marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

boku27    226

Nie tylko ale wyznacznikiem jest białko. Możesz wszystko mieć super a mało białka i d*pa blada. Inne parametry są ustalone na min. i albo jest konsumpcja albo pasza a wysokość białka uzależnia cenę dla konsumpcji.  Ten rok jest nieco dziwny i nawet od 11,5- 12,0 białka biorą na konsumpcję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5
boku27

a twoim zdaniem jakie białko brali w tamtym roku na konsumpcje co tylko 13 i 14

Powiem krótko i na temat

czy z 10,5% białka pszeniczka nie pujdzie na konsumpcje ???

a czy z 10% białka  nie bedzie mąki wszystko idzie na przemiał tylko takie memło jest robione w telewizji i w młynach rolnikom z głowy

biorą jako pasze a puszczają na mąke i jest interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

boku27

a twoim zdaniem jakie białko brali w tamtym roku na konsumpcje co tylko 13 i 14

Powiem krótko i na temat

czy z 10,5% białka pszeniczka nie pujdzie na konsumpcje ???

a czy z 10% białka  nie bedzie mąki wszystko idzie na przemiał tylko takie memło jest robione w telewizji i w młynach rolnikom z głowy

biorą jako pasze a puszczają na mąke i jest interes

 

Normalnie jest 12,5 to po pierwsze.

Po 2 sprawdź w słowniku jak się niektóre wyrazy pisze.

Po 3 nie liczy się tu moje zdanie , ktoś  to ustalił a czy po to żeby w d*pę rąbać rolników czy nie to już sam sobie dopowiedz.

Białko to jedyny parametr za który powyżej min. dopłacają. ;)

 

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

a wiecie moze czy ktoś podpisuje albo proponuje juz jakieś kontrakty na lipiec/sierpien  ? w tamtym roku podpisałem na 740 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Fajne macie ceny

Ja dzisiaj na wymiane dostałem 640zł brutto, a na  konto 620zł brutto przy zawartosci białka 11.5 

Fabrowski Mircze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Pszenica z realizacja na STYCZEN 11,5 775   12,5 800   14 840   oczywiscie w porcie rzepak na podwórku 1385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Skoro 450 zł za jęczmień paszowy to słabo - czyli ktoś chce mnie trochę "zrobić" na kasę... To gdzie mogę na Mazowszu sprzedać za jakieś rozsądne pieniądze? 

Nadmieniam, że nie mam badanej próbki zboża (zdaję sobie sprawę że cudu nie ma i zboże wilgotne nie jest ale ta przytulia...). 

Gdzie mogę zbadać taką próbkę???? 

 

Wiem, wiem... pytania na poziomie mniej niż zero ale naprawdę zostałam z tym sama i nie wiem od czego zacząć... Człowiek się na błędach uczy ale chciałabym je ograniczyć trochę.

 

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Witam. Około 2 tyg. temu kupowałem jęczmień paszowy od pobliskiego handlarza (powiat kaliski, woj. wielkopolskie). zapłaciłem 610zł brutto z dowozem do gospodarstwa (6ton). W Elewatorze Sieradz płacą 500zł za jęczmień lecz dochodzi koszt dowiezienia towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok. Skoro 450 zł za jęczmień paszowy to słabo - czyli ktoś chce mnie trochę "zrobić" na kasę... To gdzie mogę na Mazowszu sprzedać za jakieś rozsądne pieniądze? 

Nadmieniam, że nie mam badanej próbki zboża (zdaję sobie sprawę że cudu nie ma i zboże wilgotne nie jest ale ta przytulia...). 

Gdzie mogę zbadać taką próbkę???? 

 

Wiem, wiem... pytania na poziomie mniej niż zero ale naprawdę zostałam z tym sama i nie wiem od czego zacząć... Człowiek się na błędach uczy ale chciałabym je ograniczyć trochę.

 

pozdrawiam 

A co tam chcesz badać? Skoro wilgotność masz ok, to daj ogłoszenie w lokalnej gazecie i sprzedawaj. Ale licz się z tym, że jak masz przytulię to kupujący będą starali się obniżać ceny. Zależy też jakie ilości tego masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Żyto placilem po 40 zł. Jeczmien jary po 45 zł. Klient sam workował ja tylko odbierałem. Ilosci kilka ton. Mam tez do kupienia przenice konsumpcyjną po 50 zł Warto? Zboze suche bez badyla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

mam propozycje kontraktu na przyszłe żniwa: pszenicy(komsumpcja) po 650zl netto i kukurydza 400zl netto 30% wilgotności. Co myślicie o tych cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kukurydza ok a jaka firma i ile ton ale pszenica to smieszne za kons za paszowke ok ale nie kons

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11

Gdzie tak oferują k.Płocka na przyszły rok ?. W czwartek sprzedałem 8 ton pszenicy paszówki po 630 netto do Złotego Jajka w Bonisławiu. Dziwna sprawa z tymi cenami, skup mają we wtorki i czwartki, tydzień wcześniej dzwoniłem w czwartek było 580 netto, w tym tygodniu we wtorek 600 netto, w czwartek pojechałem, a tu niespodzianka 630 netto :) A najlepsze jest to, że sprzedających zero i we wtorek również kicha była.... Miałem sprzedać więcej ale skoro tak wygląda sytuacja no to poczekam jeszcze 2-3 tyg. zobaczę co się będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja tez jestem z okolic plocka i moglbys napisac na pw jaka firma za kuku tyle placi i kontrakty podpisuje  ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Lokalny skup w Bełżycach (lubelskie) pszenica paszowa 610 brutto. Jak zapytałem o podstawienie 2 aut na 50 T to mi powiedział...600 brutto :blink: . Odległośc od skupu 13 km. NIe będę z nim handlował...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Żyto placilem po 40 zł. Jeczmien jary po 45 zł. Klient sam workował ja tylko odbierałem. Ilosci kilka ton. Mam tez do kupienia przenice konsumpcyjną po 50 zł Warto? Zboze suche bez badyla. 

 

Oj  w  takiej  cenie   też  bym  kupił  z  7-10  ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj