marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

szczypu201    2

Wie ktoś może gdzie w okolicach Łodzi można zbadać parametry żyta? Objechałem wszystkie młyny w okolicy i wszędzie robią z tego problem. Nie chce mi się wierzyć ze muszę z tym aż do Szczecina zaginać  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

Zapomnij o 45 dniach. U nich 90 dni to jest realny termin płatności...

 

Dzięki za informację. No to mnie zmartwiłeś, bo już im sprzedałem. Denerwuje mnie takie zwodzenie ludzi. Jak się umawiamy na 45 dni to powinno być 45 dni a nie 90... Firma "Mixt" sama podkopuje zaufanie wsród swoich kontrachentów. Powinni coś z tym zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Elewator Koronowo

Pszenica   Konsumpcyjna

Białko 12,5%

Gęstość 78.

Cena 670+wat

Białko 11,5

Gęstość 76

Cena 640+wat

Pszenica Paszowa

560 + wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dzięki za informację. No to mnie zmartwiłeś, bo już im sprzedałem. Denerwuje mnie takie zwodzenie ludzi. Jak się umawiamy na 45 dni to powinno być 45 dni a nie 90... Firma "Mixt" sama podkopuje zaufanie wsród swoich kontrachentów. Powinni coś z tym zrobić...

Powinni rolnicy, czyli kontrahenci, nie handlować z takimi firmami i tyle. Jedni mają wysokie ceny, inni krótkie terminy, nie można zjeść ciastka i mieć ciastko ... U handlarza do którego co rok zawożę zboże pieniądze mam za 2 tygodnie i ani dnia dłużej. A swoją drogą, nie było terminu płatności na fakturze ?? Przecież to jeden z żelaznych zapisów w dokumentach sprzedaży ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

Powinni rolnicy, czyli kontrahenci, nie handlować z takimi firmami i tyle. Jedni mają wysokie ceny, inni krótkie terminy, nie można zjeść ciastka i mieć ciastko ... U handlarza do którego co rok zawożę zboże pieniądze mam za 2 tygodnie i ani dnia dłużej. A swoją drogą, nie było terminu płatności na fakturze ?? Przecież to jeden z żelaznych zapisów w dokumentach sprzedaży ...

 

Na fakturze jest 45 dni i na taki czas zapłaty z bólem serca się zgodziłem, a podobno i tak tego terminu nie dotrzymują (lukejro pisze o 90 dniach). Mam nauczkę na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

termin płatności  swoją drogą a realne  pieniądze  na koncie to jeszcze coś innego- w tym roku  sprzedawałem kukurydze  na kurnik ,który płacił najlepiej w okolicy i termin płatności 3 dni. Gdy zawiozłem ziarno i dostałem fakturę okazało się  że  na fakturze  jest  napisane 2 tygodnie termin zapłaty -ale kupujący zarzekał się, że  kasa  po trzech dniach na koncie- ostatecznie pieniądze  były po 8- i bądź tu mądry ....nie  rozumiem tylko po co takie wodzenie  sprzedającego za  nos, według  mnie  to  tylko podważa wiarygodność kupującego takie praktyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Mały kruczek kolego, założę się że na fakturze było napisane termin płatności nie 2 tygodnie ale do 2 tygodni. Czyli mógł zapłacić po 1 lub po 14 dniach. Ktoś Ci naobiecywał a liczy się to co podpisujesz. To i tak chyba jeden z krótszych terminów, jak widzę że ktoś sprzedaje na 90 dni to się dziwię. W 3 miesiące można już stracić płynność finansową ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Jak kształtują się ceny pszenicy w świętokrzyskim??


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

wiem że płatność odbyła się zgodnie z  prawem i w terminie - nie rozumiem tylko po co pisać jedno a mówić co innego- przed odbiorem faktury zdawałem sobie sprawę że płatność  może  być po 14 dniach- ale po co się  zarzekać że  na pewno za 3 dni będą pieniądze...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

ja dzisiaj dostalem oferte na pszenice konsumpcyjna, woj mazowieckie. 720 zlotych netto - z parametrow najwazniejsze bialko 14%. 690 Netto przy bialku 12,5%. Cena z odbiorem z gospodarstwa i platne po 14 dniach.

Pszenzyto 460 zlotych.

 

Slyszalem, ze w okolicy ktos probuje wytargowac cene 750 zlotych netto za tone, ale to juz bez odbioru z gospodarstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

wiem że płatność odbyła się zgodnie z  prawem i w terminie - nie rozumiem tylko po co pisać jedno a mówić co innego- przed odbiorem faktury zdawałem sobie sprawę że płatność  może  być po 14 dniach- ale po co się  zarzekać że  na pewno za 3 dni będą pieniądze...???

 

Tu już można prowadzić polemikę, ale nie ma sensu za bardzo. Tak jak pisałeś, podważa to tylko wiarygodność kupującego a opinia leci w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Jeśli na fakturze jest 45 dni to 46 dnia pismo poleconym o zapłatę w ciągu 7 dni albo wpis do Krajowego Rejestru Długów. Szybko się nauczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Wie ktoś może gdzie w okolicach Łodzi można zbadać parametry żyta? Objechałem wszystkie młyny w okolicy i wszędzie robią z tego problem. Nie chce mi się wierzyć ze muszę z tym aż do Szczecina zaginać  

zadzwoń do rogowa do elewatora albo do strzeleckich do młyna w brzezinach- po żniwach można było u nich zbadać

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dokładnie jeżeli postraszy się kogokolwiek normalnego KRS'em z ich pieczątką to pieniążki potrafią byc w 1 dzień. :) Znam z doświadczenia. Co do tego terminu 14dni to raczej standard w firmach i powinno się cieszyć jak pieniążki są szybciej:) Księgowe w niektórych firmach to istne diablice i potrafią $$ wysyłać tylko 14dnia i ani jeden dzień wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To  widać mieli takie pojęcie o KRD jak Ty że się przestraszyli. Myślisz że zadzwonisz i kogoś wpisują? Pierwsza ich zasada to 60 dni wymagalności, czyli 60 dni po terminie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pszenżyto 540 netto pszenica 12,5 % białka 710 13,5% białka 730 ceny z dziś z odbiorem z podwórka


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Na niesolidnych wzmnianka o KRD zwykle pomaga. Poza tym po terminie płatności mamy prawa domagac się odsetek za zwłokę (ustawowych). A cała zabawa polega na tym, że nikomu się nie chce dochodzić swoich praw. Zgodnie z przepisami data płatności, to data uznania na naszym rachunku, a nie data wykonania przelewu przez kontrahenta. Tak że w przypadku wykonania przelewu 14 dnia też można żądać odsetek, jeśli pieniądze nie wpłyną tego samego dnia na nasze konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Za KRD to trzeba płacić abonament, żeby tam kogoś umieścić a to jakieś 200 zł wzwyż za miesiąc. O odsetkach też zapomnij, jak zaczną płacić choć w małych ratach sąd to uzna za przejaw ich dobrej woli. Przerabiałem ten temat, ogólnie za 70 tys nie zapłaconych miałem z 5 tys kosztów sądowych z czego ze dwa sąd oddał, a reszte mam się domagać od dłużnika. A jak się domagać jak wyparował, ale co to sąd obchodzi, oni swoje 3 tys za dwie rozprawy po 20 minut skasowali odemnie bo nie będą czekać na pieniądze od niepewnego płatnika. Troche nie w temacie, ale taka przestroga dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wczoraj w porcie 14 była po około 780zł/t, dzisiaj koledze chcieli cofnąć transport z portu okazało się, że namierzyli 10% białka;] na magazynie miał 13,2 do 13,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

ładne ceny za pszenice podajecie tylko szkoda ze w lubekskim sporo taniej  480 paszowa konsumpcyjna max 630- 660 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Panowie jak kształtują się ceny jęczmienia w okolicach południowej wlkp? Chcę kupić dla trzody tak z 15-20ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na niesolidnych wzmnianka o KRD zwykle pomaga. Poza tym po terminie płatności mamy prawa domagac się odsetek za zwłokę (ustawowych). A cała zabawa polega na tym, że nikomu się nie chce dochodzić swoich praw. Zgodnie z przepisami data płatności, to data uznania na naszym rachunku, a nie data wykonania przelewu przez kontrahenta. Tak że w przypadku wykonania przelewu 14 dnia też można żądać odsetek, jeśli pieniądze nie wpłyną tego samego dnia na nasze konto.

 

Można można też kiedyś zalegałem za fakturę nie z mojej winy i straszyli KRD to powiedziałem że jeśli naliczą odsetki chociaż to będzie koniec naszej współpracy i się uspokoili zapłaciłem chyba 3 miesiące po terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Można można też kiedyś zalegałem za fakturę nie z mojej winy i straszyli KRD to powiedziałem że jeśli naliczą odsetki chociaż to będzie koniec naszej współpracy i się uspokoili zapłaciłem chyba 3 miesiące po terminie :)

 

No tak - jest się czym chwalić, zaiste :(  Co to znaczy "nie z mojej winy" ? Jeśli kupuję coś na fakturę czy bez, to reguluję należność w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

Dziś sprzedana pszenica 8 ton skup Bychawka wyszła po 579 netto białko 13.6%, gluten 29.9%, paszowa 550 brutto z 7% vat, jakościowa 580-650 z 7% vat minimum 26% glutenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodziło mi o to że jeśli domagasz się odsetek czy KRD to nie handlujesz już z gościem ja często jak wystawiam fakturę na 14 dni a kasę mam po 50 i co mogę poradzzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj