marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Gość   
Gość

 Rolnicy woleli nie niszczyć jedzenia za 24gr/kg i sprzedawać to, co wyprodukowali na rynku po cenach na poziomie 50–60 gr/kg. A podobno w Rosji w zimie braknie jabłek bo 70% importują z Polski. Aktualnie Polskie jabłka idą do Kazachstanu, a potem do Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dostałem ofertę w piątek 480 + vat na pszenicę paszową. Niestety u nas non stop deszcze przed żniwami spowodowały, że nie ma ciuka parametra. Jeżeli byłby gluten na poziomie 28 suchego to wtedy i 620 można by dostać a tak... Dosłownie szał, ale co zrobić rachunki za coś trzeba płacić, czekałem ile się da ale niestety rezerwy w banku się kończą a płacić trzeba, pszenica zamiast drożeć to tanieje, a tym czasem na przejściach granicznych na Ukrainie aż się roi od tirów z pszenicą, to jak u nas będzie drogo jak oni mają określony limit na pszenicę bezcłową to pchają ile wlezie do nas, tam hrywna to nawet po te 400 opłaci się im sprzedać, tylko czekać aż wejdą do UE dopiero będzie pociecha.Tylko pytanie co my im jesteśmy winni, do Polski wleką a u nas pełno w magazynach. głupota naszych polityków nie zna granic, nie wiem za co tak włażą w d**e tym Ukraińcom, chyba mają krótką pamięć i nie pamiętają historii nie tak wcale odległej.

  • Like 1

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nic im winni nie jesteśmy, to oni są nam winni, ale niestety mamy d*p* wołowe nie polityków, kiedyś jakiś dziennikarz chyba nawet zagraniczny określił naszych polityków jako kundlów na łańcuchu poszczekają poszczekają nic nie zrobią a pobiegną tyle ile im pan łańcucha dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jak zboża wymarzły kilka lat temu to nie wybrzydzali z parametrami, w mojej okolicy młyny brały co było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Teraz też biorą i z paszówki robią smaczne .chemiczne bułeczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Wypowiedź ministra Sawickiego "frajerzy" obrazuje stosunek polityków do całości społeczeństwa. Ale jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, powiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a tak szczerze to tym do góry już tez nerwy puszczają , co może zrobić jeden kiedy inni mają to w du..ie , każdy z nas jedzie jeden na drugiego , nikogo nie bronie ale nie dziwie mu sie że użył takich słów , nietkórzy to de... i widdać to odrazu .. pszenica 560 paszówka


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Kurniki płacą za paszówkę 550-570zł za tone. Pszenżyto po 470zł a po żniwach wywiozłem po 520zł. Powiat Siedlce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzisiaj na Matifie targnęło ponad 4 Euro w górę za pszenice ciekawe czy coś z tego będzie czy za kilka dni poleci w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

kukurydza sucha idzie do góry 520zł netto Agrolok Dalgety i Osadkowski

Agrolok nawet 525zł netto ale odbiór w Listopadzie


pszenica kons 670 netto białko 12,5

pszenica kons. 630 netto białko 11,5

agrolok z gosp odbiór

 zadzownilem i zaproponowali mi 640netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

nie mówię, że nie bo dużo tez zależy od miejsca odbioru, ja rano dostałem taką propozycje którą napisałem powyżej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a co zrobią jeśli białko będzie poniżej 11,5? Ja mam 3 odmiany i z prób każdej wyszło białko 13; 11,8 oraz 10,7 Wszystko jednakowo nawożone tylko inne odmiany i nie wiadomo co wyjdzie w próbie u nich jak się wszystko wymiesza. U mnie ceny bez zmian Polskie Młyny 620 netto białko 12,5 inny młyn 640 ale gluten musi byc min 26, a sami mówią że mało kto ma jak przywozi. Latem przeszło ale teraz się wszystko wymiesza i mogą nie przyjąć...strach jechać.  Młyn białka nie bada ale z tego co wiem to gluten to jest białko razy 2 prawda to?

 

Jeszcze tylko dodam, że dzisiaj wzrost na matifie zbliża się do ponownie do 4 Euro... Niezły cyrk się wyprawia, a jeszcze kilka dni temu specjaliści z agrobiznesu wieszczyli tylko spadki. Ale jak już pisałem wcześniej tak to będzie wyglądało w tym roku, będą nieuzasadnione duże wzrosty po czym przyjdą takie same spadki bo wszyscy się rzucą do sprzedaży. Panowie poprostu sobie grają na giełdzie, ale u nas pewno ceny nie zdążą wzrosnąć, a znowu przyjdzie dołek i zostanie po staremu...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie Mam Pszenice konsumpcje badana w Poniedziałem w Młynie i ma:

 

białko :14 a 15

Gluten :35-40

Opadanie :350

Gęstosć :80 

 

Propozycjia 670 Netto Pomorskie  jak myslicie trzymac przy bardzo dobrych Parametrach czy sprzedać ? Pozdrawiam I Dziękuje

Edytowano przez Adrenalinaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

670 to cena ze żniw, a takie pszenice będę poszukiwane bo dobrych pszenic jest mało i cena musi wzrosnąć ale to najszybciej gdzieś w grudniu/styczniu.

 

Mogłbyś napisać jak zrobiłeś taką pszenice bo u nas wiekszość gluten ma na poziomie 22-24, a w młynie połowę odrzucają

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie w Wielkopolsce(a przynajmniej w mojej okolicy) też glutenu i białka nie było, a Ty podałeś parametry, że jestem zaskoczony :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj