marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

lukasz27    10

region zachodniopomorskie. ja akurat jestem z powiatu kołobrzeskiego. mam tez ceny z trans marki wczoraj dzwonił przedstawiciel i zaproponował 580zł netto za pszenżyto ale u nich w Niemczech wiec trzeba by było odjąć transport jakieś 45 zł /tonę.(  tylko że o tej firmie różne rzeczy się słyszy że płacą ale ponoć mocno rypią na parametrach ). pozdrawiam. i życzę ciągłych wzrostów cen a zapowiada się że raczej tak będzie:)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

trochę cię rozczaruje ale między 1, a 2 jeszcze jest przecinek ;), amerykańców trochę przymroziło i już jest jakiś powód do grania na zwyżki...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Jaki jest sens siać pszenżyto jak jest tylko 50 zł droższe od żyta

 

a taki że pszenżyto sypie 8 ton a żyto 5 ton różnica zasadnicza do tego pszenżyto łatwiej utrzymać w pionie przy wysokim nawożeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Wykresy z MATIF-a trzeba umiec czytać. Owszem, były oferty w granicach 10E więcej, ale średnia podskoczyła około 2 euro. Dobre i to, od tygodnia trend wzrostowy, od minimum o ponad 12 euro poszło do góry. Zobaczymy, co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

zdaje się że w kontraktach styczniowych cena w stosunku do poprzedniego tygodnia wzrosła 1,75% a w stosunku do miesiąca o 7,21% na Matif :huh: jednak w stosunku do roku ubiegłego ciągle jest niższa o 14,34%  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Wykresy z MATIF-a trzeba umiec czytać. Owszem, były oferty w granicach 10E więcej, ale średnia podskoczyła około 2 euro. Dobre i to, od tygodnia trend wzrostowy, od minimum o ponad 12 euro poszło do góry. Zobaczymy, co dalej.

Czytać wykresy to ja umiem. Pewnie moje źródło informacji nie jest odpowiednie bo ja sprawdzam na ewgt.com.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal22    57

chłopaki z północy, powiedzcie mi jaką cenę bym dostał za pszenicę, 12,1 białka, 250 opadanie, 75 gęstość, 87 wyrównanie, 5,5 zanieczyszczenie, 25 gluten...

jestem z lubelskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dziś Rudnik rozsyłał smsem ceny wg mnie dosyć korzystne. Pszenica 14% - 785zł, 13,5% - 760zł, 13% - 725zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

agrolok i elewator koronowo 700 zł netto za konsumpcję oferują

nie miałeś żadnych lepszych propozycji?

 

pszenica kons. białko 12,5 710 zł netto z gosp Chemirol Wągrowiec

do portu czy dla lokalnego odbiorcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Im bliżej portu tym ceny lepsze w małopolsce mam oferte po 620 netto Procam z gospodarstwa, Tylko ta cena 700 to już w miare by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal22    57

rafal22 - pewnie w okolicach 690-700 netto

 

no to ładnie mnie ProCam w h,,,ja zrobił, dziś dzwonili  i powiedzieli mi że wszystko dobrze tylko to białko 12,1 i cena będzie 600 zł netto...

I co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

oferta na dziś pszenica paszowa(białko 11,2 %, gęstość 72) 600 zł netto , pszenżyto bez gęstości (64-65)500 zł netto , jęczmień ozimy gęstość( 70) - 530 zł netto , odbiór z gospodarstwa i nie wiem co robić, szczególnie z pszenicą co badanie w innej firmie inne wyniki...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

gdyby mi dawali 600 za paszówkę to bym coś sprzedał, niektórzy nie mają takich cen za konsumpcję...Choć z drugiej strony na spadki cen sie nie zanosi powiedziałbym, że tendencja jest raczej wzrostowa, niewielka ale coś tam jest. Tak czy owak w tej chwili 600 netto za paszówkę wydaje się być dobrą ceną, jak chcesz coś sprzedać i kasa ci potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

Witam wszystkich!

 

A sprzedawał ktoś z Was w tym roku do młyna "Mixt" w Górze (siedziba w Poniecu) zboże? Wiem, że płatność u nich to 45 dni. Płacą na czas?


Wczoraj sprzedałem ostatnie 10t pszenicy konsumpcyjnej do Mixt Góra/Poniec za 780 netto

 

Jak z terminowością zapłaty za towar?

Edytowano przez jasjas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

nie miałeś żadnych lepszych propozycji?

 

do portu czy dla lokalnego odbiorcy?

 

do portu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pszenica paszowa 620 netto PZZ Stoisław. kolejne jak dobrze pamiętam 50zł do góry ostatnio było 570zł


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Witam wszystkich!

 

A sprzedawał ktoś z Was w tym roku do młyna "Mixt" w Górze (siedziba w Poniecu) zboże? Wiem, że płatność u nich to 45 dni. Płacą na czas?

 

Jak z terminowością zapłaty za towar?

 

Zapomnij o 45 dniach. U nich 90 dni to jest realny termin płatności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj