marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

 Mam więc nadzieję że coś ruszy jednak, możliwe że powoli się zapasy hodowcom kończą <_< .

 

 

Hodowcom czego? Może trzody, gdzie większość myśli nad sensem dalszej hodowli? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Edward Skrzypek Stara Wieś Pierwsza młyn Emark 815625237

 

Parametry które wyszły

białko             11

gluten            24

opadanie       310

wilgotność     12

wyrównanie   85

gęstość          82

w zasadzie nie dziwne, na kłos dostała tylko oprysk z mocznikiem. Cena jaką w tej chwili mogę uzyskać to 570 brutto

 

W okolicy najlepiej za jęczmień płaci w kaszarni Maciąg w Bychawie na podzamczu

W Lubelli za podobne parametry dostałem 615 brutto, ale nie byli zachwyceni :) Chyba w tym roku wszystko pójdzie na paszówkę.

 

W okolicznych skupach pszenica paszowa 520 - 570 netto. Woj. lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

30zł/t potrącenia za robaka.

 

szczepanki: cena pszenicy za białko 11,5 gluten 25,9 - 680zł netto minus potrącenie 15zł za robala

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Kolego @alik07 jak myślisz za 13 białka i gluten 32 ile bym dostał? Kolego @gwozd ile za jęczmień płacą w Bychawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Kolego @alik07 jak myślisz za 13 białka i gluten 32 ile bym dostał? Kolego @gwozd ile za jęczmień płacą w Bychawie?

w Starej wsi miał byś po 670 brutto pow 30 glutenu tak płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiel    0

Pszenica sprzedana wczoraj. Gęstość 80, białko 13. 730zl/tona netto. Pawrol Baboszewo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Podobno koniec podwyżek, dziś zjazd w dół o 30 zł jeśli mam błędne informacje niech ktoś mnie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

A kto tak powiedział? Wyrocznia w skupie pod chatą sołtysa czy w starym geesie? Czy Agrobiznes tak donosi? Ludzie to co się dzisiaj dzieje z cenami to ceny dnia z giełdy. Już wszyscy się tego nauczyli. Koniec podwyżek? Na najbliższe kilka dni czy tygodni może i tak. Może i ceny maksymalne zostały osiągnięte w poprzednim tygodniu. A może poszybują na wiosnę jeśli światem giełdowym zatrzęsą jakieś rzeczywiste sytuacje na świecie lub informacje podane na zlecenie. Zakodujcie sobie że nikt (!!!) nie jest w stanie przewidzieć, czy będzie drożej czy nie. Co najwyżej jak widać można to wmówić. 

PS Ja z kolei słyszałem, że to jest już koniec podwyżek kursu dolara. Też tak myślicie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

niby Matif nieco leci w dół ale w tym roku poza regionami portowymi mało kto sie na niego patrzy w Polsce, u mnie cena od października bez zmian 640za pszenice, a jak dobrze licze to na matifie w tym czasie zdrożało prawie o 30 E. Więc w tym roku sie już na ceny giełdowe zbytnie się nie patrzę. Jeśli dalej będa spadki na giełdzie, a przed świętami pewnie tak będzie to ceny spadną proporcjonalnie na północy, reszta zostanie z i tak niskimi cenami i bedzie czekać na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Hodowcom czego? Może trzody, gdzie większość myśli nad sensem dalszej hodowli? 

W 2012 Polska wyprodukowała ok. 28 mln. ton zbóż, tylko 4 mln. zużyto na cele konsumpcyjne kraju, nie sądzę aby cała reszta to był eksport. Nie wierzę też że w ciągu 2 lat tak zmalał poziom hodowli, choć mogę się mylić. Ale niech będzie nawet że zboże jest wysypywane obecnie dla ryb do morza żeby rybacy mieli co łowić, to możliwe że powoli kończy się tym wysypującym, bo ceny lekko drgnęły na południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@Albercik zapewniam Cie że jest to informacja z pewnego źródła, a czy jest prawdziwa okaże sie może jutro, może dopiero w poniedziałek, obym sie mylił, ale jeśli sie potwierdzi to juz można sie domyslać co się stanie, rolnicy w obawie przed kolejnymi obniżkami zaczną sprzedawać towar i nagle zrobi sie chwilowa nadpodaż która wywoła dalsze spadki cen i o to właśnie chodzi kupującym. Ja wywiozłem w tym tygodniu część pszenicy i w mojej okolicy ruch w skupach niewielki, wszyscy dzwonią, przyjeżdzaja i pytają o ceny, czekając na dalsze podwyżki. Duże firmy w ostatnich dniach podpisały dużo kontraktów, na najbliższe tygodnie towar maja zapewniony, teraz pewnie chcą zrobić troche zamieszania na rynku. Nie wiem co będzie się działo puźniej, ale dziś największe firmy skupowe obniżyły cene skupu o 30zł na tonie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

@michax z tego co wiem  cena max to 680 brutto, ale przy większej ilości można z nimi jeszcze ponegocjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedzcie czy 470 brutto za owies to dobra cena?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Z tym zapchaniem rynku to prawda bo w okolicy prawie wszyscy wypchali zboże przez ostatnie dwa tygodnie a wielu zapewne czeka za odbiorem. Realnie dopiero coś moze się ruszyć w lutym jak wyrobią się wszyscy z transportami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie Ja mam informacie od znajomego Handlowca co sprzedaje i kupuje  tysiace ton zboż i rzepaku  ze po 15 stycznia ceny pojda sporo w góre :) Wiec czekamy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Mój kot mi powiedział, że dopiero 1 lutego będzie załamanie na giełdach. A zna się skubany na tym bo na wykresach giełdowych śpi.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

teraz na pewno cena będzie hamowała, bo zbliża się kocówka roku i praktycznie od 24 Wigilii do 6 stycznia same jakieś święta itd. to i młyny będą miał przerwy i w zakupach ostrożnie bo po co wykazać zapasy w firmie na koniec roku, ale giełda i tak swoje niby ciut optymistyczniejszy raport usda w zapasach a Matif zielony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

@FarmerB, wykazywanie zapasow nie ma znaczenia bo rok podatkowy nie konczy sie 31 grudnia.


Panowie Ja mam informacie od znajomego Handlowca co sprzedaje i kupuje  tysiace ton zboż i rzepaku  ze po 15 stycznia ceny pojda sporo w góre :) Wiec czekamy Pozdrawiam

 

ameryki nie odkryl, ten proceder dzieje sie co roku ze na wiosne drozeje, moze 1 rok na 10 jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero zaczynam z tym całym handlem. To mój pierwszy sezon. Słabo się znam. Takie życie... że czasem trzeba robić nagle coś o czym się pojęcia nie ma...

 

Moje pytanie jest proste. Czy cena 450 zł brutto za jęczmień paszowy to słabo? teren środkowego mazowsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj