnia...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@XTRO i @biały2005 moge polecić młyn w Kijowcu, w listopadzie woziłem żyto, kasa 14dni i cena myślę że wtedy była chyba najwyższa w naszym regionie... nie wiem jak teraz ale może warto się dowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Co myślicie o jęczmieniu w cenie 580+vat w lubelskim. Czy można w tym rejonie dostać gdzieś lepszą cenę najlepiej okolice Janowa Lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie agrolok też zawsze płaci w terminie i ku mojemu zdziwieniu zawsze kilka dni przed jego upływem,

 

rzepak agrolok z odbiorem z domu 1500 netto mi powiedziano

 

gdzie oni to sprzedali? Bunge i AMD płaciły teraz max 1520zł/t na zakładzie przy dużych tonażach, chyba że to 1500zł/t netto bez dopłat
 

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek96    1

Co do Agroloku to fakt pieniążki w terminie, ale strasznie kręcą z próbkami .. sprzedawałem pszenżyto z jednego silosa, które było z jednego pola i koszone tego samego dnia,  jeden tir pojechał przyjęli bez problemu, pojechał drugi i telefon że ma za dużą wilgotność i jak chce oddać to 35zł/t mniej a jak nie to zwrot i zapłacę za transport. Nie wiem skąd taka rozbieżność raczej nie możliwe mierzyłem cały czas i miało nie więcej niż 13% wilgotności ... dla mnie to niepoważne co oni robią ... trzepią grubą kasę oszukując rolników ;C 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

bialy2005 witaj w klubie u nas na Podkarpaciu nikt więcej jak 620 plus vat się nie wyrywa chyba tylko u Nas i w Lubelskim taka hujnia...

 

w lubelskim to najlepsza cena chyba u KAPKI od 600-740 zł netto ale niestety on wymaga.... Pszenica musi być naprawde w super jakosci ( chodzi mi o tą cenę z górnej półki) ale też u niego z dziwnej przyczyny parametry sie zmieniają. Mam kilku takich znajomyh co zawieźli próbki i wszystko wychodziło super a pozniej jak przyjechali z transportem to parametry uciekły... Chyba z wiatrem podczas transportu i cena momentalnie w dół. jeden był na tyle mądry że nie zostawił im jej tylko tego samego dnia zawiózł do młyna koło Biłgoraja w Zagumniu i przyjeli mu bez problemu bo parametry akurat były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

do kissmy  nie wiem gdzie to pchają, ale kontrakt 1500 netto usłyszałem mam nie wiele bo 100ton. a znacie może innych odbiorców na dolnymśląsku

o jakich dopłatach mówisz ???  płacą jakieś dopłaty dla producenta ???

jestem zielony w sprzedaży rzepaku bo pierwszy rok magazynuje rzepak, ale już wiem że dobrzę wyszedłem około 300zł na tonie zarobiłem bo w żniwa musiał bym oddać po 1300 z vat taka była cena u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

a koszt transportu chyba ciezarowka na powietrze nie jedzie trzeda liczyc kilometry i ilie bierze z kilometra.

przypusmy: przypusmy ze 1 km za 4 zł a droga wynosi 500 km to trzeba zapłacic 2000 zł 25t *200=5000-2000=3000 czystego zysku a nie 5000

 

To chyba było oczywiste... Ale przyznaję, nie napisałem o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

do kissmy  nie wiem gdzie to pchają, ale kontrakt 1500 netto usłyszałem mam nie wiele bo 100ton. a znacie może innych odbiorców na dolnymśląsku

o jakich dopłatach mówisz ???  płacą jakieś dopłaty dla producenta ???

jestem zielony w sprzedaży rzepaku bo pierwszy rok magazynuje rzepak, ale już wiem że dobrzę wyszedłem około 300zł na tonie zarobiłem bo w żniwa musiał bym oddać po 1300 z vat taka była cena u nas.

Koledze chodzi o dopłatę do zaolejenia tzw. niemieckie warunki. Przy dobrym oleju można koło 100 zł na tonie dostać więcej niż cena bazowa. ;)

do kissmy  nie wiem gdzie to pchają, ale kontrakt 1500 netto usłyszałem mam nie wiele bo 100ton. a znacie może innych odbiorców na dolnymśląsku

o jakich dopłatach mówisz ???  płacą jakieś dopłaty dla producenta ???

jestem zielony w sprzedaży rzepaku bo pierwszy rok magazynuje rzepak, ale już wiem że dobrzę wyszedłem około 300zł na tonie zarobiłem bo w żniwa musiał bym oddać po 1300 z vat taka była cena u nas.

Koledze chodzi o dopłatę do zaolejenia tzw. niemieckie warunki. Przy dobrym oleju można koło 100 zł na tonie dostać więcej niż cena bazowa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Zrobiłem 3 próbki swoich zapasów i wynik nie za dobry.

Gęstość 77,1-77.8

gluten ok22,5

białko  11

liczba opadania 400-442

brak robali itp-czysta.

Pod co kwalifikuje się ta pszenica?Typowa paszówka?

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

@Krecikuryn 

 

Mógłbyś rozwinąć  część o próbkach?  Badałeś w  innym miejscu tez ? 

 

Pszenica była na badaniach w dwóch innych miejscach i w jednym z nich znaleźli jednego rozkruszka więc zagazowałem i oni po odbiorze dzwonią,  że znaleźli żywego trojszyka więc wziąłem próbkę z pszenicy co się nie zmieściła na auto i jeszcze raz na badanie i żadnego szkodnika w niej nie znaleźli... cenę obnizyli o 20zł/t. Druga sprawa to taka że ta nawet obniżona cena lepsza niż w okolicznych skupach. Płatność na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Większość portowych transakcji pszenicy jest kombinowana. Z 14% robi się 13, z 13 robi się 11,5.  Poważne firmy kombinują z waszym towarem i kroją wasze pieniądze. Przecież te ceny wyjściowe - dzięki ich cwaniactwu są kompletnie nieosiągalne. Ludzie podpisujcie umowy z głową i walczcie o swoje. Róbcie w razie wątpliwości dodatkowe próby i nie dawajcie sie naciągnąć na obniżenie ceny czy numer z obciązeniem za przestój łódki. Negocjujcie warunki umów przed podpisaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Większość portowych transakcji pszenicy jest kombinowana. Z 14% robi się 13, z 13 robi się 11,5.  Poważne firmy kombinują z waszym towarem i kroją wasze pieniądze. Przecież te ceny wyjściowe - dzięki ich cwaniactwu są kompletnie nieosiągalne. Ludzie podpisujcie umowy z głową i walczcie o swoje. Róbcie w razie wątpliwości dodatkowe próby i nie dawajcie sie naciągnąć na obniżenie ceny czy numer z obciązeniem za przestój łódki. Negocjujcie warunki umów przed podpisaniem.

kazdy liczy na swoja strone jak jestes z centralnei polski lub południa to liczysz km w toł i spowrote i w wolisz sprzedac za tę cene. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Właśnie za takie samodestrukcyjnego podejście trzeba pogratulować. Przecież jak wół napisałem: WARUNKI UMOWY. Mamy dowolność umów. Dodajemy w umowie zapisy o dodatkowych niezależnych próbach i w razie krętactwa obciążeniu przestojem transportu stronę kupującą. Jeśli nie chcą takich warunków w umowie to znaczy że czystych intencji nie mają. Wtedy taki partner do handlu to nie partner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie ja w zeszłym roku ładowałem z Jednej Hali zboże na 10 Tirów i 2 przechodzily na konsumpcjie a co 3 nie a brane z jednego Magazynu Sami kierowcy sie dziwili ze takie cuda są , W Portach dzieja sie różne  rzeczy .Najwazniejsze jest kto zna tam Kogos ważnego to wszystko przejdzie a jak jestes zwykłym Rolnikiem to beda Kazdego Kantować ile tylko sie da . Kierowca stał w porcie i nie chcieli od NIego wziasc pszenicy jeden telefon wykonałem do firmy której sprzedawałem Później szef tej firmy do kogos innego i wzieli 2 próbke i Nagle Pszenica Idealna . Można Można .... Pozdrawiam 

Edytowano przez Adrenalinaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

łuków przez telefon 620, ile Ci oferuja inni ?  To woła o pomste do nieba na ceny w naszym rejonie jak moze byc taka róznica :(

 

inni jeszcze nie wiem, będę dzwonił po 6 stycznia 

620 netto tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

o jakich dopłatach mówisz ??? 

dopłata jest za jakość czyli niższy poziom wilgotności (poniżej 9%) i zanieczyszczeń (poniżej 2%), można jeszcze sprzedać na ISO (przynajmniej w ADM), gdzie połówek nie wliczają do zanieczyszczeń, badanie jest zlecane do zewnętrznego laboratorium (ze względu na jego czasochłonność) i trzeba za nie zapłacić 2zł/t, zaolenienia w Polsce raczej nikt nie mierzy, gdyż zakładom się to opłaca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak netto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

@XTRO i @biały2005 moge polecić młyn w Kijowcu, w listopadzie woziłem żyto, kasa 14dni i cena myślę że wtedy była chyba najwyższa w naszym regionie... nie wiem jak teraz ale może warto się dowiedzieć...

 

Dzwoniłem jakoś przed świętami to pszenica w cenie 620-680 netto w zależności od parametrów. Można przywieść na próbę to sprawdzą, płatność 14dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj