marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Maro0    11

Warto sprzedać pszenice do Chemirolu i Agroloku? Jak wyglada u nich z badanami prób?,bo ceny przy parametrach mojej pszenicy (Arkadia białko 14% gluten 37 opadanie 330, Ostroga białko powyżej 14% gluten 34, opadanie 342) to maja b.dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oni waza do portu jak nie przejdzie to przywioza ci zboze spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A o czym mają się wypowiadać  jak u nas oferuja po 750 netto za pszenice a na południu prawie 200zł mniej... 

Dokładnie, nie ma się czym chwalić. Mi też chyba przyjdzie sprzedać poniżej 600zł brutto, ceny dalej stoją ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

pszenica z dziś 745 netto 12,5% białka odbiór z podwórka cena z agroloku

Po południu już było drożej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Pytałem się agroloku jak będzie białko powyżej 14% to 20zł na toniej wiecej wieć 770 netto do ugrania co jest już ceną możłiwą do zaakceptowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Mi  przy 13% białka  zaproponowali 600 zł brutto :( Porażka !!! Wschód jak zwykle dostaje po d*pie. Podobno zboże z Ukrainy idzie do Lubelli całymi pociągami wiec i cena marna.  

 

dokładnie to z Kazachstanu w tamtym tyg 2tyś ton trafiło do lubelli i jak mają ceny podnieśc do nowego roku powiedzieli ze u nich nic sie nie zmieni 630 26 gluten i 650  30 gluten

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

dokładnie to z Kazachstanu w tamtym tyg 2tyś ton trafiło do lubelli i jak mają ceny podnieśc do nowego roku powiedzieli ze u nich nic sie nie zmieni 630 26 gluten i 650  30 gluten

 

Kolego ale to ceny netto? Bo moja pszenica ma 32 glutenu to po 665 netto mogę już sprzedać. To i tak nie to co na pomorzu ale nie wiem czy będzie lepiej. :(

Edytowano przez michax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Gdzie w woj. opolskim lub śląskim można dobrze sprzedać zboże. Z tego co piszecie to u nas ceny przynajmniej o 150 zł/t mniej niż na północy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pszenżyto na dziś u mnie z podwórka po 550 netto jeżeli odbiór w styczniu to 565 zł netto pszenica 12,5% białko 750 netto.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Wy sie zastanówcie jak jesteście naiwni i w jakie bajki wierzycie, a później je tutaj opowiadacie. Ukraina nie sprzedaje pszenicy do Polski, bo polska pszenica jest zwyczajnie tańsza niz ukraińska. Kazachstan ma az taką swietną pszenicę? I za darmochę do nas wysyłają?  Ciekawe jak? Pewnie Morzem Kaspijskim, póżniej barkami do Morza Czarnego i dalej barkami do Śródziemnego i przez Cieśninę Gibraltarską opływają całą Europę hehe. Przecież sami wiecie jaki jest koszt transportu z południ Polski do portu. A oni mają prawie 3 razy tyle do pokonania drogą lądową!!!! Ile w pociąg nasypiecie zeby ograniczyć koszt transportu? A w Polsce z granicy tez trzeba odebrać i przewieźć. Ale jeszcze raz powtarzam ostatnie raporty donoszą iż w regionie Morza Czarnego jest mniej jakościówki niż zwykle. Poza tym skoro w porcie płacą ponad 800 za jakościówkę to znaczy ze za 100 zł do tony z południa Polski prawdopodobnie zawieziecie ją tam. I to wy zarobicie 40-100 zł na tonie a nie cwany Staszek ze skupu pod Lublinem, który na dodatek opowiada legendy o Ukrainie i Kazachstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No właśnie już kiedyś o tym pisałem. Teraz czasu każdy ma to szukać transportu i odbiorców a nie narzekać że u mnie tanio. Matif ostro w górę od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Kontrakty szybują w górę ze względu na przewidywaną w przyszłym roku i tu uwaga klęskę nieurodzaju, proponuję globalnie przeanalizowac rynek. Wiosną pszenica najprawodopodobniej grubo ponad 200 euro za tonę , śmieszą mnie naganiacze na spadki z pszenicą z Kazachstanu , w Rosji kasza w ostatnim tygodniu zdrożała 50%.

 

Na wykresie trendu spadkowego widać odbicie być może to zmiana trendu na wzrostowy i stąd białe kołnierzyki robią zakupy aby opychać w przyszłym roku papier- kontrakty być może i po 1000 zł za tonę.

 

życzę wytrwałości u nas susz u innych powodzie, w USA mrozy zniszczyły część ozimin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Ceny w świętokrzyskim powiat Opatów"

Pszenica - 500-550 zł 

Pszenżyto - 430 zł 

Jęczmien 550-600 zł 

Proso 800 zł 

 

Z tego co wiem to każdy trzyma i cena niska magazyny pełne , pszenżyta zbytnio i Prosa nie chcą brać , trudno okreslić jak z cenami bedzie później . Azoty o 20-30 zł/t od 1 grudnia w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Propozycja agrolok pszenica 12, 5 % bialka 780 netto , 14% białka 800 netto, historyczny dzień dziś   :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kissmy to po ile kuku opyliłeś?

 

suchą po 580zł/t netto na gospodarstwie, a ten dystans to z zeszłego sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

ja pierdziele, my na wchodzie możemy zapomnieć o takiej cenie ;/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Kolego ale to ceny netto? Bo moja pszenica ma 32 glutenu to po 665 netto mogę już sprzedać. To i tak nie to co na pomorzu ale nie wiem czy będzie lepiej. :(

 

netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Giełdy w gore, ceny w porcie w góre szkoda tylko że jakos słabo sie to przekłada na ceny w skupach, pogranicze mazowsza i łódzkiego paszówka 600+vat konsumpcja 650+vat przy wiekszych ilościach 700+vat i ciągłe szukanie dziury w całym żeby tylko nie zapłacić za konsumpcje.

Podajecie tu interesujące ceny z firmy Agrolok, ale pewnie trzeba od nich odjąć koszt transportu i ostateczne rozliczenie po badaniu towaru w porcie, wiec temat dość śliski i cena ostateczna może być troche rozczarowująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja pierdziele, my na wchodzie możemy zapomnieć o takiej cenie ;/

 

Młody bo trzeba się zrzeszać, uprawiać jedną odmianę w kilku, podobne nawożenie, ochrona itp. i negocjować z odbiorcami - ilości samochodowe mają inną cenę. Ale u nas na wschodzie większość myśli że chcesz ich orżnąć  - live is brutal :(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj