marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

FarmerB    12

gdzie i kto?

 

 

Chemirol wozi to do portu czy wrzucają to na magazyn?

 

do portu i ostateczna cena z analizy w porcie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

agrolok

pszenica kosn.

białko 12,5 720 zł/netto

11,5 675 zł/ netto

Soufflet Agro Polska

12,5 % białko 720 zł/ netto

orientuje się może ktoś jak Dalgety lub Osadkowski?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Świętokrzyskie, pszenica kons. 600zł ,  paszowa 540zł ,  pszężyto 440zł,  wszystkie ceny brutto!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Świętokrzyskie, pszenica kons. 600zł ,  paszowa 540zł ,  pszężyto 440zł,  wszystkie ceny brutto!!! :(

o Boże toż to jak za darmo  :(  Zach-pom  Pszenica kons. 720-760 paszowa 680 pszenżyto 560 jęczmień 590. Ceny netto.  ;)

Świętokrzyskie, pszenica kons. 600zł ,  paszowa 540zł ,  pszężyto 440zł,  wszystkie ceny brutto!!! :(

o Boże toż to jak za darmo  :(  Zach-pom  Pszenica kons. 720-760 paszowa 680 pszenżyto 560 jęczmień 590. Ceny netto.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

boku ja po 600 plus vat  sprzedałem dwa i pół tira został mi jeszcze jeden ale u nas nikt więcej nie da za konsumpcje...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świętokrzyskie, pszenica kons. 600zł ,  paszowa 540zł ,  pszężyto 440zł,  wszystkie ceny brutto!!! :(

takie same ceny w lubelskim powiat tomaszowski, no może kons. z 20 zł droższa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajack    0

brawo a mozesz napisać gdzie konkretnie biorą pszenicę po 600 w świętokrzyskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to jak jak pszenice sie ma i na konsumpcje jest 28 glutenu to co jak ma nizsze parametry to biora na konsumpcje ale troche z ceny zjezdzaja ?


i jakie ogolnopolskie sa parametry na pszenice konsumpcyjna chodzi mi o bialko i gluten itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

na gluten najczęściej norma to 26 jak ma mniej to też wezmą powiedzmy tak do 24% po niższej cenie i pod warunkiem, że gęstość i opadanie dobre bo bez tego to nawet nie będą glutenu badać. Podobnie jest z białkiem norma to powiedzmy 12,5 choć rożnie z tym bywa, a 11,5 biorą na konsumpcje tylko już po niższej cenie. Dla przykładu u mnie norma na białko wynosi 13, a za każde rozpoczęte 0,5% jest 15 zł mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pszenica z dziś 745 netto 12,5% białka odbiór z podwórka cena z agroloku


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

Witam :) orientuje się ktoś jak wyglądają ceny na Dolnym Śląsku kotlina kłodzka chodzi mi o pszenicę jęczmień i owies oczywiście całe składy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

hmm coś jakoś południowa Polska jakby mniej się wypowiada w temacie cen pszenicy, ciekawe czemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A o czym mają się wypowiadać  jak u nas oferuja po 750 netto za pszenice a na południu prawie 200zł mniej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Mi  przy 13% białka  zaproponowali 600 zł brutto :( Porażka !!! Wschód jak zwykle dostaje po d*pie. Podobno zboże z Ukrainy idzie do Lubelli całymi pociągami wiec i cena marna.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj