marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

wlamaj1    185

Handlował ktoś z filmą " de heus "  z Łęczycy ? nie podstawiają transportu, trzeba im przywieźć i za pszenżyto w obecnej chwili płacą 550 netto

tylko jeszcze chcą aby wysłać im trochę ziaren do analizy i jak przejdzie to wezmą.

Więc ktoś tam coś nimi handlował ?

 

Analiza analizą ale jeszcze przed rozładunkiem biorą próbkę i potrafią nie przyjąć ale raczej tylko w przypadku jak są jakieś "żyjątka". Ja w maju sprzedałem im zboże bo mam blisko i cenę mieli dobrą. Z płatnością żadnych problemów - 21 dni i nigdy nie słychać było żeby jakieś były...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

po ile pszenica w lubelli wie ktos?

Dzwoniłem dzisiaj do Trawnik to powiedziano mi że 650 netto ale  dopiero w nowym roku będą brali. A w Krupcu 670 netto.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Handlował ktoś z filmą " de heus " z Łęczycy ? nie podstawiają transportu, trzeba im przywieźć i za pszenżyto w obecnej chwili płacą 550 netto

tylko jeszcze chcą aby wysłać im trochę ziaren do analizy i jak przejdzie to wezmą.

Więc ktoś tam coś nimi handlował ?

co z tego ze placa po 550jak od 3tyg nie mozna sie zapisac na dostawe

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

za rzepak ADM płaci już ponad 1500zł/t + dopłata, orientujecie się czy Kruszwica coś teraz kupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Znów mądre główki mędrkują że skoro gdzieś sprzedają to na pewno z Ukrainy . Po pierwsze limit na bezcłowe zboże z Ukrainy to 2 mln ton na całą UE więc więcej straszy niż wpływa na rynek . Po drugie limitu nie wykorzystuje Polska bo jest za biedna a tak jak ostatnio Niemcy prawie za cały limit bezcłowy kupili kukurydzę która nawet nie widziała Europy tylko została odsprzedana w inny rejon świata. Następna sprawa mowa jest o bezcłowym imporcie a cło na jedną tonę wynosiło od 9,5 do 11 euro więc jakaś to wielka bariera nie jest w imporcie  a w sumie te limity na cła są głównie dla Niemców którzy zwalniani są z cła by więcej zarobić na reeksporcie . To tylko faktury przechodzą przez UE .  Co do tego bajdurzenia o sprzedaży z Hrubieszowa to fizycznie można było by rozładować w Pryzmacie ale taka operacja nie jest prowadzona jedynie w Miączynie są dopiero budowane silosy na taki rozładunek więc koniec z głupimi domysłami o zbożu z Ukrainy . [zdanie usunięte]  :) .  A ja jako marks 50 to muszę być starym  komunistą :) Więcej wiedzy mniej domysłów bo wyginiemy jak dinozaury . Nie zmienia jednak to faktu że propaganda z tego powodu jest choć i tu zmienia się trochę temat bo w ostatnich agropierdołach gdy mówiono o tym imporcie to nikt już nie powołuje się na maklerów że tak mówią tylko rolnicy i stowarzyszenia rolnicze biadolą że import zagraża . Wychodzi na to że sami rolnicy powtarzając brednie o imporcie nakręcają spiralę strachu :) .Skupy to podłapują i rolnikom wtórują . Już jeden chciał mnie bić w kolejce z rzepakiem jak mu powiedziałem że rzepak będzie po 1400 zł za tonę tylko później to się rzucił że omamiam ludzi ale jak sprzedawałem/wypisywałem fakturę po 1410 zł to się dowiedziałem że tego gościa licytują bo sobie nie radzi . Tak satysfakcja że nieudacznicy się wykruszają :)

 

Pkt. 3.1 - używanie  wyrażeń powszechnie uznawanych za obraźliwe.

Ban 7 dni

Edit: kris14

 

Chyba szanownemu moderatorowi się we łb.. - o przepraszam w głowie przewróciło. Pewnie skutek sytych świąt.

 

Chcąc kogoś udup.ć można się doczepić słów o blondynkach, ale jak mówię - trzeba w tym wypadku bardzo chcieć. No i jak już się chce to rzeczywiście można udzielić ostrzeżenia.

Ale ban na 7 dni według mnie to już tylko jakieś osobiste uprzedzenie. Czytałem ten post i szczerze mówiąc nie dopatrzyłem się ani wulgaryzmów czy też obrazy. Dostrzegłem jedynie sensowny post napisany według mnie w oparciu o posiadaną szeroką wiedzę i doświadczenie w danym temacie.

 

Nie takie rzeczy się działy na forum i żadnych upomnień nie było. WSTYD!

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Popieram w stu procętach wypowiedz kolegi. Myślałem że w internecie istnieje wolność słowa i poglądów, lecz tutaj mamy raczej do czynienia bardziej z wolnością słowa w PUTINOWSKIM stylu. Przykre.

 

Wolność słowa jest, ale cytowanie poprzedniego posta wg regulaminu dozwolone nie jest

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Z jednej strony dobrze, zobaczyć że na tym forum istnieją moderatorzy i coś robią bo już dawno nie widziałem ostrzeżeń ani punktów. Ale 7 pkt. z użycie wulgaryzmu w jednym usuniętym zdaniu to chyba szczera nienawiść do użytkownika marks50, trochę to smutne, że jak się moderatorowi podpadnie to mikołaj punktów nie skąpi a jak w tematach się kłócą miedzy sobą, obrażają i w ciul spamu... a to olać 

 

+1 pkt.

Pkt. 1.4 – spamowanie w tematach, odchodzenie od wątku głównego, nabijanie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Witam. Gdzie w Małopolsce najlepiej płacą za pszenice paszową ? ewentualnie proszę podać sprawdzonych odbiorców z małopolski oraz świętokrzyskiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

co z tego ze placa po 550jak od 3tyg nie mozna sie zapisac na dostawe

 

Nie wiem jak jest teraz ale w maju jak ja sprzedawałem to w piątek przed szóstą rano przy wadze zbierała się kolejka chętnych do zapisu na następny tydzień - to był najpewniejszy sposób. Telefonicznie też trzeba było dzwonić o szóstej. Raz zadzwoniłem chyba coś koło 6:30 i już było za późno, także zapisywałem się osobiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Oj to fakt, szkoda tylko że inne tamaty stoją odłogiem i nic chołota tam nie robi, ale chwila odbiegam od tematu więc !!!!!

 

Agrolok rzepak odbiór z gosp.z dolnegośląska 1450zł\netto czyli cena już ładna bo 1551zł ryczałtowcy lub 1522zł Vatowcy

Agrolok pszenica pasza 610netto

Agrolok pszenica konsumpcja 690netto ale 11,5% białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Witam. Gdzie w Małopolsce najlepiej płacą za pszenice paszową ? ewentualnie proszę podać sprawdzonych odbiorców z małopolski oraz świętokrzyskiego .

 

http://www.deheus.pl/pl/kontakt/adresy  tydzień temu w Spytkowicach płacili 550 nett za paszówke

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

De Heus może nie najlepiej ale zawsze płaci. 

Edytowano przez hemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Użytkownicy forum robią wręcz śmieszne błędy ortograficzne, piszą niesamowite pierdoły, a jak trafi się kolega, który pisze mądrze, ale dosadnie, to zaraz jakiś nierozgarnięty moderator pokazuje swoją władzę. Żenujące.

 

Elewator Sieradz - pszenica konsumpcyjna 600 zł netto, ceny zamarznięte.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Dziś sprzedałem 50ton pszenicy konsumpcyjnej (14'tki) do Ampol Merol po 830zł netto/t odbiór po 7 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

propozycja Agroloku ze wczoraj rzepak 1455 zł pszenica 12,5% białko 790 zł jęczmięń 590 zł ceny netto z odbiorem z podwórka


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Czytaliście w top agrar artykuł o "pobieraniu próbek" Ładnie sobie przewały robią, ciekawe o jakiej firmie była tam mowa? Ktoś miał podobną sytuację przy sprzedaży zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Ja miałem z rozbieżnością do czynienia u dwuch kupujących

Jednemy wychodziło białko i gluten bardzo dobry (białko 12,gluten 26 ale nie było gęstości 72-73)

ale za to te same próby u innego chyba pogoda wpłyneła na jakość prub bo tam świeciło słońce a tu deszcz pokrapywał no 30 minut różnicy i co??

(białko 10,9-11, gluten 23-24 ale za to jaka gęstość 76) i jak tu sie nie ROZEŚMIAĆ   ŚMIECHU WARTE to co robią w tym roku z nami producentami

 

Agrolok dziś już 695 netto za konsumpcje 11,5 białka także idzie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Dostałem ofertę sprzedaży pszenicy konsup. nowe zbiory odbiór sierpień  .wrzesień cena nie spadnijcie z krzesła 760 netto co o tym sądzicie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Dostałem ofertę sprzedaży pszenicy konsup. nowe zbiory odbiór sierpień  .wrzesień cena nie spadnijcie z krzesła 760 netto co o tym sądzicie

Daj namiary na tą firmę :) chętnie bym sprzedał kilka aut w nowym sezonie w tej cenie bo wiadomo co roku w żniwa będzie to samo czyli spadki a kasa świeża w żniwa zawsze się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Dzwoniłem dzisiaj do Trawnik to powiedziano mi że 650 netto ale  dopiero w nowym roku będą brali. A w Krupcu 670 netto.

 

Trawniki to już nie Lubella, a ta cena to max i praktycznie nieosiągalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj