marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

oFsik    138

Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja u sąsiadów na południu ?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Handlował ktoś z firmą KATOLIK?? chcą ode mnie żyto kupić 80% kwoty przy załadunku reszta po badaniu... można im wierzyć??  Nazwa sugeruje że tak:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja u sąsiadów na południu ?

U nas, jak już ktoś wcześniej pisał, kiepsko z cenami. Ostatnio jednak nieśmiałe podwyżki to po 10 zł, to po 20 zł w górę ktoś się szarpnie. Tydzień temu za pszenicę 11,5-12 % białka, opadanie 250-360, gluten 25-27 dawali mi 570 zł netto. Nie za ciekawa pszenica, ale w moich okolicach nie ma o wiele lepszej niestety w tym roku.  Kukurydza 500-510 zł :D. To i tak dobrze bo 2 tyg wstecz proponowali z łaską 480 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Gdzie to masz

tu masz linka do źródła http://www.hgca.com/markets.aspx

po prawej stronie masz ceny z kilku giełd w tym matif

teraz  na styczeń jest po 189  euro

Paris Milling Wheat €/tonne Jan 15 189.75 (+1.50) Mar 15 191.00 (+1.75) May 15 193.00 (+1.25) Sep 15 196.25 (+0.75) Dec 15 198.50 (+1.00) Mar 16 200.75 (+1.00) May 16 201.75 (unch) Sep 16 197.00 (unch)

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Młody bo trzeba się zrzeszać, uprawiać jedną odmianę w kilku, podobne nawożenie, ochrona itp. i negocjować z odbiorcami - ilości samochodowe mają inną cenę. Ale u nas na wschodzie większość myśli że chcesz ich orżnąć  - live is brutal :(

 

możemy się zrzeszać, ale i tak nie dadzą nam takich cen, jak jest teraz pszenica po 550 to dadzą nam po 650.

Ale masz racje, im większa ilość tym więcej chętnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Młody bo trzeba się zrzeszać, uprawiać jedną odmianę w kilku, podobne nawożenie, ochrona itp. i negocjować z odbiorcami - ilości samochodowe mają inną cenę. Ale u nas na wschodzie większość myśli że chcesz ich orżnąć  - live is brutal :(

Kolego nie tylko na wschodzie tak myślą.Ja chciałem skrzyknąć ze dwóch,trzech rolników i kupić nawóz w ilościach cało-samochodowych-zapomnij.Jeden z drugim myśleli że jak to załatwię to może będę miał jakiś profit z tego.

Pszenżyto 540zł/t

Jęczmień 570zł/t ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

możemy się zrzeszać, ale i tak nie dadzą nam takich cen, jak jest teraz pszenica po 550 to dadzą nam po 650.

Ale masz racje, im większa ilość tym więcej chętnych

 

to nie jest takie proste zagwarantować jednolita partie towaru, odpowiednie przechowywanie, założenie zrzeszenia - bo przecież nikt na kogoś nie sprzeda swojego towaru.

tak jak kolega wyżej pisał o nawozach proponowałem podobnie sąsiadom i kupili gdzie indziej przepłacając - w tym roku na wiosnę będę potrzebował około 16t i mam ich w nosie biorę tylko sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie i jak myslicie zboze nadal bedzie cena w gore szla czy poprpstu podskoczylo teraz i niebawem znowu stanieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

panowie i jak myslicie zboze nadal bedzie cena w gore szla czy poprpstu podskoczylo teraz i niebawem znowu stanieje ?

Dobije do 800 zl/t ale trzeba jeszcze czekac , ja tylko tsk mysle do czego to prowadzi sor pewnie do gory nawoz y ziemia podatki nie wspomne o jakies inwestycji maszyn z tych dotacji najwiecej zyskuja dealerzy oraz inne instytucje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

..stawiam  maksymalnie  jeszcze  dwa tygodnie  wzrostów  a potem  tendencja  spadkowa ...tak bym  obstawił u boockmachera!  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Giełdy w gore, ceny w porcie w góre szkoda tylko że jakos słabo sie to przekłada na ceny w skupach, pogranicze mazowsza i łódzkiego paszówka 600+vat konsumpcja 650+vat przy wiekszych ilościach 700+vat i ciągłe szukanie dziury w całym żeby tylko nie zapłacić za konsumpcje.

Podajecie tu interesujące ceny z firmy Agrolok, ale pewnie trzeba od nich odjąć koszt transportu i ostateczne rozliczenie po badaniu towaru w porcie, wiec temat dość śliski i cena ostateczna może być troche rozczarowująca.

 

próbę mogą zbadać w najbliższym laboratorium, ale wiążąca analizą do rozliczenia jest ta analiza z portu,

cena zależna od lokalizacji skąd ładujesz u mnie wczoraj oferowano 750 zł netto za parametry w porcie czyli 12,5%,

przy załadunku w gospodarstwie, do końca rozwiewając twoje wątpliwości kolego jeśli białko miałbym w porcie 12,5 to za takie dostaję kasę ewentualnie potrącenie za białko lub robaka transport po stronie kupującego( wszystko gra to 750 netto na konto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

@Farmerb Pewny jesteś że za robaka potrącą ? Według mojej wiedzy auto wraca spowrotem na twój koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Przy dzisiejszej cenie świń to i tak zboże za drogie, więc na podwyżki nie ma co liczyć, już rozwoźniki pasz beczą że mało schodzi im towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Jeśli przy tych cenach świń stać co niektórych na zakup gotowych pasz to chyba nie jest tak żle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Papier  podpiszesz i na kreche wożą. Teraz gadałem z jednym od pasz to mówił że jego firma paszowa popłyneła na kilka mln na bankructwie ferm drobiu Borkowski. Nie wiem czy myślał że mi się go żal zrobi i kupie od niego coś, ich biznes ich ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

@Farmerb Pewny jesteś że za robaka potrącą ? Według mojej wiedzy auto wraca spowrotem na twój koszt.

 

W ubiegłym roku kumplowi dwa tiry stały na boku 2 dni bo gazowanie było w porcie oczywiście cena potrącona o koszt gazowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Ceny nie wszędzie rosną. Im bardziej na południe tym gorzej. Koledzy wyżej pisali o pszenżycie 540, jęczmieniu 560(ceny netto), a moich okolicach jest 480 netto. Zarówno na pszenżyto jak i na jęczmień. 

Ceny z Flory, Olesno, woj opolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Polskie Młyny Szymanów konsumpcja 760+vat przy białku 13% i minimum 100 tonach towaru, co ciekawe chetnie kupuja bezposrednio od rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

..stawiam  maksymalnie  jeszcze  dwa tygodnie  wzrostów  a potem  tendencja  spadkowa ...tak bym  obstawił u boockmachera!  :D

 

ja juz to pisałem kilkadziesiąt postów wczesniej bo tak jest od 3 lat podwyzszki przed przerwa swiąteczna na zrealizowanie kontraktów a pózniej może byc różnie nastepna podwyzke przewiduje w kwietniu jężeli oziminy w rosji rzeczywiście do przesiania.  sprzedawac teraz cena najlepszaw roku paliwo tanie nawozy nie drozeja póki co szybko sprzedac kupic i spokojnie czekac na wiosne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Robak to spory problem, auta co drugie wraca z portu (wypowiedź handlarza który tylko do portu wozi) mało tego jak wyczują że zboże było trute to walą po cenie i na inne magazyny sypią.

W moich okolicach cena na pszenicę 12,5 białka to tylko 600 netto.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Z tym gazowaniem to jest nie prawda teraz sprzedawałem 300 ton do portu i gazowane było 3 dni i jebało jak ch*j a  ze dobre parametry to nic nie mówili .Teraz jak masz dobre białko to i z robakiem biorą .A co do ceny to na dzis 770 loco podwórko a na nowe zbiory 730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

@bezrobotny Tylko zależy do jakiego portu bo w Świnoujściu niby maszynkę mają do stężenia smrodu po gazowaniu i jak coś im wyjdzie to po cenie jadą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

To gdzie te zboże było magazynowane że już są robale,albo brak dezynfekcji magazynu lub silosu przed żniwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj