marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

za pasze 570 w lubelskim ok bychawy piask zółkiewki itp to przyjeżdża gość włąsnym transportem na miejsce i zabiera, a komsum do dogadania zależy o parametrów podstawia tira lub ciągnik z przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Pomorskie Ceny na dziś :

 

Pszenica jakościowa 770-800 zależy od parametrów

 

Jęczmień 580-600 netto 

 

Rzepak    1410 Przy wiekszych ilosciach mozliwosci negacjiacj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Agrolok rzepak na dziś 1400zł/t- sprzedałem ostatnie dwa auta bo nawóz trzeba kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I znów wychodzi prawda że lepiej postawić magazyny na zboże niż inwestować w maszyny ponad stan.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

To 200 zł więcej jak u lubelskich złodziei   !

Tak u nas było i będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

To 200 zł więcej jak u lubelskich złodziei   !

Organizuj transport to złodziei ominiesz. Ale obawiam się że niewiele Ci z tej różnicy pozostanie... Masz pecha że morze jest na północy. :wacko:

U mnie zmiany kosmetyczne, mam +/- 50 ton paszowej pszenicy i wychodzi na to, że w styczniu nie mam co liczyć nawet na 600 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

handlarze- są gorsi i lepsi złodzieje, tak bym ich zdefiniował. moja rodzina współpracowała kilka ładnych lat, jak nie więcej jak 10, z jednym co mam kilka set metrów od swoich pól do niego, a od domu 2km. 'przyjaciel' jak to dziadek mawiał, w sumie to dzięki dziadkowi dorobił się ogromnego majątku. a ładował go w dupe przez te wszytskie lata jak tylko mógł, aby tylko on zarobił czy to na zbożu czy na nawozie. nigdy nie powiedział w stylu: słuchaj tyle lat mi przywozisz tyle i tyle ton, w tym roku Ci trochę brakuje do dobrych parametrów, ale dobra dam Ci 20zł na tonie więcej niż komuś innemu, ja to sobie zmieszam i pójdzie. ha ha ha.  fajnie by było, jakby tacy ludzie istanieli :) ja przejrzałem na oczy jak postawiłem gospodarke na nogi, i woże zboże do gościa 7km w jedną stronę, a może i dalej pusze w tym roku bo mam trochę lepszego trochę gorszego, i zrobię jak handlarz - namieszam. z tym gościem sie dogaduje jak z kolegą, jak trzeba mi odwlec płatność nie robi głupich min, ani nic.. a tamten.. z łachą, i to cholera wie ile sobie doliczał.. 

 

nie mówcie, że Wy byście byli inni.. ale mówię, są lepsi i gorsi.. od nas zależy kogo utrzymamy na rynku :)

 

u mnie chyba ceny takie jak były 650-680 zł brutto za pszenicę.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

handlarze- są gorsi i lepsi złodzieje, tak bym ich zdefiniował. moja rodzina współpracowała kilka ładnych lat, jak nie więcej jak 10, z jednym co mam kilka set metrów od swoich pól do niego, a od domu 2km. 'przyjaciel' jak to dziadek mawiał, w sumie to dzięki dziadkowi dorobił się ogromnego majątku. a ładował go w dupe przez te wszytskie lata jak tylko mógł, aby tylko on zarobił czy to na zbożu czy na nawozie. nigdy nie powiedział w stylu: słuchaj tyle lat mi przywozisz tyle i tyle ton, w tym roku Ci trochę brakuje do dobrych parametrów, ale dobra dam Ci 20zł na tonie więcej niż komuś innemu, ja to sobie zmieszam i pójdzie. ha ha ha.  fajnie by było, jakby tacy ludzie istanieli :) ja przejrzałem na oczy jak postawiłem gospodarke na nogi, i woże zboże do gościa 7km w jedną stronę, a może i dalej pusze w tym roku bo mam trochę lepszego trochę gorszego, i zrobię jak handlarz - namieszam. z tym gościem sie dogaduje jak z kolegą, jak trzeba mi odwlec płatność nie robi głupich min, ani nic.. a tamten.. z łachą, i to cholera wie ile sobie doliczał.. 

 

nie mówcie, że Wy byście byli inni.. ale mówię, są lepsi i gorsi.. od nas zależy kogo utrzymamy na rynku :)

 

u mnie chyba ceny takie jak były 650-680 zł brutto za pszenicę.. 

 

Sam sobie napisałeś, żaden złodziej, po prostu w interesach nie ma sentymentów. A że dziadek dawał się ładować w tą szczególną część ciała, to bez obrazy, po prostu tego nie rozumiał. Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby przy handlowaniu czymkolwiek liczyć na to, że kupujący sam wyskoczy z wyższą ceną niż ustalona. Gdzie się zaczynają pieniądze, kończy się przyjaźń.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

kaszlak79 ...co do  stycznia w  opolskim  może  być  trudno z  dobrą  ceną  pszenicy  ale  do  wielkopolski   już  nie  masz  tak  daleko jak do  portu a  tu  liczyłbym   na lepszą  cenę  niż  u Was plus  transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Uwaga na firme Jarosław Jarzab - Adamczak sa  okolic Wiecborga i nawet podszywaja sie pod firme SŁARO OSTROWO mieszalnia pasz  lub w podobnym znaczeniu biora zborze i nie płaca oferuja duze ceny, unas spro ludzi sie na nich nacieło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

kaszlak79 ...co do  stycznia w  opolskim  może  być  trudno z  dobrą  ceną  pszenicy  ale  do  wielkopolski   już  nie  masz  tak  daleko jak do  portu a  tu  liczyłbym   na lepszą  cenę  niż  u Was plus  transport

Dobra cena w tym roku to u nas już powyżej poziomu nędzy, o 792zł brutto (za tyle dokładnie sprzedałem w styczniu 2014) można pomarzyć, w sierpniu było 440-490zł netto...  :(  Mam cichą nadzieję że wskoczy choć na 600 zł brutto, teraz jest dokładnie 577zł, niewiele już brakuje ale czasu już też mało pozostało. Mówimy tu oczywiście o paszowej pszenicy bo takową posiadam. Do tej pory z większych firm w moim powiecie skupowały dwie, od wczoraj Polskie Młyny zaczęły (520 zł netto ...), kolejna deklarowała że gdzieś od połowy stycznia zacznie kupować. Mam więc nadzieję że coś ruszy jednak, możliwe że powoli się zapasy hodowcom kończą <_< .

A wie ktoś ile kosztuje transport ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Jak wygląda u was cena za pszenżyto i grykę  ?  na warmii jest po 520 ,  a gryka po 1200 . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

piszecie o pszenicy a jak wyglądają ceny owsa i żyta jestem z północnego Mazowsza i mam trochę tego towaru na handelek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

gwozd Mógłbyś podać nr tel. do nich napisz jaką cenę ci dadzą. A wiesz moze kto dobrze płaci za jęczmień .

Edward Skrzypek Stara Wieś Pierwsza młyn Emark 815625237

 

Parametry które wyszły

białko             11

gluten            24

opadanie       310

wilgotność     12

wyrównanie   85

gęstość          82

w zasadzie nie dziwne, na kłos dostała tylko oprysk z mocznikiem. Cena jaką w tej chwili mogę uzyskać to 570 brutto

 

W okolicy najlepiej za jęczmień płaci w kaszarni Maciąg w Bychawie na podzamczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj