marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

icek1    179

przecież była w żniwa spod kombajnu w takiej cenie obecnie powinna być drozsza bo doszły kaszta magazynowania ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

zastanawia się ktoś nad sprzedażą teraz rzepaku? Bo coś mi to dziwnie wygląda że w ciągu paru dni poszedł kilkanaście euro do góry i żeby się nie okazało, że za parę dni tak samo szybko zjedzie. Mi to wszystko zaczyna wyglądać na spekulacje, a jak wiadomo ta się szybko może skończyć. Poprostu nie ma jakiś merytorycznych przesłanek aby tak szybko ceny rosły. Co najwyżej to, że rolnicy poprostu trzymają i nie sprzedają i tym samym ceny rosną ale jak to ruszy to może być powtórka sprzed 2 tyg

 

agrolok 1310zł netto loco gosp

agrochest 1320zł netto loco gosp

Szamotuły 135zl loco zakład

Kruszwica 1350 zl  loco zakład

taki sam trend był o ile dobrze pamiętam kolo 10-12 września, a później zjazd średnio 40-50 na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

i bądź tu mądry, normalnie hazard

Ja tam uważam, że albo wcześniej przy spadkach była spekulacja albo teraz jest cieżko się juz w tym połapać, bo wahania tych cen są zaskakująca duże w tak krótkim czasie

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Co Ty za przeproszeniem pieprzysz. Pawelol111 napisał samą prawdę potwierdzam jego słowa w 100 % dziadek i nie tylko opowiadał mi nie raz jak to "nasi" czyli AK rozkradali co sie dało grabili tak samo jak i partyzanci moze nie kazdy taki był ale nie ma co sie okłamywać że tak nie było zabierali za darmo konie świnie a jak nie to śmierć. Walczyli fakt chwała im za to ale taka jest prawda i nie można tego puszczać w niepamięć.

 

Miałem nie pisać o tym ale nie wytrzymałem. Gratuluję dobrego samopoczucia.  Nic tylko pozostaje zgłosić Ci tę sensacyjną wiadomość w ambasadzie Niemiec i Izraela. Dodatkowo zaloguj się na jakim forum niemieckim i powielaj to , żeby reszta świata wiedziała jak to polscy partyzanci mordowali kogo popadnie.

Rocznik 1993??? Poszukaj sobie wiadomości w necie jak zostali potraktowani AK-owcy i partyzanci po wojnie, jak postąpiono z pilotami dywizjonu 303 w Anglii po wojnie. Postaw się na ich miejscu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

nie za dwa worki a za  ilości samochodowe(20ton), dzwoniły dwie rożne  mieszalnie z dolnego śląska sam jestem w szoku ,twierdzą  ze  mają  pełne  magazyny ale  kupują  na  bieżąco -nikt wierzyć  nie  musi oczywiście a ja nie mam powodu żeby  pisać  nieprawdę

 

kolego daj jakies namiary na te punkty skupu, to moze ja cos in opchne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

mareczek 525 - no i co w związku z tym wniosłeś do tematu? Moje problemy? Media jednak mają wpływ na ludzi.

Detal pszenica 750zł, pszenżyto 650, gryka 1200, skupowych nie pytam bo na razie sprzedawać nie muszę.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

@grego z tym rzepakiem to bym się tak nie pieklił.Sam mam 20 ton i spokojnie czekam ,trochę dziwne te zachowanie z ceną ,ale ofert sprzedaży jest mało i pewnie temu takie zawirowania?.Osobiście myślę że sprzedam go w grudniu,bo wzorem poprzednich lat wtedy cena była dobra,choć w zeszłym roku dopiero przyszła w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

kolego, jak chciałem sprzedać pszenżyto, to u nas proponowali mi 460 netto, a jak zadzwoniłem do skupu w wielkopolsce to powiedzieli mi 560 netto... coś tu jest nie tak chyba

Potwierdzam,u nas była taka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Miałem nie pisać o tym ale nie wytrzymałem. Gratuluję dobrego samopoczucia.  Nic tylko pozostaje zgłosić Ci tę sensacyjną wiadomość w ambasadzie Niemiec i Izraela. Dodatkowo zaloguj się na jakim forum niemieckim i powielaj to , żeby reszta świata wiedziała jak to polscy partyzanci mordowali kogo popadnie.

Rocznik 1993??? Poszukaj sobie wiadomości w necie jak zostali potraktowani AK-owcy i partyzanci po wojnie, jak postąpiono z pilotami dywizjonu 303 w Anglii po wojnie. Postaw się na ich miejscu.

 

 

Po pierwsze to napisałem co słyszałem od dziadka który to przezył a nie z własnych doświadczen wiec mi tutaj nie wytykaj wieku bo to nie ma nic do rzeczy. Po cholere sie unosisz i piszesz jakieś durnoty o Niemcach forach i innych pierdołach jak było tak było co tu zatajac jak chcesz moge napisać na jakimś forum nie ruszy mnie to że niemiec sie dowie że polak też nie zawsze był wporządku i swój kraj również pogrążał poniekąd. Nie czytałem nie bede szukał tych informacji skoro piszesz o tym napewno zgineli przykro mi z tego powodu ale to nie zmienia faktu co robili i jak postępowali z obywatelami własnego kraju koniec kropka bo za bardzo zeszlismy z tematu.

Panowie orientujecie sie po ile rzepak i kukurydza mokra w podlaskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Twój wiek ma wiele do rzeczy. Polak piszemy z dużej litery, tak kiedyś uczono i obowiązuje do dziś. Jeśli my nie będziemy się szanować to kto to zrobi?

Koniec tematu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Gdzie są patriotyczne wpisy i narzekania? Czyżby wprost proporcjonalnie malały do wzrtostu cen na Matifie?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Krassus przecież to normalne, że jak jest lepiej i powiało optymizmem to nikt nie narzeka :)  moim zdaniem takie głosy narzekania są potrzebne. pielęgniarki strajkowały, górnicy i inne grupy też to czemu rolnicy w czasie gdy ceny niskie mają dumnie znosić cięcia zasobności portfela? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mareczek 525 - no i co w związku z tym wniosłeś do tematu? Moje problemy? Media jednak mają wpływ na ludzi.

Detal pszenica 750zł, pszenżyto 650, gryka 1200, skupowych nie pytam bo na razie sprzedawać nie muszę.

 

jakei wojewodztwo i mowisz pewnie o jakims okalnym rynku gdzie pewnie tam sie sprzeda ilosci typu 2 3 metry bo to pewnie dla golebiarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Dokładnie tak. Kupcy po 200-500kg do siewu z domu. Woj. mazowieckie. U nas nie ma dużych podmiotów skupujących, przez co jesteśmy jeszcze bardziej krojeni. Są lokalne skupy zboża, które kupują dla większego pośrednika. Mamy duże rozdrobnienie i ciężko jest uzbierać partię jednolitego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Gdzie są patriotyczne wpisy i narzekania? Czyżby wprost proporcjonalnie malały do wzrtostu cen na Matifie?

 

Od dziś się pewnie zaczną bo szykuje się spora korekta na południe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no się domyślam ale jakis konkretny powód? Fakt, że wczoraj popołudniu juz dołek był zresztą się spodziewałem takiego obrotu sprawy choć nie sądziłem, że tak szybko to pęknie ale zobaczymy co dalej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

komagra rzepak 1310zł netto, a pszenica jak szybko skoczyła tak szybko zleciała w dół, u mnie w okolicy praktycznie nikt nie podniósł cen nawet jak na matifie ładnie drożała. Polskie Młyny 610 netto taki duzy podmiot, a zawsze najniższe ceny w okolicy, nie wiem jak oni funkcjonują kto do nich wozi inne młyny 620-640

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a podacie link zeby mozna bylo sobie sprawdzac te ceny pszenicy na matiff i skad wiecie kiedy sa statki w portach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj