marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

buczek    9

pszenżyto 530

pszenica paszówka 700

pszenica 11,5 białka 750

pszenica 12,5 białka 770

pszenica 13,5 białka 800 ceny netto loco gospodrastwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Zna ktoś jakiegoś dobrego kupca w małopolskim? Miejscowy za pszenice paszówke daje 500 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pszenżyto 530

pszenica paszówka 700

pszenica 11,5 białka 750

pszenica 12,5 białka 770

pszenica 13,5 białka 800 ceny netto loco gospodrastwo

Kto tak płaci. Daj namiary na firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

kolego biały na pszenicę polecam bzk group, może cena nie najwyższa ale nie kantują na wadze i przede wszystkim parametry się zgadzają, sam z nimi handluję już drugi rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

pszenżyto 530

pszenica paszówka 700

pszenica 11,5 białka 750

pszenica 12,5 białka 770

pszenica 13,5 białka 800 ceny netto loco gospodrastwo

 

A kto daje takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Koledzy czytam cos o oszukiwaniu na wadze. Jak możliwe jest oszukanie na wadze przez firmę? Osobiscie handluje z firmą tdagro od trzech lat. Każdy samochód oddawany do (przez) ta firmę jest wazony i mam płacone za to co ja zważę np u kolegi. Nigdy nie było minaczej. Więc nie dajmy sie rolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Koledzy czytam cos o oszukiwaniu na wadze. Jak możliwe jest oszukanie na wadze przez firmę? Osobiscie handluje z firmą tdagro od trzech lat. Każdy samochód oddawany do (przez) ta firmę jest wazony i mam płacone za to co ja zważę np u kolegi. Nigdy nie było minaczej. Więc nie dajmy sie rolować.

W każdym kontrakcie jest rozliczenie wg wagi rozładunkowej. Aby podważyć wagę na skupie musisz mieć zważone u siebie na wadze z legalizacją  bo inaczej d*pa blada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Ja Koledzy mam swoja wage z Leglizacjia i komputerem Kazdy tir jest zapisywany jak wjeżdza i zjezdza i drukowany dokument .Nigdy nie mialem problemów z waga zawsze sie zgadzało :)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał ,ale tvn 24 podaje że rosja wprowadza cła wywozowe na pszenice .Jak  nic wpłynie to na ceny w Europie , ruskie boją się zbyt dużego exportu i za kilka miesięcy galopującej inflacji i niepokojów w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

przecież niedawne wzrosty do 210e sa włąsnie wynikiem decyzji Rosji :) CO bedzie dalej to ciężko przewidziec dzis widze rzepak bez  wiekszych zmian pszenica leko odrabia spadek trzyma sie w okolicy 200e. tylko co dziwne u nas nikt nie chce płacic nawet 700netto a co dopiero o 200e :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

bo na lubelscyznie jest banda złodziei i cwaniaków, któz chca sie dorobic na rolniku a zachodni polsce maja blizej do portu i do niemcau 

u nasz płaci elewarr płacił z a pszenice 650 netto 12.5% a pomizej 630 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Lubelskie słabo reaguje na zwyżki, teraz zyski maja tylko handlarze : Białko 12,6 cena 660 brutto termin zapłaty 14 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

a nie możecie spróbować z większymi firmami z kraju? agrolok, chemirol, agosieć itd. przecież przy większej ilości nawet 40-50 zł robi dużą rożnicę, a te firmy też odbierają z gosp transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Czego w lubelski tak tanio? 12% białka 630 brutto i pieniądze za 60dni

A czemu w Opolskim u mnie jeszcze taniej i za 11.5 % białka oferują mi 580 brutto ?? Do tego nie zanosi się na nic więcej. Może tu się sprawdza zasada, że sprawiedliwie nie zawsze znaczy równo. Jedynie co lepiej to kasa za 14 dni.

 

Może to zabrzmi głupio albo nieporadnie, ale Ja nie mam po prostu możliwości załadunku sprawnie i w krótkim czasie wanny 24t. A o ile się orientuję to jest jeden z warunków, przecież nikt nie będzie czekał aż mu spiralą zasypię, bo to byłoby min.3 godziny. Czas to pieniądz dla przewoźnika. W mojej sytuacji jest wiele osób z tego forum, ale racja, kogo to obchodzi. Chcesz się uniezależnić od lokalnych handlarzy to inwestuj.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kaszlak79 źle myślisz. Ja do tej pory ładowałem właśnie spiralą. I nie 3 a 6 godz. Za każdym razem oczywiście informowałem o takim fakcie. A handlowałem z różnymi większymi i mniejszymi podmiotami. Niekiedy 2 auta na raz i oba przyjechały rano to ten pierwszy czekał do wyjazdu 12 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    314

Pszenica paszowa w Łukowej, Pękala-520,Słoma-450,cena brutto za  tonę .Nowe Sioło 570 brutto,pszenica paszowa-podkarpackie.Tarnogród Kapka750 pszenica komsumpcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Kaszlak mówi święte słowa ,inwestujcie chłopy w przenośniki i wagi ! Za rok ma być gotowy nowy port .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Było, jest i będzie bardzo wielu rolników którzy wywożą spod kombajnu do elewatorów czy skupów. Czyli : Czemuś biedny, boś głupi czemuś głupi bom biedny. I nie piszcie że nie ma pieniędzy itd. Bo w ten sposób nigdy ich nie będziecie mieli za to handlarze się za***iście dorabiają na lenistwie i nieporadności życiowej tych w.w..  ;)

Zresztą jakbym miał większe magazyny to kto wie czy sam bym troszkę nie zainwestował w kupno zboża w żniwa  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja jestem z Lubelskiego o od wielu lat sprzedaję firmom takim jak Agrolok czy chemirol. Zabiorą z podwórka a cena zawsze wyższa jak na lokalnych skupach.  NIe mam wielkich ilości, 1-3 auta i nigdy się nie spotkałem żeby kierowca narzekał na czas załadunku 3 czy 4 godziny. Czasem marudzą że dojazd nie utwardzony ale w razie potrzeby bierze się od sąsiada 210KM i błoto nie przeszkadza:) Poza tym firmę skupującą nie obchodzi czas załadunku. Kierowcy są z firm zewnętrznych i to ich zmartwienie ale zawsze można się dogadać.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no akurat w tym roku mozna bylo drozej ze zniw sprzedac zboze niz pozniej pazdziernik listopad teraz drgnelo ale i tak ze zniw dorzej bym sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Magazyny to Ja mam na tyle zboża, ile mogę maksymalnie zebrać. Ba, na tyle ile chcę mieć docelowo to zmieszczę w stodole, te 160 t spokojnie. Nie ukrywam że nigdy z takimi firmami nie handlowałem, możliwe że czas się rozejrzeć bo żal sprzedawać po prawie najniższych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj