marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaszlak79    749

Według mnie taka sytuacja z pszenicą na południu kraju jest przez to że w tym roku są duże nadwyżki paszowej. Trzeba poczekać aż zaczną się kończyć zapasy hodowcom. Oby tylko nie było tak że zaczną się kończyć koło żniw  2015 roku ... :blink:

 

Może i kpina ale przynajmniej cena adekwatna do ceny żywca wieprzowego.

Tak, to racja. Przynajmniej hodowcy czują się uczciwie :unsure: .

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

 

Tak, to racja. Przynajmniej hodowcy czują się uczciwie :unsure: .

 

Może nie koniecznie uczciwe ale prawda jest taka w świniach lekko nie jest i przynajmniej straty są wyrównane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niema się co pocieszać że jest lepiej bo po nowym roku świnie spadną na 3,50.zł/kg albo i mniej( tańsze zboże, dużo paszowego, słaby eksport a import taki jak był przed pomorem)

pszenica paszowa 540zł konsumpcyjna 620 ceny brutto u lokalnych kupców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

żyto 500 netto coś powoli zaczyna się dziać jest powolna tendencja wzrostowa we wszystkich zbożach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A w Agrobiznesie mówili dziś, że ceny w dół i nie ma gdzie sprzedać, a sprzedawać trzeba, bo rolnicy nie mają pieniędzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Ja na początku września sprzedałam żyto ,po 500 zł +Vat.

Raczej podwyżek nie widać,same zniżki.

W agrobiznesie dużo mówią...... "nie ma gdzie sprzedać " raczej niech powiedzą ,że jest gdzie,tylko za jaką cene,poniżej opłacalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

A w Agrobiznesie mówili dziś, że ceny w dół i nie ma gdzie sprzedać, a sprzedawać trzeba, bo rolnicy nie mają pieniędzy. 

 

sory ale nie oglądam tej nędznej propagandy ;) powoli wracają ceny ze żniw trzeba mieć nadzieję że po nowym roku będzie przyzwoita cena:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Gdzie sprawdzacie aktualne notowania pszenicy na Matif? Nic ciekawego nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tych oszołomów z agrobiznesu nawet nie ma co słuchać, czytam ich wypociny parę miesięcy to bzdury niemiłosierne piszą w ogóle im się nic nie sprawdza. Gdyby ktoś robił odwrotnir niż ich przewidywania to nieźle by wyszedł

 na tym. Dzisiaj na Matif pszenica prawie 4 Euro w górę ciekawe co jutro napiszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

za pszenice 12,5% białka 700 netto na podwórku, pszenżyto 525 netto tez z podwórka oferta ze środy


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Pszenica 630 netto i to przy 13% białka za każde 0,5% zjazd o 15 zł, Ogólnoużytkowa czyli bez białka 560 netto i tak wzrosło o 10 zł, Opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

grego wypada nam się przeprowadzić z naszym dobytkiem do zachodniopomorskiego, tam przynajmniej jakoś szanują owoce naszej harówki godziwymi cenami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

u mnie w lubelskim na dziś oferta 620zł netto za konsumpcję o dobrych parametrach, chyba 26-30 gluten.. kurde gdyby u mnie było po 700zł netto w tej chwili to wypchnałbym pewnie wszystko, bo trzeba myśleć o sprzęcie jakimś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

650 netto paszowa

u nas w żniwa nie było takiej ceny. Dawali dokładnie 599 brutto a teraz 535 brutto i raczej chyba na wzrosty nie ma co liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Pszenica 630 netto i to przy 13% białka za każde 0,5% zjazd o 15 zł, Ogólnoużytkowa czyli bez białka 560 netto i tak wzrosło o 10 zł, Opolskie

 

U kogo kolego takie ceny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj